Ухвала від 15.10.2019 по справі 343/693/19

Справа №: 343/693/19

Провадження №: 2-а/0343/26/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2019 року м.Долина

Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді - Тураша В. А.,

з участю: секретаря - Лукань О.З.,

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2

представника відповідача - Павлів В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Долина Івано-Франківської області адміністративну справу за заявою ОСОБА_1 до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області, про визнання протиправними дій Калуського об'єднаного управління ПФУ в Івано-Франківській області щодо умисного зупинення із 11 жовтня 2017 року виконання чинної постанови Долинського районного суду від 03 серпня 2016 року у справі №343/1291/16-а, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з заявою до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій Калуського об'єднаного управління ПФУ в Івано-Франківській області щодо умисного зупинення із 11 жовтня 2017 року виконання чинної постанови Долинського районного суду від 03 серпня 2016 року у справі №343/1291/16-а, в якій, з врахуванням клопотання про уточнення позовних вимог (а.с.130) , просить відповідно до вимог ст.383 КАС України визнати протиправними дії Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області при виконанні чинної постанови Долинського районного суду від 03 серпня 2016 року за позовом ОСОБА_1 у справі №343/1291/16-а.

Зобов'язати Головне управління ПФУ в Івано-Франківській області відповідно до вимог статті 382 КАС України подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення у справі №343/1291/16-а, а в разі неподання такого звіту накласти штраф на керівника Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Свої вимоги мотивує тим, що він, колишній воїн Івано-Франківського протипожежного батальйону (в/ч 6033), сформованого на принципах воєнного часу в липні 1986 року для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зі статусом ліквідатора другої категорії, перебуває на обліку в Калуському об'єднаному управлінні ПФУ Івано-Франківської області і має право на компенсації та пільги, встановлені Законом України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

03 серпня 2016 року Долинський районний суд зобов'язав відповідача по справі перерахувати ОСОБА_1 пенсію із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» стаж роботи, починаючи з 16 грудня 2015 року, та провести її виплату.

26 березня 2018 року боржник у відповіді на звернення стягувача зазначив, що " починаючи з 11.10.2017 розрахунок розміру пенсії здійснено відповідно до Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України , щодо підвищення пенсії" від 03.10.2017 №2148-VІІІ"... Оскільки його пенсія призначена відповідно до ч.1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" і перерахована з 01.10.2017 року згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсії", підстав застосовувати пункт 2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - немає."

Дані дії відповідача , він, ОСОБА_1 вважає протиправними.

В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 ,та його представник ОСОБА_2 (довіреність а.с.16) заявлені вимоги, з врахуванням клопотання про уточнення вимог , підтримали з вищевикладених підстав.

Представник Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області- Павлів В.І., (довіреність а.с.110) в судовому засіданні заявлені вимоги не визнала , просила відмовити ОСОБА_1 в задоволенні заяви в повному обсязі, зіславшись на обставини викладені у відзиві на заяву.

В поданому відзиві на заяву, представник Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області зазначив, що заявнику проведено перерахунок пенсії згідно рішення Долинського районного суду від 03.08.2016 року у добровільному порядку, у повному обсязі та проведено перерахунок пенсії з 16.12.2015р. Виконання рішення підтверджується розпорядженням від 11.10.2016 року, згідно якого розмір пенсії становив 8762,52грн. (в т.ч. доплата за понаднормовий стаж 19% - 1848,22грн.).

Законом України від 03.10.2017 №2148-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", який набрав чинності з 10.10.2017, доповнено ч.2 ст. 56 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” , а саме: право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорії 1,2,3,4 за умови стажу роботи не менше як: чоловіки- 20 років, жінки -15 років із збільшенням пенсії на 1 процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за Списком №1: чоловіки -10 і більше, жінки -7 р.6 міс. і більше - не вище 85 процентів заробітку, у разі призначення пенсії на умовах ч.2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування".

Оскільки в момент виникнення спірних правовідносин діє нова редакція ч.2 ст. 56 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”, а позивачу пенсія призначена на умовах ч.1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", тому немає підстав для проведення перерахунку пенсії на умовах ч.2 ст. 56 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”.

В законодавство, яке регулювало пенсійну виплату - надбавку за понаднормовий стаж, внесено зміни, тому рішення суду виконане відповідно до старої редакції Закону України ”Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”.

Відносно встановлення судового контролю по даній справі, то відповідно до ст. 382 КАС України, суд який ухвалив судове рішення в адміністративній справі може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Тобто , відповідно до даної редакції статті, встановлення судового контролю по виконанню рішення суду - це право судді, а не обо"язок.А тому просила відмовити у задоволенні заяви (а.с.123-126).

Представник заявника Олійник Я.М ОСОБА_3 (довіреність а.с.16) подав до суду відповідь на відзив в якій зазначив, що оскільки відзив не містить жодних нововиявлених обставин та будь-яких підстав щодо сумніву статусу ОСОБА_1 , трудового стажу, і наявні лише припущення та довільне трактування норм чинного законодавства, просять суд відзив не брати до уваги, а уточнені вимоги задовольнити в повному обсязі.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши зібрані у справі докази, суд вважає, що заява підлягає до часткового задоволення з наступних підстав:

Відповідно до ст.ст. 5, 9, 77, 78, 242 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог;

суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень; кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу; в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача; рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим; обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Згідно з ч.ч. 1,2 ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Згідно зі ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України. Суб'єктами, на яких поширюється обов'язковість судових рішень являються всі органи державної влади і органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, посадові чи службові особи та громадяни.

Відповідно до ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Постановою Долинського районного суду від 03 серпня 2016 року по справі №343/1291/16-а задоволено позов ОСОБА_1 до Долинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок розміру призначеної пенсії та провести її виплату. Визнано протиправними дії Долинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» стаж роботи.

Зобов'язано Долинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області перерахувати ОСОБА_1 пенсію із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» стаж роботи, починаючи з 16 грудня 2015 року, та провести її виплату.

Звернуто до негайного виконання постанову суду в частині виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць.(а.с.19-21). Дана постанова набрала законної сили 15.09.2016 року.

На виконання рішення суду 26.09.2016 року заявнику видано виконавчий лист (а.с.7).

Судом встановлено, що заявник, ОСОБА_1 , є потерпілим від наслідків Чорнобильської катастрофи 2 категорії, що підтверджено копією посвідчення серії НОМЕР_1 від 31.01.2012р. (а.с.25).

З листа Калуського об'єднаного управління ПФУ в Івано-Франківській області №649/Д-15 від 23.11.2018р., вбачається, що на виконання рішення суду управлінням 14.09.2016 (негайне виконання в межах стягнення за один місяць) та 11.10.2016 було проведено перерахунок ОСОБА_1 , пенсії. З 16.12.2015р. розмір нарахованої пенсійної виплати становив 8762,52 грн., при стажі роботи 39р. 3 м. 29дн. Виплачена заборгованість в сумі 16670,69 грн., в жовтні, листопаді 2016 року.

З 01.09.2016 р. проведено перерахунок відповідно до заяви заявника від 07.09.2016р., з врахуванням рішення суду. Розмір нарахованої пенсійної виплати з 01.09.2016 р. становить 9156,48 гри. при стажі роботи 41р.9м. 29дн. Заборгованість в сумі 1674,35 грн. виплачена в січні 2017 року додатковими відомостями.

Виплати за рішеннями судів, якими зобов'язано органи Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження строком, такі виплати продовжуються до внесення змін до норм законодавства, якими керувався суд при винесенні рішення, або до зміни умов пенсійного забезпечення одержувача (постанова Верховного Суду України від 05.11.2013 у справі №21-293а13, постанова Пленуму Вищого адміністративного суду України від 19.12.2011 №8).

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» пункт 2 статті 56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» доповнено словами і цифрами, і він звучить:

Право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку, у разі призначення пенсії на умовах частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"».

Таким чином, рішення суду виконано в межах покладених судом зобов'язань, а починаючи з 11.10.2017 розрахунок розміру пенсії здійснено відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 №2148-VІІІ.

В зв'язку з вищенаведеним, розмір пенсії заявника ОСОБА_1 , з 01.10.2018 року перераховано згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» і він становив 9449,63 грн.

Додатково роз'яснено, що відповідно до ч.2 ст. 27 цього Закону частина пенсії за період страхового стажу до набрання чинності Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тобто до 01.01.2004 року визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї статті. При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.

Оскільки, ОСОБА_1 , пенсія призначена за ч.1 ст. 27, а не за ч.2 ст. 27 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а також перерахована з 01.10.2017 року згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та перерахована відповідно до ч.4. ст.42, тому до нього не застосовуються норми ч.2 ст. 56 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» (а.с.30-32).

З копії розпорядження № 151630 від 24.01.2018 року, вбачається, що ОСОБА_1 , зроблено перерахунок пенсії через зміну надбавки і вона становить з 1 жовтня 2017 року - 9449,63 грн. Загальний стаж станом на 31.07.2016 року становить 41 рік 9 місяців 29 днів. Вказано доплату за понаднормовий стаж за 2 роки в сумі 26, 24 грн., додаткова пенсія потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 кат - 170, 82 грн. (а.с.33).

Відповідно до приписів ст.383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Ст. 3 Конституції України встановлено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції яка почала діяти з 11 жовтня 2017 року встановлено, що право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку, у разі призначення пенсії на умовах частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції яка діяла до 11 жовтня 2017 року встановлено, що право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку.

Ч. 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлює, що за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.

При прийнятті рішення по даній справі, суд звертає увагу, що на момент розгляду даної адміністративної справи вказана постанова Долинського районного суду Івано-Франківської області від 03.08.2016 року не скасована та набрала законної сили 15.09.2016р.

При цьому, суд звертає увагу, що відповідно до приписів ч.2 ст.14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

З аналізу норми ч.2 ст.56 Закону України ”Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, яка діяла до 11 жовтня 2017 року так і в новій редакції після зазначеної дати вбачається, право громадян на пенсію в повному розмірі, які віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку.

Посилання Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області, на зміну законодавства, є протиправним та необґрунтованим, оскільки, ні нормами ч. 2 ст.56 Закону України ”Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ні нормами ч.2 ст.27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не відмінено право учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений стаж.

Отже, суд приходить до висновку, що відповідачем протиправно не виконано повністю постанова суду від 03.08.2016 у справі № 343/1291/16-а.

Європейський Суд з прав людини звертав увагу, що судове та виконавче провадження є першою та другою стадіями у загальному провадженні (рішення у справі "Скордіно проти Італії" (Scordino v. Italy). Таким чином, виконання рішення не відокремлюється від судового розгляду і провадження повинно розглядатися загалом (рішення у справі "Сіка проти Словаччини" (Sika v. Slovaki), №2132/02, пп. 24-27, від 13.06.2006, пп. 18 рішення "Ліпісвіцька проти України" №11944/05 від 12.05.2011).

Крім того, у рішеннях Європейського Суду з прав людини у справах "Бурдов проти Росії" від 07.05.2002, "Ромашов проти України" від 27.07.2004, "Шаренок проти України" від 22.02.2004 зазначається, що право на судовий захист було б ілюзорним, якби правова система держави дозволяла щоб остаточне зобов'язальне рішення залишалося бездієвим на шкоду одній із сторін; виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має вважатися невід'ємною частиною судового процесу.

Держава несе відповідальність за виконання остаточних рішень, якщо чинники, які затримують чи перешкоджають їх повному й вчасному виконанню, перебувають у межах контролю органів влади (рішення у справі "Сокур проти України" (Sokur v. Ukraine), №29439/02, від 26.04.2005, та у справі "Крищук проти України" (Kryshchuk v. Ukraine), №1811/06, від 19.02.2009).

Таким чином, заява ОСОБА_1 про визнання протиправними дії відповідача, які полягають у невиконанні рішення суду, а саме не виконання вимог ч.2 ст.56 Закону України ”Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, якою встановлено, що право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, а саме не проведення починаючи з 1 жовтня 2017 року перерахунку та виплату пенсії з її збільшенням на 1 % заробітку за кожен рік роботи понад мінімальний стаж 20 років є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Ч.6 ст. 383 КАС України встановлено, що за наявності підстав для задоволення заяви про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених рішенням суду, суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому ст.249 цього Кодексу.

Ст.249 КАС України встановлено, що суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

У відповідності до ч.5 вказаної статті, з метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для їх виконання.

Таким чином, ст. 249 КАС України чітко визначено, що судовий контроль за виконанням окремої ухвали суду в тому числі і постановленої в порядку ст.383 зазначеного Кодексу та не передбачено встановлення іншого судового контролю, а саме в порядку ст.382 КАС України.

За таких обставин заява ОСОБА_1 щодо зобов'язання відповідача подати до суду звіт про виконання судового рішення, не підлягає до задоволення.

У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №628- Калуське об"єднане управління пенсійного фонду України приєднано до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

На підставі статті 129-1 Конституції України, ст.ст.14, 370 КАС України, ч. 2 ст.56 Закону України ”Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” , ч.2 ст.27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" керуючись статтями 249, 256, 295,382, 383 КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

1.Заяву ОСОБА_1 до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області, про визнання протиправними дій Калуського об'єднаного управління ПФУ в Івано-Франківській області щодо умисного зупинення із 11 жовтня 2017 року виконання чинної постанови Долинського районного суду від 03 серпня 2016 року у справі №343/1291/16-а - задоволити частково.

2.Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, на виконання постанови Долинського районного суду від 03 серпня 2016 року по справі № 343/1291/16-а за заявою ОСОБА_1 до Долинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок розміру призначеної пенсії та провести її виплату - протиправними.

3.Встановити Головному управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області місячний строк з часу отримання ухвали для надання відповіді про виконання постанови Долинського районного суду від 03 серпня 2016 року по справі № 343/1291/16-а за позовом ОСОБА_1 до Долинського об'єднаного управління Пенсійного фонду

України Івано-Франківської області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок розміру призначеної пенсії та провести її виплату.

4. У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Долинський районний суд.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначени частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Суддя: