Справа № 175/3021/19
Провадження № 3/175/1220/19
Постанова
Іменем України
06 вересня 2019 року суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Бойко О.М., розглянувши матеріали, що надійшли із Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої секретарем виконавчого комітету в Сурсько-Литовській сільській раді Дніпровського району Дніпропетровської області,
за ст. 212-3 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
19 червня 2019 року працівниками Управління моніторингу прав на звернення та інформацію Секретаріату Уповноваженого Верховною Радою України з прав людини Єдиного веб-порталу відкритих даних було встановлено, що Сурсько-Литовською сільською радою Дніпровського району Дніпропетровської області не оприлюднені набори даних передбачені Положенням про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 835, обов'язок оприлюднення яких визначено у статті 10-1 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Під час перевірки, що проводилась з метою встановлення особи, відповідальної за оприлюднення інформації у формі відкритих даних в Сурсько-Литовській сільській раді було встановлено, що відповідальну особу не було призначено але відповідно до вимог п.4 ч.3 ст.50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та згідно посадових обов'язків секретаря виконкому, затверджених головою виконкому Сурсько-Литовської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області а також згідно з розпорядженням № 89-р від 29.12.2016 року «Про призначення відповідальної особи за обов'язкове оприлюднення інформації що є в розпорядженні Сурсько-Литовської сільської ради - є саме секретар виконавчого комітету Сурсько-Литовської сільської ради Цурик Н.О.
Таким чином, секретар виконкому сільської ради є особа, що згідно до вимог Закону відповідальна за оприлюднення публічної інформації ради, в т.ч. на Єдиному веб-поталі відкритих даних. Факт не оприлюднення було зафіксовано скріншотуванням інформації Єдиного державного веб-порталу відкритих даних, тобто своїми діями секретар виконавчого комітету Сурсько-Литовської сільської ради Цурик Н.О. вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1. ст. 212-3 КУпАП, а саме не оприлюднення інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації».
ОСОБА_1 про час та місце розгляду адміністративної справи повідомлялася належним чином, але до суду не з'явилася, а тому вважаю можливим розглянути справу у її відсутність за наявними матеріалами.
Провина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 29.07.2019 року, скріншотом інформації Єдиного державного веб-порталу відкритих даних, поясненнями ОСОБА_1 .
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, вважаю за доцільне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу.
Згідно ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом (ст. 40-1 КУпАП).
Згідно Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921 гривень.
Ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Керуючись ст.ст. 40-1, 212-3, 268, 276, 277, 283-285 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
постановив:
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 ) визнати винною в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 212-3 ч.1 КУпАП і піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 425 (чотириста двадцять п'ять) грн.
З урахуванням частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_1 штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, та примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в розмірі 850,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 ) на користь держави (рахунок отримувача: 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106/, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача МФО: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106)судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником чи захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду через місцевий суд.
Суддя О.М. Бойко
Строк пред'явлення до виконання - три місяці.
Постанова набрала чинності _____________________року.