№ 207/3180/19
№ 3/207/815/19
10 жовтня 2019 року суддя Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Тюлюнова В.Г., при секретарі Куцевол Л.В., за участі прокурора Чуйко С.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департамент захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН - НОМЕР_1 , раніше працювавшого молодшим інспектором відділу охорони держаної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України,
Відповідно до протоколу № 1502 від 16.09.2019 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією: ОСОБА_2 , згідно з копією наказу № 43//ос-18 від 19.02.2018 року про особовий склад був призначений на посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)».
16.02.2018 року ОСОБА_2 , ознайомився із попередженням про спеціальні обмеження під час перебування на посаді молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)», тобто особи уповноважена на виконання функцій держави, встановлені Законами України «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_2 будучи молодшим інспектором відділу охорони держаної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)» та відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.
Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до абз. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1, ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту Національне агентство) від 10.06.2016 року №2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, зокрема другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року та другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року.
Отже, ОСОБА_2 , подаючи декларацію після припинення діяльності особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) зобов'язаний був подати декларацію за минулий 2018 рік 28.09.2018 року.
Встановлено, що ОСОБА_2 , будучи звільненим 28.09.2018 року, як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», подав декларацію після припинення діяльності особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік лише 10.07.2019 року, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua.
Згідно інформацією КНП «Верхівцевської міської лікарні Верхньодніпровської районної ради» з 01.01.2019 року по 10.07.2019 року громадянин ОСОБА_2 не звертався за медичною допомогою.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_2 опублікував декларацію після звільнення за 2018 рік лише о 18 год. 08 хв. 10.07.2019 року.
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н.М. від 02.03.2017 року № 93-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_2 , будучи молодшим інспектором відділу охорони державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)» , та згідно з пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, при звільнені 28.09.2018 рік, несвоєчасно, лише о 18 год. 08 хв. 10.07.2019 року, без поважних причин, подав декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити йому стягнення у вигляді штрафу в межах санкції даної статті, та застосувати ст.30 КУпАП України.
ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, визнав повністю, розкаявся, просив суворо не карати. Зазначив, що несвоєчасно подав декларацію після звільнення через необізнаність антикорупційного законодавства.
Суд, заслухавши Околовича І.Є., прокурора, дослідивши надані у справі докази, приходить до висновку, що провина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, повністю доведена, у тому числі і його показами, відповідно до яких він визнає себе винним у повному обсязі, а також наступними доказами.
Судом встановлено, що згідно з копією наказу № 43//ос-18 від 19.02.2018 року про особовий склад був призначений на посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Дніпровська виправна колонія (№89)» (арк.с.21), а відповідно до копії наказу № 247/ос-18 від 28.09.2018 року був звільнений зі служби у Державній кримінально-виконавчій службі України (арк.спр.23).
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 будучи особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
У відповідності до абз.2 ч.2 статті 45 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені особи, які зобов'язані подавати декларацію після припинення діяльності особи, уповноваженої на виконання функцій держави відповідно до цього Закону.
Відповідно до абз. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1, ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.
У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту Національне агентство) від 10.06.2016 року №2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, зокрема другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року та другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року.
Отже, ОСОБА_2 , подаючи декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави після звільнення зобов'язаний був подати щорічну декларацію за 2018 рік до 00 год. 00 хв. 28.09.2018 року.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_2 опублікував щорічну декларацію за 2018 рік після звільнення 28.09.2018 року лише о 18 год. 08 хв. 10.07.2019 року (арк.с.62-63).
Згідно інформацією КНП «Верхівцевської міської лікарні Верхньодніпровської районної ради» з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року громадянин ОСОБА_2 не звертався за медичною допомогою (арк.с.60).
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н.М. від 02.03.2017 року № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (арк.с.64-70).
ОСОБА_2 , будучи особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення, та згідно з пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, звільненого 28.09.2018 року зі служби у Державній кримінально-виконавчій службі України несвоєчасно, а саме о 18 год. 08 хв. 10.07.2019 року, без поважних причин, подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення (за 2018 рік) шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали, долучені до нього, вважаю, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, а саме, будучи особою звільненою, з посади уповноваженої на виконання функцій держави , несвоєчасно без поважних причин подав декларацію після припинення діяльності.
Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КпАП України несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує покарання ОСОБА_2 відповідно до ст. 34 КпАП України, суд вважає щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_2 , передбачених ст. 35 КпАП України, суд не вбачає.
Судом також враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 33 КпАП України.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Відповідно ч.5 ст.30 КпАП України вважаю необхідним призначити ОСОБА_2 додаткове стягнення у вигляді позбавлення права обіймати посади органів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на строк один рік.
Керуючись ст. 40-1 КпАП України, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя вважає необхідним стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп. на користь держави.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп., застосувати ст.30 КпАП України позбавити права обіймати посади органів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на строк один рік.
Стягнути ОСОБА_3 судовий збір на користь держави в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривень 20 копійки.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська.
Строк звернення постанови до виконання протягом трьох місяців.
Суддя В.Г.Тюлюнова