Справа № 200/10805/19
Провадження № 3/200/3339/19
19 серпня 2019 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська
у складі: головуючого - судді: Женеску Е.В.
при секретарі: Стрипі М.П,
за участю: прокурора Карпенка Р.І.
особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народилась м. Дніпропетровськ, громадянки України, яка працює на посаді завідувача лабораторії - лікаря ветеринарної медицини ЛВСЕ на ринку «Центральний» Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 10.08.1999 року Бабушкінським РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
16 липня 2019 року ст.оперуповноваженим в ОВС управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Перехрестом Д.В. було складено Протокол № 1306 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, стосовно лікаря ветеринарної медицини ЛВСЕ на ринку «Центральний» Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби ОСОБА_1 .
У вказаному Протоколі зазначено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря ветеринарної медицини ЛВСЕ на ринку «Центральний» м. Кам'янське, є суб'єктом відповідальності згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові до виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включається до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.
Згідно пункту 1 частини 5 другого розділу рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» № 3 від 10 червня 2016 року зі змінами, внесеними рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 960/29090 «щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року».
Рішенням №2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року (з подальшими змінами), встановлено, що така система розпочинає свою роботу в два етапи:
Перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
-щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
-декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, здійсненому 03.06.2019 року, встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію за минулий 2018 рік лише 07.04.2019 року о 17 год.56 хв.
Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н.М. від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині офіційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Таким чином, ОСОБА_1 , займаючи посаду лікаря ветеринарної медицини ЛВСЕ на ринку «Центральний» м. Кам'янське, будучи суб'єктом декларування відповідно до підпункту «а» пункту 2 ч.1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» № 3 від 10 червня 2016 року зі змінами, внесеними рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 960/29090, шляхом вчинення відповідних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2018 рік лише 07.04.2019 року.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічна декларація за минулий 2016 рік).
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що уповноваженим органом зібрано достатньо доказів вини ОСОБА_1 , вважає, що її необхідно притягнути до відповідальності та призначити стягнення в межах санкції, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Просив накласти на ОСОБА_1 покарання у виді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян згідно санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Суд, дослідивши адміністративний матеріал, вислухавши думку прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її захисника доходить наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік лише 07.04.2019 року.
З матеріалів справи та пояснень ОСОБА_1 в судовому засіданні вбачається, що останній було відомо, що її посада відноситься до категорії посадових осіб юридичних осіб публічного права, їй був відомий та зрозумілий порядок і строки внесення відомостей до декларації, на лікарняному, у відрядженні чи у відпустці в період з 01 січня по 07 квітня 2019 року вона не перебувала, у неї був доступ до мережі інтернет та комп'ютерної техніки за місцем роботи та за місцем фактичного проживання. Несвоєчасне подання декларації пояснює технічними причинами.
Згідно наданої інформації Управління інформаційно-аналітичних систем та з захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.06.2019 року, вперше вхід до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Чекурда ОСОБА_2 здійснила лише 03.04.2019 року.
Відповідно до ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.
За таких обставин, оцінивши докази у справі у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена повністю.
При обранні виду адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини.
Обтяжуючих відповідальність обставин, передбачених ст.35 КУпАП, немає.
Враховуючи вказане, дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у виді накладення штрафу.
Судові витрати необхідно стягнути з ОСОБА_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст.172-6, 221, 275- 280, 283-287 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
На підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» стягнути з ОСОБА_1 судові витрати на користь держави в сумі 384 гривні 20 копійок.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу. У разі несплати штрафу у встановлений строк з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення постанови,шляхом подання заяви до апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Суддя: Е.В. Женеску