Справа № 761/35577/19
Провадження № 3/761/7551/2019
02 жовтня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Трубніков Андрій Володимирович, за участю прокурора відділу Генеральної прокуратури України Панафеди Н.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з УЗЕ в м.Києві ДЗЕ НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українку, громадянку України, одружену, утриманців не має, зареєстрована: АДРЕСА_1 , фактично проживає: АДРЕСА_2 , тимчсово не працюючої, не є особою, звільненою від сплати судового збору , -
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного державного ревізора-інспектора відділу податкового супроводження підприємств у галузі будівництва та інших галузей виробничої сфери управління податкового супроводження підприємств Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, будучи державним службовцем категорії «в», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 статті 45 даного Закону, несвоєчасно без поважних причин, 07.04.2019 подала на офіційному веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнала, при цьому надала пояснення про те, що вона 09 березня 2019 року заповнювала декларацію за 2018 рік, при цьому вважала, що виконала усі дії, для того щоб її подати. Пізніше, коли з*ясувалсь, що вона не подала таку декларацію, то вона подала її вдруге 07.04.2019 р. У той же час будь-якого умислу на уникнення від декларування вона не мала, змін у її майновому стані не відбулось.
Суд, заслухавши ОСОБА_1 , думку прокурора, яка вказала на наявність підстав для визнання ОСОБА_1 винною та для його притягнення до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Встановлено, що відповідно до наказу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 21.08.2018 № 798-0 головного державного ревізора-інспектора відділу податкового супроводження підприємств інших галузей виробничої сфери управління податкового супроводження підприємств виробничої сфери ОСОБА_1 переведено на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу податкового супроводження підприємств у галузі будівництва- та інших галузей виробничої сфери управління податкового супроводження підприємств. Даним наказом ОСОБА_1 підтверджено спеціальне звання інспектора податкової та митної справи І рангу.
Разом з тим, 22.06.2015 ОСОБА_1 попереджено про обмеження, спрямовані на запобігання корупційним та пов'язаних з корупцією правопорушенням, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».
Постановою Кабінету Міністрів України № 306 від 20.04.2016 «Питання присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальним званнями» визначено, що спеціальне звання інспектора податкової та митної справи І рангу співвідноситься до 7 рангу державного службовця.
Відповідно до статті 39 Закону України «Про державну службу» державним службовцям, які займають посади державної служби категорії «В», присвоюють - 6, 7, 8, 9 ранг.
Статтею 8 Закону України «Про державну службу» визначено, що державний службовець зобов'язаний, зокрема, дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
У відповідності до статті 1 вказаного. 3-акону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.
Отже, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу податкового супроводження підприємств інших галузей виробничої сфери управління податкового супроводження підприємств виробничої сфери Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, зобов'язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік з 01.01.2019 року до 01.04.2019.
4
Відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік до вказаного реєстру лише 07.04.2019 о 20 год. 21 хв., тобто несвоєчасно.
Згідно інформації Національного агентства дата публікації повідомлень на сайті співпадає з фактичною датою подання до Реєстру.
Згідно послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняла ОСОБА_1 (дата реєстрації в Реєстрі 15.03.2017 21:07:42), остання 09.03.2019 вчиняла дії у Реєстрі, а саме заповнила/переглянула розділи 1-16. В подальшому ОСОБА_1 не довівши свої дії до кінця вийшла з Реєстру. .
Отже, ОСОБА_1 спроби подати документ взагалі не вчинялись, лише 07.04.2019 ОСОБА_1 продовжила роботу у Реєстрі та після заповнення/перегляду розділів 1-16 натиснув кнопку «Подати документ».
Таким чином, у період з 09.03.2019 по 07.04.2019 суб'єкт декларування ОСОБА_1 жодних дій у Реєстрі не вчиняла.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюються вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення встановленого законом строку до першого квітня, несвоєчасно без поважних причин, 07.04.2019 о 20 год. 21 хв. подала на офіційний веб - сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
При цьому як встановлено судом, моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов*язаного з корупцією, вчиненого ОСОБА_1 , є 11.04.2019 р., а саме надходження на адресу НАЗК повідомлення від ОВПП ДФС повідомлення, що датоване 05.04.2019 р., щодо неподання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2018 рік.
При цьому слід зауважити, що інкриміноване ОСОБА_1 правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у даному випадку не є триваючим, а подія адміністративного правопорушення є разовою і строк для накладення такого адміністративного стягнення має обраховуватись з дня його виявлення, як це передбачено ч.3 ст.38 КУпАП.
Відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Згідно до п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
У зв'язку із зазначеним суд приходить до висновку, що оскільки з дня виявлення адміністративного корупційного правопорушення, а саме з 11.04.2019 року, минуло понад три місяці, то відповідно до ч.3 ст. 38 КупАП адміністративне стягнення на особу, яка притягується до відповідальності не може бути накладено, а провадження у справі у відповідності до ст.247 п.7 КУпАП підлягає закриттю.
Судовий збір, у зв*язку із закриттям провадження у справі, з винної особи стягненню не підлягає
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 247, 279-280, 283-285 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, Законому України «Про запобігання корупції», суд -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрити, у зв*язку із закінченням на час розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м.Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.В.Трубніков