712/11397/19
3/707/1685/19
16 жовтня 2019 року м. Черкаси
Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Соколишина Л.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління державного агентства рибного господарства у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , а зареєстрованого по АДРЕСА_2 , працюючого у ПАТ «Азот»,
за ч. 4 ст. 85 КУпАП,-
До Черкаського районного суду Черкаської області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Справа перебувала у провадженні судді Соснівського районного суду м. Черкаси Рябухи Ю.В.
Постановою Соснівського районного суду м. Черкаси від 04 жовтня 2019 року матеріали справи направлені за підсудністю до Черкаського районного суду Черкаської області.
У вказаній постанові зазначено, що у судовому засіданні ОСОБА_1 надані пояснення щодо витягу з Публічної кадастрової карти України, відповідно до якої місце вчинення правопорушення відноситься до території Черкаського району, що відноситься до територіальної підсудності Черкаського районного суду Черкаської області.
Разом з тим, з матеріалів справи не вбачається, що указаний у протоколі район територіально відноситься саме до Черкаського району.
У протоколі про адміністративне правопорушення, зміст якого передбачений ст. 256 КУпАП, обов'язково має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У протоколі про адміністративне правопорушення від 11 серпня 2019 року № 004317 зазначено, що правопорушення скоєно на водоймі р. Дніпро в районі «Долини Троянд» у м. Черкаси, проте не зазначено чи відноситься територіально даний район, в якому скоєно лов риби, до Черкаського району, що впливає на остаточне визначення підсудності розгляду справи.
Указані обставини виключають можливість розгляду даної справи та притягнення особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення до відповідальності, у разі доведення його вини.
Суд наголошує на необхідності зазначення у протоколі про адміністративне правопорушення територіального розміщення місця скоєння такого правопорушення з метою уникнення неправильного визначення підсудності справи.
Тому матеріали справи підлягають направленню до Управління державного агентства рибного господарства у Черкаській області для правильного зазначення у протоколі місця скоєння правопорушення та подальшого направлення за територіальністю до належного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256, п. 2 ст. 278 КУпАП, суд,-
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП - повернути до Управління державного агентства рибного господарства у Черкаській області для дооформлення та подальшого направлення за територіальністю до належного суду.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: Л. Б. Соколишина