Ухвала від 16.10.2019 по справі 352/704/19

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

16 жовтня 2019 рокуЛьвів№ 857/10662/19

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Гінди О. М.

суддів -Заверухи О. Б.

Ніколіна В. В.

перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 06 серпня 2019 року у справі № 352/704/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області Чечіль Любомир Олегович про скасування постанови притягнення до адміністративної відповідальності,

ВСТАНОВИВ:

рішенням Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 06.08.2019 в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погодившись з вказаним рішенням ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.

Крім цього, апелянтом заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якому вказує, що копію рішення суду першої інстанції від 06.08.2019, отримано його представником 03.09.2019, отже у зв'язку з несвоєчасним отриманням оскаржуваного рішення, ним був пропущений десятиденний строк для подачі апеляційної скарги, а тому просить поновити строк на апеляційне оскарження.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що статтею 286 КАС України, передбачено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч. 4 ст. 286 КАС України, апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що десятиденний строк, передбачений ч. 4 ст. 286 КАС України, на оскарження рішення у справі щодо притягнення до адміністративної відповідальності пропущений з поважних причин, оскільки представником апелянта копію рішення від 06.08.2019 отримано 03.09.2019, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, а апеляційна скарга подана 05.09.2019, через поштове відділення зв'язку.

Враховуючи викладене, наведені скаржником обставини та подані в їх підтвердження докази, дають підстави для висновку про поважність підстав пропуску ним строку на апеляційне оскарження.

Оскільки, апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку апеляційного оскарження, а також відсутні підстави для повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження, отже перешкоди для відкриття апеляційного провадження відсутні.

Керуючись статтями 286, 296, 300 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження з Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 06 серпня 2019 року у справі № 352/704/19.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 06 серпня 2019 року у справі № 352/704/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області Чечіль Любомир Олегович про скасування постанови притягнення до адміністративної відповідальності.

Зупинити дію з Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 06 серпня 2019 року у справі № 352/704/19.

Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі до початку розгляду справи по суті.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач О. М. Гінда

судді О. Б. Заверуха

В. В. Ніколін