Постанова від 10.10.2019 по справі 755/14860/19

Справа № 755/14860/19

3/755/6744/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" жовтня 2019 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Старовойтова С.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Київського міського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Баришівка Київської області, працюючого охоронцем ДП «Київський Бронетанковий завод», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,

за участю учасників:

прокурора Андрєєва Я.А.,

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Проведеною перевіркою Київським міським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України встановлено, що колишній молодший інспектор взводу № 3 роти реагування Дніпровського районного відділу Управління поліції охорони в м. Києві, старший сержант поліції ОСОБА_1, як суб'єкт декларування, не своєчасно, без поважних причин, 25.07.2019 року, подав декларацію особи за минулий рік, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Наказом Управління поліції охорони в м. Києві від 01.02.2017 року № 39 о/с, старшого сержанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора взводу № 3 роти реагування Дніпровського районного відділу Управління поліції охорони в м. Києві.

Відповідно до наказу Управління поліції охорони в м. Києві від 07.11.2016 року за № 1 о/с, ОСОБА_1 присвоєно чергове спеціальне звання - старший сержант поліції.

Наказом Управління поліції охорони в м. Києві від 27.09.2018 року № 353 о/с, згідно з пунктом 7 (за власним бажанням) частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію», інспектора взводу № 3 роти реагування Дніпровського районного відділу Управління поліції охорони в м. Києві, старшого сержанта поліції ОСОБА_1 , 28.09.2018 року звільнено з займаної посади та зі служби в органах Національної поліції України на підставі рапорту ОСОБА_1 від 17.09.2018 року.

ОСОБА_1 прийнято присягу Працівника Національної поліції України. Окрім того ОСОБА_1 підписано пам'ятку - застереження працівника органів внутрішніх справ України про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України та зобов'язання щодо дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції», зокрема з дотриманням вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Пунктом 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну га/або цивільно-правову відповідальність.

У відповідності до ч. 1 ст. 65 даного Закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно п. 1.1 «Положення про Управління поліції охорони в м. Києві», затвердженого Наказом Національної поліції України № 620 від 26.06.2017 року, Управління поліції охорони в м. Києві є територіальним органом Національної поліції, що здійснює свою діяльність за рахунок коштів від надання послуг з охорони, які здійснюються на договірних засадах, оперативно підпорядковуючись Департаменту поліції охорони.

Із викладеного, відповідно до п. п. «з», п. 1,ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», молодший інспектор взводу № 3 роти реагування Дніпровського районного відділу Управління поліції охорони в м. Києві, старший сержант поліції ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.

Згідно ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті З цього Закону, які припиняють діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, вповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави і до місцевого самоврядування, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, що подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня доку, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність.

У свою чергу, молодший інспектор взводу № 3 роти реагування Дніпровського районного відділу Управління поліції охорони в м. Києві, старший сержант поліції ОСОБА_1 є суб'єктом декларування, який зазначений у абзаці 15, ч. 1, ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Отже, поліцейський, як суб'єкт декларування має в обов'язковому, визначеному законом порядку, подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.

Так, згідно п. п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1 153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до положень п. п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції» (за текстом - Закон), до повноважень Національного агентства віднесено здійснення контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом - декларація), зберігання та оприлюднення таких декларацій.

Крім цього, згідно листа НАЗК від 02.03.2017 №93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.

Окрім того відповідно до пп. 3 п. 5 розділу II Рішення НАЗК № 3 від 10.06.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №959/29089) - декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2, пункті 5 час інші першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року визначено, що після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб'єкт декларування підписує документ накладенням на нього власного ЕЦП. У випадку не накладення ЕЦП на документ під час його подання до ІТС Реєстр документ залишається в особистому кабінеті суб'єкта декларування із статусом « Чернетка ». Збереження та подання документів до ІТС Реєстр підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб'єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб'єкта декларування. Після отримання зазначеного повідомлення суб'єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку. Водночас перед підписанням документа суб'єкту декларування необхідно підтвердити його ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі внаслідок чого буде активовано кнопку «Подати документ».

За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом - Реєстр) ОСОБА_1 25.07.2019 року подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, тоді коли повинен був подати вказану декларацію не пізніше як, до 00:00:00 год. 01 квітня 2019 року.

В ході відібрання пояснень у ОСОБА_1 , останній повідомив, що під час роботи на посаді молодшого інспектора взводу № 3 роти реагування Дніпровського районного відділу Управління поліції охорони в м. Києві його ознайомлювали з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», зокрема з вимогами ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції». У своїх поясненнях ОСОБА_1 повідомив, що він декларацію особи, яка припинила свою діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік подав не своєчасно, у зв'язку з тим, що не до кінця зрозумів вимоги ч 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а подав лише тоді коли йому зателефонували співробітники відділу кадрового забезпечення УПО в м. Києві та повідомили, що його декларація після звільнення відсутня в публічній частині Єдиного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та що їх необхідно подати.

Враховуючи вищевикладене, необхідно зауважити, що ОСОБА_1 був ознайомлений з порядком та строками подачі електронної декларації після звільнення, оскільки останній уже подавав щорічні декларації про власний майновий стан та подавав їх у встановлені Законом України Про запобігання корупції» строки, а також ним було підписано пам'ятку - застереження про ознайомлення з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», де детально роз'яснено вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 , не своєчасно, 25.07.2019 року, без поважних причин, подав декларацію особи яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив, що він дійсно пропустив строк подачі декларації, через несправності сайту та електронного ключа, а відразу після отримання нового електронного ключа подав електронну декларацію, на підтвердження надав довідку.

Прокурор просив визнати ОСОБА_1 винним та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, доводи прокурорів, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до наступного.

Відповідно до ст. 245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Також згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Частина 1 ст. 172-6 КУпАП, передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, правопорушення було вчинено 01.04.2019 року, тобто на день ухвалення постанови минуло три місяці.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 33, 36, 38, 176-2 ч.1, 245, 252, 283-285, 289, 291, 294 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Провадження по справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, закрити у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.

Суддя: