Постанова від 03.10.2019 по справі 487/5236/19

Справа № 487/5236/19

Провадження № 3/487/1339/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.10.2019 року Заводський районний суд м. Миколаєва

у складі: головуючого судді Сухаревич З.М.

за участю секретаря Колісниченко В.М.

представника потерпілого адвоката Гусєва М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працює в.о. начальника Служби автомобільних доріг в Миколаївській області, проживає (перебуває) за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 4 ст. 140 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

12.06.2019 о 15 год. 10 хв. на а/д Н-14 «Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв» 216 км ОСОБА_1 , являючись відповідальною посадовою особою за утримання а/д Н-14 Миколаївської області, порушив вимоги, норми та стандарти, передбачені п. 3.1.1. та 3.1.2 ДСТУ 358797, ст. 12 Закону України «Про дорожній рух», що виразилось у наявності вибоїн дорожнього покриття, що призвело до ДТП з матеріальними збитками, за участю т/з Toyota Land Cruiser д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_2 , врезультаті чого транспортний засіб отримав механічні пошкодження. Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 4 ст. 140 КУпАП.

За викликом до суду ОСОБА_1 не з'явився, причину неявки суду не повідомив.

Згідно зі ст. 268 КУпАП справа розглядалася за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Представник потерпілого в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП.

Вислухавши пояснення представника потерпілого, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.

Відповідно до ч.4 ст.140 КУпАП, порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху; порушення визначеного законодавством порядку погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції: встановлення рекламоносіїв, технічних засобів організації дорожнього руху, проведення будь-яких робіт на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах; розроблення проектної документації на будівництво, реконструкцію і ремонт автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та об'єктів дорожнього сервісу; здійснення пасажирських перевезень за встановленими маршрутами руху транспортних засобів загального користування; порушення нормативів щодо обладнання на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах місць: провадження робіт, залишення дорожніх машин, будівельних матеріалів, конструкцій тощо, а так само неусунення після закінчення робіт перешкод і неприведення автомобільної дороги, вулиці, залізничного переїзду в стан, що гарантує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів та пішоходів, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України "Про дорожній рух" посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд, зобов'язані забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

Статтею 24 Закону України "Про дорожній рух" визначено, що власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні. Власники доріг, вулиць та залізничних переїздів, керівні працівники дорожньо-експлуатаційних організацій несуть відповідальність, в тому числі і кримінальну, якщо дорожньо-транспортна пригода або несвоєчасне забезпечення екстреною медичною допомогою людини, яка перебуває у невідкладному стані сталася з їх вини.

Згідно зі ст.10 ЗУ «Про автомобільні дороги», органами, що здійснюють управління автомобільними дорогами загального користування, є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства.

Положенням про Державне агентство автомобільних доріг України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 456/2011 (далі - Положення), Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами (ч. 1 Положення);

Частиною 3 Положення, зокрема, визначено, що основними завданнями Укравтодор здійснення управління автомобільними дорогами загального користування; організація реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг.

Згідно з ч. 6 Положення, Укравтодор реалізує свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління.

Згідно з Положенням про Службу автомобільних доріг в Миколаївській області, затвердженим Наказом голови Державного агентства автомобільних доріг України № 121 від 27.04.2016 року, Служба автомобільних доріг в Миколаївській області є державною організацією, що належить до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) (п.п. 1.1.); та є одержувачем бюджетних коштів, що спрямовуються на розвиток мережі автодоріг загального користування (п.п. 1.3.).

Метою діяльності Служби є організація утримання в належному технічному стані та розвиток мережі автомобільних доріг, створення умов для безперервного та безпечного руху транспорту (п.п. 2.1.). Предметом діяльності Служби, зокрема, є організація будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг (п.п. 2.2.3.); фінансування робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання мережі автомобільних доріг (п.п. 2.2.6.).

Факт вчинення ОСОБА_1 підтверджується доказами дослідженими під час судового розгляду, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 285167, відповідно до якого останній порушив вимоги п.п. 1.5 ПДР України; матеріалами ЄО № 1578 від 12.06.2019 р.; наказом від 27.02.2018 № 58-К згідно якого на ОСОБА_1 з 28 лютого 2018 р. покладено виконання обов'язків начальника Служби автомобільних доріг у Миколаївській області; положенням про Службу автомобільних доріг у Миколаївській області; копією постанови від 10.09.2019 р.

Вищевказані докази знаходяться в об'єктивному взаємозв'язку між собою і нічим не спростовані.

Оцінивши надані докази в сукупності, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 порушив п. 1.5 ПДР України, тобто останній своїми діями скоїв правопорушення передбачене ч. 4 ст. 140 КУпАП.

Разом з тим, адміністративне стягнення на ОСОБА_1 не може бути накладено, а провадження у справі слід закрити у зв'язку з наведеним нижче.

Згідно п.7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КпАП України.

Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП - якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Із матеріалів справи вбачається, що правопорушення вчинено 12.06.2019 року, отже на час розгляду справи минуло більше 3-х місяців з дня вчинення правопорушення. За такого, справа підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

З урахуванням викладеного, суддя вважає, що розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Керуючись ст. ст. 23, 24, 33, 38, 124, 221, 247, 251, 252, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП.

Провадження по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП, - закрити, у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її винесення та може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду у строк та порядку передбачені ст.294 КУпАП.

Суддя З.М. Сухаревич