Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/3127/19
15.10.2019 року м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Трагнюк В.Р., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , тимчасово непрацюючого, за ст.124 КУпАП,
До Виноградівського районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення ДПР18 № 393133 складений 27.09.2019 року за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якого ОСОБА_1 30.06.2019 року о 06 год. 40 хв. керуючи транспортним засобом марки BMW 520, н.з НОМЕР_1 в с.Руська Долина по вул. Незалежності, не вибрав безпечну швидкість руху, не врахував дорожню обстановку, допустив зіткнення з транспортним засобом Mercedes-Benz, н/з НОМЕР_2 та припаркованим на узбіччі т/з Volkswagen Passat, н.з. НОМЕР_3 , внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим порушив вимоги п. 12.1,12.3 ПДР України.
Згідно до вимог ст.ст.245, 252 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення і обов'язком органу, який її розглядає, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи і вирішення її в точній відповідності з законом. Докази, на основі який встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, цей орган оцінює за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідальність за ст.124 КУпАП настає в тому разі, коли внаслідок порушення правил дорожнього руху, було пошкоджено транспортні засоби, вантажі, шляхи, шляхові та інші споруди чи інше майно. Отже, обов'язковою ознакою правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, є пошкодження об'єктів, вказаних в цій статті.
Так, відповідно до ст.280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Аналіз матеріалів справи свідчить про те, що вказаних вимог закону та підзаконних нормативно-правових актів при здійсненні провадження в даній адміністративній справі дотримано не було.
Так, в матеріалах справи відсутній акт огляду транспортних засобів, пояснення свідків, що були учасниками ДТП.
Крім того, відповідно до п. 1 розділу 8 Інструкції, у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються:1) схема місця ДТП (додаток 7), яку підписують учасники ДТП та поліцейський; 2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності); 3) показання технічних приладів (у разі їх наявності); 4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності); 5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.
При цьому, схема додана до матеріалів адміністративного провадження не відповідає затвердженій Інструкцією формі та не містить підписів учасників ДТП, у разі наявності показання технічних приладів пошкоджених транспортних засобів.
Згідно Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, протокол про адміністративне правопорушення (додаток 1) складається відповідно до статті 254 КУпАП. До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: 1) письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності; 2) акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу у разі здійснення його затримання; 3) акт огляду на стан сп'яніння у разі проведення огляду на стан сп'яніння; 4) інші документи тааіатеріали, які містять інформацію про правопорушення.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. За наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення підписується також цими особами.
Однак в протоколі та схемі місця ДТП не зазначено власників: Mercedes-Benz, н/з НОМЕР_2 , Volkswagen Passat, н.з. НОМЕР_3 , свідків, їх адреси, такі з протоколом не ознайомлені, тощо.
Зазначені недоліки позбавляють суд всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати всі обставини даної справи, вирішити її в точній відповідності з законом, у зв'язку з чим справа підлягає поверненню для належного доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 124, 254, 256 КупАП,-
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП - повернути до Виноградівського відділення поліції Берегівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області для організації приведення їх у відповідальність до вимог, передбачених ст.ст.254,256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяВ. Р. Трагнюк