Єдиний унікальний номер 243/11609/19
Номер провадження 1-кп/243/930/2019
Іменем України
«15» жовтня 2019 року м. Слов'янськ
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю: прокурора ОСОБА_3 ,
потерпілої ОСОБА_4 ,
обвинуваченої ОСОБА_5
розглянувши в підготовчому судовому засіданні у залі суду кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12019050510001844, від 09.09.2019 року за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Слов'янська, Донецької області, громадянки України, українки, тимчасово не працюючої, з середньо-спеціальною освітою, яка має на утриманні двох неповнолітніх дітей, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України, -
Під час досудового розслідування встановлено, що 08.09.2019 року приблизно о 21 год. 00 хв. ОСОБА_5 та ОСОБА_4 знаходились біля продуктового магазину «Білісімо», розташованого за адресою: м. Слов'янськ, вул. Дарвіна буд. 12, де між ними, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, виник конфлікт, в ході якого у ОСОБА_5 виник протиправний умисел на заподіяння тілесних ушкоджень ОСОБА_4 .
Реалізуючи свій протиправний умисел, спрямований на спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_4 , ОСОБА_5 приблизно о 21 годині 00 хвилин, знаходячись біля продуктового магазину «Білісімо» за адресою: м. Слов'янськ, вул. Дарвіна буд. 12, підійшла ззаду до потерпілої ОСОБА_4 та тримаючи у правій руці глиняну попільничку нанесла потерпілій один удар в область границі тім'яної та потиличної ділянок зліва, після чого з місця вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_5 втекла.
Протиправними діями ОСОБА_5 ОСОБА_4 були спричинені наступні тілесні ушкодження: забійна рана на границі тім'яної та потиличної ділянок зліва, що відноситься до легких тілесних ушкоджень що спричинила короткочасний розлад здоров'я, як потребуюча для свого загоєння терміну понад 6 діб але не більше 21 доби.
В судовому засіданні потерпіла ОСОБА_4 заявила, що вона відмовляється від обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні відносно неї кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України, оскільки не бажає, щоб ОСОБА_5 було покарано, у зв'язку з чим просила закрити кримінальне провадження із зазначених підстав.
Заслухавши думку прокурора, обвинуваченої, які не заперечували проти закриття кримінального провадження у зв'язку з відмовою потерпілої від обвинувачення, суд вважає, що кримінальне провадження стосовно ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 125 КК України відносно потерпілої ОСОБА_4 підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ст. 477 КПК України кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених, в тому числі, статтею 125 КК України.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Частиною 4 ст. 26 КПК України встановлено, що відмова потерпілого від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
На підставі вищезазначеного, суд приходить до висновку, що кримінальне провадження підлягає закриттю.
Цивільний позов не заявлено.
Процесуальні витрати відсутні.
Речових доказів немає.
Керуючись ч. 4 ст. 26, п. 7 ч. 1 ст. 284, ст.ст. 369, 370, 372, п. 1 ч. 1 ст. 477 КПК України, суд, -
Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України закрити у зв'язку з відмовою потерпілої від обвинувачення.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області протягом семи днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвалу складено та надруковано в єдиному примірнику у нарадчій кімнаті.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду ОСОБА_1