Справа № 235/683119
Провадження № 3/235/2514/19
15 жовтня 2019 року суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва І.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
01 жовтня 2019 року до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП. 02 жовтня 2019 року адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 передано на розгляд судді Корнєєвій І.В.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/905 від 23.08.2019 року, за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, поданого політичною партією «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» за І квартал 2019 року встановлено, що Партією 21.01.2019 отримано внесок від ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) у сумі 249 000,00 грн. На підтвердження інформації, зазначеної у Звіті Партії, надано банківську виписку з ПАТ «МЕГАБАНК», згідно з якою внесок надано через АТ КБ «ПРИВАТБАНК», номер розрахункового документа @2РL282922, з призначенням платежу «внесок на користь політичної партії». Наведена обставина свідчить про те, що особа знала і усвідомлювала свої дії.
Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 12.06.2019 № 11592/5/99-99-17-02-16 за даними інформаційної системи органів ДФС станом на 21.01.2019 у ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) обліковується податковий борг у сумі 126,00 грн.
Відповідно до пункту 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Вищезазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту від 02.07.2019 та у Висновку про результати аналізу Звіту від 02.07.2019 № 267, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції результати аналізу Звіту додаються).
Таким чином, ОСОБА_1 порушив пункт 8 частини першої статті 15 Закону, чим вчинив порушення порядку надання внеску на підтримку політичних партій фізичними особами, відповідальність за яке передбачена статтею 21215 КУпАП.
День вчинення правопорушення - це дата надання внеску 21.01.2019.
День виявлення правопорушення - 02.07.2019 - дата складання Акта про проведення аналізу Звіту.
Місце вчинення правопорушення - місце проживання особи: АДРЕСА_2 .
Відповідно до ст. 212-15 КУпАП, порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до ста тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобовязаний повно, всебічно та обєктивно зясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Кодекс України про адміністративні правопорушення чітко передбачає, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії. Отже, після виключення провадження унеможливлюється здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності
Згідно ст.38 КпАП України, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/905 від 23.08.2019 року, правопорушення гр.ОСОБА_1 скоєне 21.01.2019 року, тобто строк накладання адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на час надходження справи до суду закінчився.
Згідно ст. 247 КУпАП України провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених КпАП України.
Згідно ст. 284 КУпАП України по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить, зокрема, постанову про закриття справи.
На підставі викладеного, суддя приходить до висновку, що справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.38, 247 КУпАП, суддя, -
Провадження по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 212- 15 КУпАП закрити у зв'язку зі спливом строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя: