Провадження № 3/235/2592/19
Єдиний унікальний № 235/7149/19
Іменем України
15 жовтня 2019 року суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Токарєв А.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Покровського відділу поліції ГУ НП України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Курахове Донецької області, громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч.2 ст.187 КУпАП
15.10.2019 року до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП ОСОБА_1 за порушення встановленого йому адміністративного нагляду.
ОСОБА_1 ознайомлений з протоколом, в судовому засіданні визнав, що вчинив правопорушення, зазначені в протоколі.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і обєктивне зясування обставин справи. Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 року №11 „Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й обєктивно зясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Під час розгляду адміністративного матеріалу було встановлено наступні обставини.
Судом встановлено, що ухвалою Селидівського міського суду Донецької області від 28.01.2019 року щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік та встановлені обмеження: зокрема - заборонено вихід з місця проживання з 20.00 год. до 04.00 год. окрім як на роботу; заборонено виїзд за межі району без дозволу органу Національної поліції; заборонено відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив; зобов'язано з'являтися в органи Національної поліції для реєстрації 3 рази на місяць.
Згідно протоколу АПР18 №179024 від 14.10.2019 року, 11.10.2019 року о 20.12 год. гр. ОСОБА_1 , відносно якого Селидівським міським судом Донецької області від 28.01.2019 року було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік, був відсутній за місцем мешкання: АДРЕСА_2 , без поважної причини, чим порушив правила адміністративного нагляду в частині зобов'язання знаходитися вдома в період часу з 20.00 год. до 04.00 год. наступного дня, вдруге протягом року (а.с.1)
Постановою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 08.08.2019 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 та призначено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 51,00 грн. (а.с.8).
Згідно ч.2 ст.187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду особами щодо яких встановлений такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, який повторно протягом року двічі порушив правила встановленого щодо нього адміністративного нагляду, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне покарання у вигляді штрафу у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 170,00 грн.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність відповідно до вимог ст.ст.34, 35, 283 КУпАП та враховує ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 33 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384,20грн.
Керуючись ст.40-1, 187 ч.2, 276, 279, 280, 283, 285, 289 КУпАП, суддя -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) гривень (Розрахунковий рахунок: м. Покровськ - UA218999980000031118106005060; Покровський район - UA598999980000031112106005259; Отримувач коштів: Покровське УК/м. Покровськ/21081100; Покровське УК/ Покровський район/21081100; МФО - 899998; ЄДРПОУ - 37803022; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , судовий збір в сумі 384,20 грн. на користь держави, (Отримувач - ГУК у М.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЕДРПОУ) - 37993783; Банк отримувача (ГУДКСУ) - Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку - UA798999980000031211256026001; Код класифікації доходів бюджету - 22030106). Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: