Рішення від 15.10.2019 по справі 826/6990/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

Вн. №27/245

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

15 жовтня 2019 року № 826/6990/18

за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до Комунального підприємство "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

про визнання протиправним та скасування приписів від 27.12.2017 року та рішення від 02.01.2018 року

Суддя О.В.Головань

Обставини справи:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними та скасування приписів Комунального підприємства "Київблагоустрій" від 27.12.2017 року № 1725834, № 1722700, № 1726217, № 17265803, №1725805, № 1724914, № 1725806, № 1726216, № 1725804, № 1724915, № 1724913, №1726219, № 1726213 та визнання протиправним та скасування рішення комісії щодо розгляду питань демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектури форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02.01.2018 року, оформлене Протоколом №1, яким було вирішено здійснити демонтаж об'єктів, зазначених в Додатку № 1 до цього рішення, в частині п.3,5,9,10-12,14,16-21 Додатку № 1 до цього рішення.

В судовому засіданні 24.10.2018 р. оголошено ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно з ч. 9 ст. 205 КАС України.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -

ВСТАНОВИВ:

08.07.2003 р. між Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 як інвестором та КП "Київпастранс" укладено інвестиційний договір №83 фінансування, спорудження та утримання малих архітектурних форм (зупинкових комплексів) та павільйонів очікування на зупинках громадського транспорту.

Згідно з додатковою угодою від 05.07.2013 р. строк дії інвестиційного договору продовжено до 08.07.2018 р.

На виконання вказаного інвестиційного договору позивачем як інвестором встановлено зупинкові комплекси згідно з додатком до договору, а саме: вул. Мельникова, 1 зуп. "ст.м. Лукянівська", Львівська площа, 8, зуп. "Львівська площа", булв. Лесі Українки, парна сторона, зуп. " площа Лесі Українки " , вул. Генерала Алмазова (Кутузова), 4а, зуп. "вул. Кутузова " , вул. І.Мазепи, 11 , зуп. "Готель " Салют " , ріг вул. Генерала Алмазова (Кутузова), непарна сторона, зуп. " площа Лесі Українки", вул. Мечникова, непарна сторона, зуп. "ст.м. Кловська", бульв. Лесі Українки, парна сторона, зуп. "вул. Івана Кудрі " , булв. Лесі Українки, непарна сторона, зуп. "Національний університет технології та дизайну", вул. Кіквідзе, непарна сторона, зуп. " Джерело" , вул. Лаврська, 7, зуп. "Києво-Печерська Лавра " , бульв. Лесі Українки, парна сторона, зуп. "Воєнний госпіталь " , вул. Велика Васильківська, 111-113, зуп. "ст.м. Палац Україна".

27.12.2017 р. інспекторами КП "Київблагоустрій" складно приписи за № 1725834, № 1722700, № 1726217, № 17265803, № 1725805, № 1724914, № 1725806, № 1726216, №1725804, № 1724915, № 1724913, № 1726219, № 1726213, згідно з якими запропоновано подати до КП "Київблагоустрій" проектно-дозвільну документацію по розміщенню зупинкових комплексів (МАФи) за вказаними адресами.

На виконання вимог приписів ФОП ОСОБА_1 надано копію інвестиційного договору від 08.07.2003 р. №83 з додатками; примірники документів надано 02.01.2018 р. до КП "Київблагоустрій" та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

02.01.2018 р. комісією щодо розгляду питань демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектури форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), прийняте рішення, оформлене Протоколом№1, яким було вирішено здійснити демонтаж об'єктів, зазначених в Додатку № 1 до цього рішення, в частині п.3,5,9,10-12,14,16-21 Додатку № 1 до цього рішення.

02.01.2018 р. Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) винесено припис, згідно з яким КП "Київблагоустрій" надано доручення вжити заходи щодо демонтажу самовільно встановлених елементів благоустрою згідно з переліком.

У вказаному переліку за №№3, 5, 9-12,16-21 містяться зупинкові комплекси, що встановлені ФОП ОСОБА_1 на підставі інвестиційного договору від 08.07.2003 р. №83 .

Позивач - Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 - вважає вказані приписи та рішення протиправними та просить їх скасувати з таких підстав.

Позивач зазначає, що МАФи встановлено та використовуються на законних підставах - згідно з інвестиційним договором від 08.07.2003 р. №83, чинним станом на час винесення оскаржуваних рішень, і відповідачам було надано всі документи на підтвердження законності використання МАФів.

Таким чином, позивач виконав вимоги приписів, і підстави для винесення рішення комісії щодо розгляду питань демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектури форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02.01.2018 року, оформленого Протоколом №1, щодо демонтажу МАФів відсутні.

В додаткових поясненнях позивач зазначає, що в 2014-2016 р. нею отримувалися подібні приписи щодо тимчасових споруд за цим же переліком тимчасових споруд, і на виконання вимог приписів надавалися ті самі документи. При цьому, посилання на інвестиційний договір від 08.07.2003 р. №83 було достатньо, і рішення про демонтаж не приймалося.

Відповідач - Комунальне підприємство "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - проти задоволення позовних вимог заперечив з таких підстав.

Відповідач зазначає, що оскаржуваними приписами не встановлено незаконності розміщення тимчасових споруд, в них зазначених, тоді як запропоновано надати документацію дозвільного характеру щодо їх розміщення.

Оскаржувані приписи винесено інспекторами КП "Київблагоустрій" згідно з вимогами чинного законодавства, в межах їх компетенції.

Відповідач - Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - проти задоволення позовних вимог заперечив з таких підстав.

Відповідач посилається на недотримання позивачем вимог Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінрегіонбуду від 21.10.2011 р. №244, а саме - не надано паспорт прив'язки.

Також позивачем не надано всіх документів, передбачених додатком №2 до інвестиційного договору від 08.07.2003 р. №83, а саме - паспорти на зупинкові комплекси, дозволи на їх розміщення.

Таким чином, позивачем на виконання вимог приписів Комунального підприємства "Київблагоустрій" від 27.12.2017 р. № 1725834, №1722700, № 1726217, № 17265803, №1725805, № 1724914, № 1725806, №1726216, № 1725804, № 1724915, № 1724913, №1726219, № 1726213 надано не всі документи, що могли би посвідчували законність встановлення та використання тимчасових споруд, і були наявні підстави для прийняття оскаржуваного рішення про демонтаж вказаних споруд.

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення з огляду на наступне.

Пунктом 44 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання, зокрема, встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" від 15.01.1999 р. № 401-XIV у зв'язку зі здійсненням містом Києвом функцій столиці України Київська міська рада та Київська міська державна адміністрація, кожна в межах своєї компетенції, встановленої законами України, мають право встановлювати порядок утримання та експлуатації об'єктів, розташованих у місті, та прилеглої до них території, правила благоустрою, торговельного, побутового, транспортного, житлово-комунального та іншого соціально-культурного обслуговування, визначати особливості землекористування та використання інших природних ресурсів.

Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів визначені Законом України "Про благоустрій населених пунктів", норми якого також спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 34, п. 2 ч. 1 ст. 10, ч. 1 ст. 40 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" від 06.09.2005 р. №2807-IV (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) правила благоустрою території населеного пункту - нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту.

Згідно з п. 20.2.1 Правил благоустрою м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.08 р. №1051/1051, якщо під час перевірки виявлені причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов'язана скласти та видати офіційний документ - припис, який є обов'язковим для виконання в термін до трьох діб особами, які є відповідальними за утримання об'єктів благоустрою.

У приписі зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала припис, відомості про особу, на яку складений припис, та надаються пропозиції щодо усунення причин та умов, які спричиняють порушення благоустрою території.

Припис підписується особою, яка його склала, і особою, на яку він складений.

У разі відмови особи отримати припис в графі "Припис одержав" робиться про це запис.

У разі виявлення тимчасової споруди (малої архітектурної форми), встановлений (або невстановлений) власник (користувач) якої створив причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов'язана скласти та видати офіційний документ - припис з дотриманням вимог цього Положення. У такому випадку одна копія припису наклеюється на тимчасову споруду (малу архітектурну форму) поряд з Ордером на розміщення тимчасової споруди (у разі його наявності) або на фронтальній частині такої тимчасової споруди (малої архітектурної форми), а ще одна копія вручається особисто присутньому власнику (користувачу), надсилається власникові тимчасової споруди (малої архітектурної форми) поштою (цінним листом з описом вкладення) за адресою, зазначеною в Ордері на розміщення тимчасової споруди (у разі його наявності). Посадова особа, яка винесла припис, здійснює фотофіксацію наклеєного припису поряд з Ордером на розміщення тимчасової споруди (малої архітектурної форми) у випадку його наявності або на фронтальній частині тимчасової споруди (малої архітектурної форми). При цьому щонайменше на одній з фотографій має бути чітко та розбірливо видно інформацію про номер та дату складення припису.

Згідно п. 13.3.1 Правил у разі виявлення самовільно розміщених (встановлених) малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, ... уповноважені особи Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), структурних підрозділів з питань контролю за благоустроєм районних в місті Києві державних адміністрацій, комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Київблагоустрій" вносять припис його власнику (користувачу або особі, яка здійснила розміщення (встановлення)) з вимогою усунення порушень шляхом проведення демонтажу малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, демонтажу (переміщення) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі із зазначенням строку демонтажу (переміщення) відповідно до абзаців другого і третього цього підпункту.

Малі архітектурні форми, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності мають бути демонтовані протягом трьох днів з моменту отримання припису, крім тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, відсутніх в матеріалах єдиної цифрової топографічної основи території міста Києва, демонтаж яких має бути здійснений протягом одного дня з моменту отримання припису.

Протягом зазначеного у приписі строку власник (користувач або особа, яка здійснила розміщення (встановлення)) зобов'язаний за власний рахунок здійснити демонтаж самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, демонтаж (переміщення) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та провести відновлення порушеного благоустрою на місці їх розміщення (встановлення).

У разі невиконання припису уповноважена особа, яка внесла припис, у триденний строк складає протокол про адміністративне правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно п. 13.3.2 Правил у разі якщо власники (користувачі або особи, які здійснили розміщення (встановлення)) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі не здійснили демонтаж в строки, зазначені в приписі, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районні в місті Києві державні адміністрації вживають заходів щодо демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, а Департамент промисловості та розвитку підприємництва - щодо демонтажу об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на підставі рішень, зазначених у підпункті 13.3.3 пункту 13.3 цих Правил, за кошти міського бюджету або з інших джерел, не заборонених законодавством, з наступним відшкодуванням усіх витрат згідно з абзацом 3 цього підпункту.

Згідно п. 13.3.3 Правил рішення про демонтаж самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі приймається Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районними в місті Києві державними адміністраціями, Департаментом промисловості та розвитку підприємництва (щодо об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі).

Згідно п. 2.2 статуту Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 21.02.07 р. №167, підприємство підпорядковане Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань, визначених чинним законодавством та цим Статутом.

Зокрема, згідно Правил благоустрою м. Києва та статуту КП "Київблагоустрій" не лише здійснює заходи, які забезпечують дотримання юридичними та фізичними особами правил благоустрою у м. Києві, а й вносить приписи та складає протоколи про адміністративні правопорушення, тобто, виконує делеговані повноваження суб'єкта владних повноважень.

В даному випадку згідно зі змістом приписів Комунального підприємства "Київблагоустрій" від 27.12.2017 року № 1725834, № 1722700, № 1726217, № 17265803, №1725805, № 1724914, № 1725806, № 1726216, № 1725804, № 1724915, № 1724913, №1726219, № 1726213 в них міститься вимога про надання проектно-дозвільної документації на розміщення ТС в термін 3-х робочих днів, в разі відсутності ТС демонтувати власними силами, відновити благоустрій. В разі невиконання вимог припису будуть вжиті заходи згідно чинного законодавства.

Таким чином, основною вимогою приписів є надання проектно-дозвільної документації, а демонтаж (власними силами чи примусово) є похідною вимогою, в залежності від виконання основної.

Згідно з матеріалами справи позивачем по отриманні приписів його вимоги виконано - надано копію інвестиційного договору від 08.07.2003 р. №83 з додатками; примірники документів надано 02.01.2018 р. до КП "Київблагоустрій" та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

З вказаного приводу суд зазначає, що сама по собі вимога надати документацію щодо встановлення ТС передбачена вказаними положеннями Правил, прав та інтересів позивача не порушує; перевірка відповідної документації входить до компетенції відповідачів, тоді як оцінка наданої документації на відповідність вимогам законодавства правомірності видачі приписів не стосується.

За таких обставин у суду відсутні підстави для визнання протиправним та скасування оскаржуваних приписів, і в задоволенні позовних вимог в цій частині суд відмовляє.

В той же час, суд вважає обґрунтованими та задовольняє позовні вимоги в іншій частині - рішення комісії щодо розгляду питань демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектури форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02.01.2018 року, оформлене Протоколом №1, яким було вирішено здійснити демонтаж об'єктів, зазначених в Додатку № 1 до цього рішення, в частині п.3,5,9,10-12,14,16-21 Додатку № 1 до цього рішення, а саме.

На думку суду, при розгляді поданих позивачем 02.01.2018 р. документів та прийнятті вказаного рішення Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не взято до уваги всіх обставин, необхідних для прийняття рішення про наявність підстав для демонтажу тимчасових споруд.

Зокрема, питання щодо дотримання позивачем вимог законодавства при розміщенні та використанні ТС за вказаними адресами виникало і раніше, зокрема, КП "Київблагоустрій" протягом серпня-вересня 2014 р. виносилися приписи аналогічного змісту, і на їх виконання позивачем надавалися ті самі документи - копія інвестиційного договору від 08.07.2003 р. №83 з додатками.

Суду не надано жодних доказів чи пояснень щодо визнання вказаних документів недостатніми та вжиття заходів щодо демонтажу вказаних ТС, тобто, попередньо відповідачами посилання позивача на інвестиційний договір від 08.07.2003 р. №83 з додатками визнавалося достатнім для підтвердження правомірності встановлення та використання ТС.

В той же час, надані позивачем 02.01.2018 р. ті самі документи вже не визнано належною проектно-дозвільною документацією, що свідчить про різну оцінку відповідачами одних і тих самих документів в різний час.

Посилання відповідача на недотримання вимог Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінрегіонбуду від 21.10.2011 р. №244, не можуть бути визнані обґрунтованими, оскільки станом на час винесення попередніх приписів у 2014 р. цей Порядок вже був чинний, і відсутність у позивача передбаченого Порядком паспорту прив'язки не була підставою для прийняття рішення про демонтаж ТС.

Крім того, ТС були встановлені на виконання інвестиційного договору від 08.07.2003 р. №83, тобто, були встановлені до набуття чинності Порядком №244, і згідно змісту наказу Мінрегіонбуду від 21.10.2011 р. №244 ним не передбачено поширення виконання його вимог на все встановлені ТС, як це не передбачено і Прикінцевими положеннями Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011р. № 3038-VI, на виконання ст. 28 якого прийнято Порядок №244.

Також суд зазначає, що позивачем встановлено ТС на виконання інвестиційного договору від 08.07.2003 р. №83, укладеного з КП "Київпастранс" на фінансування, спорудження та утримання малих архітектурних форм (зупинкових комплексів) та павільйонів очікування на зупинках громадського транспорту. Тобто, позивачем встановлено зупинкові комплекси на виконання спільного проекту з територіальною громадою м. Києва.

КП "Київпастранс" є комунальним підприємством, власністю територіальної громади міста Києва, підпорядковується Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), і відповідачі, що також входять до структури виконавчого органу Київської міської ради, для з'ясування питань розміщення вказаних зупинкових комплексів мали можливість звернутися до вказаного Департаменту або до КП "Київпастранс", що ними зроблено не було.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З врахуванням викладеного оскаржуване рішення прийнято на порушення вимог щодо його обґрунтованості, що є підставою для визнання його протиправним і скасування.

На підставі вищевикладеного, ст. 241-246, 255, 257-262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії щодо розгляду питань демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектури форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02.01.2018 року, оформлене Протоколом №1, яким було вирішено здійснити демонтаж об'єктів, зазначених в Додатку № 1 до цього рішення, в частині п.3,5,9,10-12,14,16-21 Додатку № 1 до цього рішення.

3. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

4. Присудити до стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 704, 8 грн. судового збору.

5. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

6. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Головань

Повний текст рішення

виготовлено і підписано 15.10.19 р.