ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про зупинення провадження у справі
10 жовтня 2019 року м. Київ № 640/13169/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Скочок Т.О., при секретарі судового засідання Новик В.М., розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника позивача про зупинення провадження в адміністративній справі
за позовомКомунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва»
доГоловного управління Держпродспоживслужби в м. Києві
про визнання протиправною та скасування постанови
за участю представників:
від позивача - Стукалова А.В.,
від відповідачів - Кисляк Ю.С., Левенець В.О., Ярмак Т.В.,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва» (далі також - позивач Комунальне підприємство) з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (далі також - відповідач), в якому просило суд: визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 27.06.2019 №139 про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України «Про захист прав споживачів».
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.08.2019 відкрито провадження у справі №640/13169/19 за вказаним позовом Комунального підприємства та дану справу призначено справу розгляду за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.
У підготовчому засіданні 10.10.2019 представник позивача заявив письмове клопотання про зупинення провадження у справі №640/13169/19 до набрання законної сили судовим рішенням у справі №640/5742/19 за позовом Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва» до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування наказу в частині.
Суд встановив, що в обґрунтування позовних вимог Комунальне підприємство посилається на незаконність прийнятої Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві постанови від 27.06.2019 №139 про накладення на позивача стягнень, передбачених ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів», а саме - штрафу у сумі 1 011 997,75 грн. Серед інших мотивів позивач зазначає, що захід державного нагляду (контролю), за наслідками якої відповідачем були складені акт від 10.01.2019 про створення перешкод у проведенні заходу державного нагляду (контролю), акт від 10.04.2019 №17911-1453 за результатами проведеного планового заходу та прийнято оспорювану постанову про накладення стягнення (штрафу), був ініційований суб'єктом владних повноважень всупереч норм чинного законодавства. Так, позивач стверджує, що посадовими особами відповідача 08.04.2019 та 10.04.2019 з урахуванням Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2019 рік, затвердженого наказом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 26.11.2018 №964, здійснено вихід на адресу позивача для проведення планової перевірки. Разом з тим, планування державного нагляду (контролю) за Комунальним підприємством здійснено з порушенням, передбачених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» вимог щодо періодичності проведення таких заходів, та в силу норм ст. 10 цього Закону є підставою для недопуску органу нагляду до перевірки.
Між тим, на даний час в провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває справа №640/5742/19 за позовом Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва» до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування наказу в частині. Як вбачається з тексту позовної заяви Комунального підприємства у даній іншій адміністративній справі, предметом розгляду у справі №640/5742/19 є правомірність дій Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо включення до річного плану перевірок, затвердженого наказом Служби від 26.11.2018 №964, Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва», а також правомірність самого наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 26.11.2018 №964 в частині, що стосується названого Комунального підприємства.
У призначеному підготовчому засіданні представник позивача підтримав заявлене ним клопотання про зупинення провадження у справі та просив суду задовольнити з підстав, зазначених в його обґрунтування. Представники відповідача, у свою чергу, заперечували проти задоволення цього клопотання.
Вирішуючи подане клопотання про зупинення провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 180 Кодексу адміністративного судочинства України, у підготовчому засіданні суд, зокрема, вирішує заяви та клопотання учасників справи.
Приписами п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Ознайомившись з матеріалами справи №640/13169/19 в контексті заявлено представником позивача клопотання, дослідивши зміст позовної заяви Комунального підприємства (вх. №640/5742/19 від 03.04.2019) та ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.04.2019 про відкриття провадження у справі №640/5742/19, електронні копії яких розміщені у комп'ютерній базі «Діловодство спеціалізованого суду», суд дійшов висновку, що правильне вирішення позовних вимог Комунального підприємства у справі №640/13169/19 по суті є об'єктивно неможливим без попереднього розгляду судом правомірності дій та наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 26.11.2018 №964 «Про затвердження річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2019 рік» в частині, що стосується Комунального підприємства.
З урахуванням зазначених принців оцінювання судом доказів, з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду даної справи, суд дійшов до висновку про необхідність зупинення провадження у справі №640/13169/19 до набрання законної сили рішенням у справі №640/5742/19, та як наслідок про задоволення клопотання позивача.
Керуючись ст. 180, п. 3 ч. 1 ст. 236, ст. 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
1. Задовольнити клопотання Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва» про зупинення провадження у справі.
2. Зупинити провадження в адміністративній справі №640/13169/19 до набрання законної сили рішенням у справі №640/5742/19.
3. Зобов'язати осіб, які беруть участь у справі, повідомити суд якщо відпадуть обставини, що стали причиною для зупинення провадженні в даній адміністративній справі.
4. Копію цієї ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, передбачені ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок
Повний текст ухвали складено 15.10.2019