Рішення від 10.10.2019 по справі 440/2968/19

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/2968/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ясиновського І.Г.,

за участю:

секретаря судового засідання - Шульги М.О.,

представника позивача - Жолонка О.В.,

представника відповідача - Новоселецької І.Ю.,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комплекс Докучаєвські чорноземи" до Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

ВСТАНОВИВ:

09 серпня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комплекс Докучаєвські чорноземи" (надалі по тексту - ТОВ "АК Докучаєвські чорноземи", позивач) звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Полтавській області (надалі по тексту - відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 06.05.2019 № 0009115312, форми "Н", яким зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комплекс Докучаєвські чорноземи" сплатити штраф в розмірі 10% на суму 59675,70 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на безпідставність висновків відповідача про порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 120 Податкового кодексу України, та згідно зі статтею 120-1 Податкового кодексу України за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ, а відтак протиправність застосованого штрафу в розмірі 10%. Наголошував, що впродовж операційного дня підприємством 15.11.2017 направлено податкові накладні згідно наведеного у позові переліку. Крім того, зазначив, що відповідно до квитанцій№1 контролюючого органу такі податкові накладні отримані саме 15.11.2017.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/2968/19, призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження; призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 05.09.2019.

Ухвалою суду від 21.08.2019 клопотання відповідача проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження залишено без задоволення.

03.09.2019 до суду надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні, посилаючись на встановлення в ході перевірки несвоєчасної реєстрації позивачем податкової накладної №4 від 15.04.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, чим порушено абз. 14 п. 201.10 ст. 201 розділу V Податкового кодексу України. Наголосив, що платником не було надано суду квитанції №1 від 30.04.2019, чим підтверджено неотримання ДФС такої накладної та відсутність її реєстрації. Як наслідок застосовано штраф у розмірі 10% /а.с.237-240, т.1/.

Позивач своїм правом надання до суду відповіді на відзив не скористався.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у повному обсязі.

Суд, заслухавши представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов наступних висновків.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комплекс Докучаєвські чорноземи" перебуває на обліку у податкового органу та є платником податків на додану вартість.

Фахівцями контролюючого органу проведено камеральну перевірку ТОВ "АК Докучаєвські чорноземи" з питання своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних за період з 01.102017 по 30.11.2017, за результатами якої складено акт від 29.03.2019 № 17765/16-31-53-12-16/37845209 (надалі по тексту - акт перевірки).

Висновками такого акту перевірки зафіксовано порушення терміну реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за жовтень 2017 року на суму ПДВ - 596756,97 грн, в т.ч. до 15календарних днів на суму ПДВ - 596756,97 грн.

На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 06.05.2019 № 0009115312, яким застосовано штраф в розмірі 10% у сумі 59675,70 грн /а.с. 10-13, т.1/.

Склад податкового правопорушення доводиться контролюючим органом на підставі того, що платником допущено затримку реєстрації податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму податку на додану вартість у розмірі 596756,97 грн.

Позивач не погодився із зазначеним податковим повідомленням-рішенням та оскаржив його до суду.

Надаючи оцінку оскаржуваному податковому повідомленню-рішенню, суд виходить з наступного.

Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з вимогами пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

За змістом окремих абзаців пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України (у редакції, що діє з 01 січня 2017 року, на підставі Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII) порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі, зокрема, 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів та 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів.

Відповідно до додатку до спірного податкового повідомлення-рішення платником було складено та включено до податкових зобов'язань 65 податкові накладні, зареєстровані в Єдиному державному реєстрі податкових накладних з порушенням встановленого терміну реєстрації, а саме:

1) №219 від 16.10.2017 на суму ПДВ 4092,11 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

2) №241 від 16.10.2017 на суму ПДВ 56,58 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

3) №242 від 17.10.2017 на суму ПДВ 4194,63 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

4) №247 від 17.10.2017 на суму ПДВ 108,34 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

5) №248 від 18.10.2017 на суму ПДВ 4984,47 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

6) №253 від 18.10.2017 на суму ПДВ 259,12 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

7) №254 від 19.10.2017 на суму ПДВ 4426,61 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

8) №257 від 19.10.2017 на суму ПДВ 5,92 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

9) №258 від 20.10.2017 на суму ПДВ 6263,86 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

10) №264 від 20.10.2017 на суму ПДВ 181,84 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

11) №267 від 21.10.2017 на суму ПДВ 44,82 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

12) №268 від 22.10.2017 на суму ПДВ 1366,29 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

13) №270 від 22.10.2017 на суму ПДВ 70,99 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

14) №271 від 23.10.2017 на суму ПДВ 4975,63 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

15) №281 від 24.10.2017 на суму ПДВ 140,45 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

16) №282 від 25.10.2017 на суму ПДВ 5505,96 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

17) №289 від 25.10.2017 на суму ПДВ 1739,38 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

18) №292 від 25.10.2017 на суму ПДВ 106,05 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

19) №293 від 26.10.2017 на суму ПДВ 4478,67 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

20) №297 від 27.10.2017 на суму ПДВ 6412,54 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

21) №310 від 27.10.2017 на суму ПДВ 162,90 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

22) №311 від 28.10.2017 на суму ПДВ 4765,19 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

23) №313 від 28.10.2017 на суму ПДВ 116,50 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

24) №314 від 29.10.2017 на суму ПДВ 1405,94 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

25) №316 від 29.10.2017 на суму ПДВ 44,56 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

26) №317 від 30.10.2017 на суму ПДВ 4811,61 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

27) №441 від 30.10.2017 на суму ПДВ 5631,92 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

28) №444 від 31.10.2017 на суму ПДВ 5596,32 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

29) №592 від 31.10.2017 на суму ПДВ 814,99 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

30) №593 від 31.10.2017 на суму ПДВ 25,74 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

31) №819 від 31.10.2017 на суму ПДВ 35068,80 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

32) №408 від 30.10.2017 на суму ПДВ 33838,04 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

33) №409 від 30.10.2017 на суму ПДВ 143834,93 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

34) №410 від 30.10.2017 на суму ПДВ 2274,24 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

35) №411 від 30.10.2017 на суму ПДВ 115,95 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

36) №412 від 30.10.2017 на суму ПДВ 967,80 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

37) №413 від 30.10.2017 на суму ПДВ 4316,03 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

38) №710 від 31.10.2017 на суму ПДВ 1056,68 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

39) №711 від 31.10.2017 на суму ПДВ 309,12 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

40) №717 від 31.10.2017 на суму ПДВ 798,45 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

41) №718 від 31.10.2017 на суму ПДВ 2649,10 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

42) №722 від 31.10.2017 на суму ПДВ 364,25 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

43) №727 від 31.10.2017 на суму ПДВ 2597,62 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

44) №729 від 31.10.2017 на суму ПДВ 1166,63 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

45) №730 від 31.10.2017 на суму ПДВ 3194,54 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

46) №733 від 31.10.2017 на суму ПДВ 3224,72 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

47) №738 від 31.10.2017 на суму ПДВ 1182,80 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

48) №739 від 31.10.2017 на суму ПДВ 1212,40 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

49) №740 від 31.10.2017 на суму ПДВ 1798,95 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

50) №741 від 31.10.2017 на суму ПДВ 27826,33 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

51) №742 від 31.10.2017 на суму ПДВ 7993,66 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

52) №743 від 31.10.2017 на суму ПДВ 157,72 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

53) №744 від 31.10.2017 на суму ПДВ 12090,52 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

54) №745 від 31.10.2017 на суму ПДВ 36515,76 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

55) №746 від 31.10.2017 на суму ПДВ 18775,22 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

56) №748 від 31.10.2017 на суму ПДВ 1853,58 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

57) №749 від 31.10.2017 на суму ПДВ 9202,66 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

58) №750 від 31.10.2017 на суму ПДВ 9993,09 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

59) №751 від 31.10.2017 на суму ПДВ 582,92 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

60) №752 від 31.10.2017 на суму ПДВ 1481,55 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

61) №753 від 31.10.2017 на суму ПДВ 642,03 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

62) №754 від 31.10.2017 на суму ПДВ 150269,35 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

63) №755 від 31.10.2017 на суму ПДВ 4084,17 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

64) №757 від 31.10.2017 на суму ПДВ 1560,69 грн фактично зареєстровано 17.11.2017;

65) №758 від 31.10.2017 на суму ПДВ 966,74 грн фактично зареєстровано 17.11.2017 /а.с. 19-20, 23, 26-27, 30, 33-34, 37, 40-41, 44-45, 48, 51, 54-55, 58, 61-62, 65, 68-69, 72, 75, 78-79, 82-83, 86, 89, 92-93, 96, 99, 102, 105-106, 109, 112-113, 116, 119, 122-124, 127, 130, 133, 136, 139, 142, 145, 148, 151, 154, 157, 160, 163, 166, 169, 172, 175, 178, 181, 184, 187, 190, 193, 196, 199, 202, 205, 208, 211, 214, 217, 220, 223, 226, т.1/.

Надаючи оцінку встановленому порушенню в частині несвоєчасної реєстрації таких податкових накладних, суд виходить з наступного.

Підставою для визначення відповідачем порушення п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України позивачем послугували дані перевірки, якими встановлено недотримання термінів реєстрації вказаних податкових накладних на 2 дні.

Так, ТОВ "АК Докучаєвські чорноземи" направлено 15.11.2017 в проміжок часу з 20:01 до 20:42 на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних спірні податкові накладні за допомогою платного програмного забезпечення M.e.doc., використовуючи ІТЄ "Єдине вікно подання електронної звітності". Викладене підтверджено відповідно до долучених до матеріалів справи роздруківок "властивості документа" щодо перелічених податкових накладних, в яких у графі "Очікується доставка" зазначено "15.11.2017" та відповідний час з 20:01 до 20:42 /а.с. 21, 24, 28, 31, 35, 38, 42, 46, 49, 52, 56, 59, 63, 66, 70, 73, 76, 80, 81, 84, 87, 90, 94, 97, 100, 103, 107, 110, 114, 117, 120, 125, 128, 131, 134, 137, 140, 143, 146, 149, 152, 155, 158, 161, 164, 167, 170, 173, 176, 179, 182, 185, 188, 191, 194, 197, 200, 203, 206, 209, 212, 215, 218, 221, 224, 227, т. 1/.

За результатами обробки поданих податкових накладних платником отримані квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 15.11.2017 (сформовані у проміжок час з 23:03 по 23:07 включно), згідно яких зазначено: "Документ доставлено до ДФС України; ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО", у графі "Виявлені помилки" значиться наступне: "Документ не може бути прийнятий - відповідно до пункту 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (у редакції постанови КМУ від 26.04.2017 № 341), операційний день для реєстрації документів триває щодня з 0 до 23" /а.с. 22, 25, 29, 32, 36, 39, 43, 47, 50, 53, 57, 60, 64, 67, 71, 74, 77, 81, 85, 88, 91, 95, 98, 101, 104, 108, 111, 115, 118, 121, 126, 129, 132, 135, 138, 141, 144, 147, 150, 153, 156, 159, 162, 165,168,171, 174,177, 180, 183, 186, 189, 192, 195, 198, 201, 204, 207, 210, 213, 216, 219, 222, 225, 228, т.1/.

Не отримавши квитанції про прийняття чи не прийняття податкової накладної в межах операційного дня, тобто до 23:00, позивач вважає, що податкові накладні були подані позивачем в електронній формі ДФС протягом операційного дня у останній п'ятнадцятий календарний день календарного місяця наступного за місяцем, в якому останні складені. Відтак, висновки відповідача про порушення термінів реєстрації перелічених податкових накладних є безпідставними.

Надаючи оцінку викладеному, суд виходив з наступного.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї (далі - податкова накладна та/або розрахунок коригування), до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр), звіряння даних, що містяться у виданих платникам податку на додану вартість - отримувачам (покупцям) товарів (послуг) податковій накладній та/або розрахунку коригування, з відомостями, які містяться у Реєстрі визначається відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246.

Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (в редакції, чинній на момент виникнення та реалізації спірних відносин), після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 2001.3 і 2001.9 статті 2001 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Положеннями вказаного Порядку встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція) /п. 13/.

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС /п. 14/.

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття /п. 15/.

Відповідно до вимог пункту 2 такого Порядку операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.

При цьому, суд наголошує, що пунктом 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (в редакції, чинній на момент виникнення та реалізації спірних відносин) встановлено, що операційний день триває в робочі дні з 0 до 23-ї години.

Суд звертає увагу, що виходячи із інформації зазначеної в документі "властивості документа", наданих позивачем разом із податковими накладними та квитанціями, підписання бухгалтером, підписання печаткою та остання модифікація спірних податкових накладних відбулися 15.11.2017 в період часу з 17:00год до 21:00год. В графі: "очікується доставка" зазначено дату 15.11.2017 та час від 17:00год до 21:00год. Вказана інформація у "властивостях документа" до податкових накладних свідчить про те, що позивачем здійснення підписання та направлення для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснено завчасно та не пізніше, ніж за 2 години до закінчення операційного часу дня реєстрації.

Відтак, суд погоджується з доводами позивача, що реєстрація податкових накладних відповідно до наведеного вище переліку, яка відбулась згідно твердження відповідача 17.11.2017 не є наслідком протиправних дій позивача, оскільки ним вжито всіх можливих заходів для проведення своєчасної реєстрації останньої.

Натомість, квитанція про прийняття або неприйняття стосовно кожної вказаної податкової накладної в день її відправлення в межах операційного дня на адресу підприємства не надійшла.

Суд наголошує, що представником відповідача не було надано пояснень чому датою реєстрації визначено саме 17.11.2017, тобто через день після надходження квитанцій, а не наступний, тобто 16.11.2017.

Таким чином, позивач в межах визначених строків після виникнення податкових зобов'язань подав на реєстрацію в ЄРПП вищезазначені податкові накладні, і оскільки протягом операційного дня 15.11.2017 йому не було надіслано квитанції, що підтверджує прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття кожної такої податкової накладної, такі податкові накладні вважаються зареєстрованими відповідно до вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України та п.11 Порядку №1246.

Оскільки позивачем не було отримано жодної квитанції за 15.11.2017, надісланих в межах операційного дня, тобто до 23:00, суд вважає, що податкові накладні в силу вимог закону вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, що виключає висновок про наявність у діях позивача, як платника податку, порушень діючого законодавства України.

Відповідно до п. 109.1 ст. 109 Податкового кодексу України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

З огляду на відсутність встановленого судом факту порушення позивачем вимог податкового законодавства, рішення відповідача щодо застосування до нього відповідальності шляхом накладення штрафу є таким, що не відповідає ч. 2 ст. 2 КАС України.

Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частина друга статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на вищезазначені висновки суду відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не доказав правомірності своїх рішень, що є підставою для задоволення позову.

Частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до платіжного доручення №1358 від 08.08.2019, позивачем було сплачено судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі 1921,00 грн. /а.с.3/.

Отже, враховуючи задоволення позову, на користь позивача підлягають відшкодуванню судові витрати, сплачені позивачем за подання цього позову.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комплекс Докучаєвські чорноземи" (вул. Великотирнівська, 51, м. Карлівка, Полтавська область, ідентифікаційний код 37845209) до Головного управління ДФС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36000, ідентифікаційний код 39641639) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Полтавській області від 06.05.2019 № 0009115312.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36000, ідентифікаційний код 39641639) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комплекс Докучаєвські чорноземи" (вул. Великотирнівська, 51, м. Карлівка, Полтавська область, ідентифікаційний код 37845209) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1921,00 грн (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна гривня).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 15 жовтня 2019 року.

Суддя І.Г. Ясиновський