ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
м. Київ
11 жовтня 2019 року № 640/6450/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу
за позовомКомунального підприємства "Управління житлово-комунального господарства"
доГоловного управління Державної фіскальної служби у Київській області
провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0075005205, № 0075055205, № 0075125205, № 0075195205, № 0075265205 від 11.10.2018 року,
Комунальне підприємство "Управління житлово-комунального господарства" (далі - КП "Управління житлово-комунального господарства", позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області (далі - ГУ ДФС у Київській області, відповідач) в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0075005205 від 11.10.2018 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 20 % в сумі 48 354,84 гривні за затримку сплати грошового зобов'язання з надходжень рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0075125205 від 11.10.2018 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 10 % в сумі 632,87 гривні за затримку сплати грошового зобов'язання з надходжень рентної плати за спеціальне використання води від підприємств житлово-комунального господарства;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0075195205 від 11.10.2018 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 10 % в сумі 112,12 гривень за затримку сплати грошового зобов'язання з надходжень рентної плати за спеціальне використання води;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0075265205 від 11.10.2018 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 20 % в сумі 1 944,35 гривень за затримку сплати грошового зобов'язання з надходжень рентної плати за спеціальне використання води;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0075055205 від 11.10.2018 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 20 % в сумі 0 гривень 66 копійок за затримку сплати грошового зобов'язання з надходжень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що податкові повідомлення-рішення відповідачем було надіслано на адресу Комунального підприємства "Управління житлово-комунального господарства" з порушенням строків, встановлених Порядком надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом МФУ № 1204 від 28.12.2015 року.
Зокрема, як зазначає позивач, оскаржувані податкові повідомлення рішення було прийнято 11.10.2018 року, втім на його адресу надіслані лише 25.10.2018 року, а не наступний день, як передбачено Порядком надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, що в свою чергу свідчить про їх протиправність.
Окрім цього, позивач звертав увагу, що ухвалою Господарського суду м. Києва від 06.07.2017 року порушено провадження про банкрутство Комунального підприємства "Управління житлово-комунального господарства", що виключає в свою чергу з 06.07.2017 року застосування до нього штрафу за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.04.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику сторін) та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Вказаною ухвалою суду відповідачу надано п'ятнадцятиденний строк з дня вручення йому даної ухвали надати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, або заяву про визнання позову.
24.05.2019 року представником ГУ ДФС у Київській області надано до суду відзив, в якому відповідач проти адміністративного позову заперечував та просив відмовити в його задоволенні.
У поданій до суду відповіді на відзив відповідача, позивач не погоджувався з його доводами та просив позовні вимоги задовольнити повністю.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ГУ ДФС у Київській області на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 54.3.3, 54.3 ст. 54, пп. 75.1.1. п. 75. 1 ст. 75, ст. 76, та з врахуванням вимог ст. 102 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку КП «Управління житлово- комунального господарства» з своєчасності подання податкової звітності, повноти нарахування, своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з екологічного податку платником податку, за результатами якої складено акт від 27.09.2018 №2561/10-36-52-05/31476318.
Висновками вказаного Акту встановлено порушення КП «Управління житлово- комунального господарства» вимог п. 126.1 ст.126 Податкового Кодексу України, а саме щодо несвоєчасної сплати узгодженого грошового зобов'язання зокрема, з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, з рентної плати за спеціальне використання води, з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів із затримкою до 30 календарних днів включно та більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання.
11.10.2018 року ГУ ДФС у Київській області на підставі висновків Акту перевірки від 27.09.2018 №2561/10-36-52-05/31476318 прийнято наступні податкові повідомлення-рішення:
№ 0075005205 від 11.10.2018 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 20 % в сумі 48 354,84 гривні за затримку сплати грошового зобов'язання з надходжень рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення;
№ 0075125205 від 11.10.2018 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 10 % в сумі 632,87 гривні за затримку сплати грошового зобов'язання з надходжень рентної плати за спеціальне використання води від підприємств житлово-комунального господарства;
№ 0075195205 від 11.10.2018 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 10 % в сумі 112,12 гривень за затримку сплати грошового зобов'язання з надходжень рентної плати за спеціальне використання води;
№ 0075265205 від 11.10.2018 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 20 % в сумі 1 944,35 гривень за затримку сплати грошового зобов'язання з надходжень рентної плати за спеціальне використання води;
№ 0075055205 від 11.10.2018 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 20 % в сумі 0 гривень 66 копійок за затримку сплати грошового зобов'язання з надходжень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.
За результатами адміністративного (досудового) оскарження, рішенням ДФС України від 10.01.2019 року № 1102/6/99-99-11-06-01-25, податкове повідомлення-рішення 0075005205 від 11.10.2018 року скасовано в частині подання уточнюючого розрахунку на зменшення податкових зобов'язань та податкові повідомлення-рішення № 0075055205, № 0075125205, № 0075195205, № 0075265205 від 11.10.2018 року залишено без змін.
Незгода з позивача з вказаними рішеннями відповідача обумовила на звернення до суду з вказаним позовом.
Відповідно до ч. 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України, в редакції на час виникнення спірних правовідносин).
Підпунктами 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п. 250.1 та п. 250.2 статті 250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:
Згідно ст. 257 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу, а для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобування нафти, конденсату, природного газу, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України, дорівнює календарному місяцю.
Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов'язань з рентної плати.
Платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкову декларацію, яка містить додатки:
- з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин: за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України; за місцем обліку платника рентної плати у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України;
з рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин - за місцезнаходженням ділянки надр;
з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України - за місцем податкової реєстрації;
з рентної плати за спеціальне використання води - за місцем податкової реєстрації;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів - за місцезнаходженням лісової ділянки;
з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України - за місцем його податкової реєстрації.
Сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів сплачується лісокористувачами щокварталу рівними частинами від суми рентної плати, зазначеної в спеціальних дозволах, виданих у відповідному календарному році, крім сум рентної плати, сплачених відповідно до підпунктів "а" і "б" підпункту 256.11.6 пункту 256.11 статті 256 цього Кодексу.
У той же час, згідно з пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Вказаними нормами Податкового кодексу України визначено порядок визначення/нарахування, строки сплати платниками рентної плати грошового зобов'язання з рентної плати, та відповідальність, у разі їх порушення.
Як було зазначено вище, актом перевірки, контролюючим органом під час проведення камеральної перевірки встановлено порушення строків сплати екологічного податку за період з 2016 року по 2017 рік, а саме з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, з рентної плати за спеціальне використання води, з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, з надходжень рентної плати за спеціальне використання води від підприємств житлово-комунального господарства.
Згідно висновків акту від 27.09.2018 №2561/10-36-52-05/31476318, складеного за результатами камеральної перевірки КП "Управління житлово-комунального господарства" з питання своєчасності подання податкової звітності, повноти нарахування, своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з екологічного податку платником податку, встановлено наступні податкові зобов'язання:
1) з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у розмірі 48 354, 84 грн. за порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання за 2016 рік, граничний термін сплати яких був в лютому, травні, серпні та листопаді 2016 року.
Вказане грошове зобов'язання податковим органом визначено податковим повідомленням-рішенням від 11.10.2018 року № 007500525, яке було рішенням ДФС України від 10.01.2019 року № 1102/6/99-99-11-06-01-25 скасовано в частині. Втім, за відсутності прийняття відповідачем та надіслання позивачу нового податкового повідомлення-рішення, відповідно до п. 60.4 ст. 60 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення 11.10.2018 року № 007500525 вважається чинним.
2) з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 0,66 грн., за порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання за 2017 рік, граничний термін сплати якого був в травні 2017 року.
Вказане грошове зобов'язання податковим органом визначено податковим повідомленням-рішенням від 11.10.2018 року № 0075005205.
3) з рентної плати за спеціальне використання води у розмірі 122, 12 грн., за порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання за 2017 рік, граничний термін сплати якого був в січні 2017 року.
Вказане грошове зобов'язання податковим органом визначено податковим повідомленням-рішенням від 11.10.2018 року № 0075195205.
4) з рентної плати за спеціальне використання води у розмірі 1 944, 35 грн., за порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання за 2016 рік, граничний термін сплати якого був в листопаді 2016 року.
Вказане грошове зобов'язання податковим органом визначено податковим повідомленням-рішенням від 11.10.2018 року № 0075265205.
5) з надходжень рентної плати за спеціальне використання води від підприємств житлово-комунального господарства у розмірі 632, 87 грн., за порушення термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання за 2017 рік, граничний термін сплати якого був в листопаді 2017 року.
Вказане грошове зобов'язання податковим органом визначено податковим повідомленням-рішенням від 11.10.2018 року № 0075125205.
При цьому, судом встановлено, що ухвалою Господарського суду Київської області від 06.07.2017 порушено провадження у справі №911/378/17 про банкрутство КП "Управління житлово-комунального господарства" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, відповідно до ст.19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Враховуючи викладене, суд звертає увагу, що умови та порядок відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів, визначені, зокрема, положеннями Закону України від 14.05.1992 року № 2343-XII "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон № 2343-XII).
За визначенням термінів Закону № 2343-XII банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури
Частиною 1 статті 19 Закону №2343-XII визначено, що мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з відкриттям провадження (проваджень) у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження. Про запровадження мораторію розпорядник майна повідомляє відповідному органу або особі, яка здійснює примусове виконання судових рішень, рішень інших органів за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та знаходженням його майна. (ч.2).
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, зокрема, не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій (ч.3).
Зазначена норма встановлює загальну заборону на нарахування штрафу і пені протягом часу дії мораторію на задоволення вимог кредиторів. Зміст цієї заборони не пов'язаний з визначенням поняття мораторію і не обмежений ним. Заборона чинна протягом дії мораторію, тому неустойка за невиконання грошових зобов'язань не нараховується в силу прямої заборони законом, безвідносно до часу їх виникнення.
Тобто, виходячи із змісту Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», боржник повинен виконувати зобов'язання, що виникли після введення мораторію, але пеня та штраф за їх невиконання або неналежне виконання не нараховуються, за винятком випадків, що можуть бути встановлені спеціальними нормами законодавства.
Аналогічного висновку дійшов Верховний суд в постановах від 10.04.2019 по адміністративній справі від 30.05.2018 у справі № 26/48/09-910/2433/16 та від 11.09.2018 у справі №820/10403/15, який в силу вимог ч.5 ст. 242 КАС України та ч. 5 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів" № 1402-VIII від 02.06.2016 року, має бути врахований судом при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
За наведених обставин, суд дійшов висновку про те, що застосування контролюючим органом до позивача штрафу оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями від № 0075005205, № 0075055205, № 0075195205, № 0075265205 від 11.10.2018 року за періоди, що настали до дня введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, є протиправним, а тому рішення підлягають скасуванню.
Так само, є протиправним застосування до позивача штрафу податковим повідомленням-рішення від 11.10.2018 року № 0075125205, оскільки його застосовано за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання з надходжень рентної плати за спеціальне використання води від підприємств житлово-комунального господарства після введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, в той час, як в силу ч. 3 ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено заборону на його застосування.
У зв'язку з чим податкове повідомлення-рішення від 11.10.2018 року № 0075125205 також підлягає скасуванню.
Окрім цього, судом при вирішенні даної справи бере до уваги довідку ГУ ДФС у Київській області від 20.03.2019 року, відповідно до якої у позивача станом на 13.11.2017 року відсутня заборгованість зі сплати екологічного податку, а саме рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, надходжень рентної плати за спеціальне використання води від підприємств житлово-комунального господарства.
Отже, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено правомірності та не надано обґрунтованих доводів прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень відповідно до норм чинного законодавства.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов до висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Згідно із частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У той же час, відповідач у справі обов'язку щодо доведення правомірності своїх дій та рішень не виконав, відзиву без поважних причин не надав, що судом кваліфікується у відповідності до приписів ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, як визнання позову.
Оцінюючи подані сторонами докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд прийшов до переконання про задоволення позовних вимог.
Згідно з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Адміністративний позов Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства» (код ЄДРПОУ 31476318, 07101, Київська область, м. Славутич, вул. Військових будівельників, 8) задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області від 11 жовтня 2018 року № 0075005205, № 0075055205, № 0075125205, № 0075195205, № 0075265205.
3. Стягнути на користь Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства» (код ЄДРПОУ 31476318, 07101, Київська область, м. Славутич, вул. Військових будівельників, 8) понесені ним витрати по сплаті судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області (код ЄДРПОУ 39393260, 03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5а) у розмірі 1 921, 00 грн. (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна гривня, 00 копійок).
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя І.М. Погрібніченко