ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
09 жовтня 2019 року м. Київ№ 640/15697/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С., ознайомившись із позовом б/н від 16.08.2019 та доданими до нього матеріалами
Центрального територіального управління капітального будівництва
доГоловного управління Держгеокадастру у м. Києві, Головного управління ДФС у м. Києві, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру
про встановлення відсутності компетенції, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Центральне територіальне управління капітального будівництва (адреса місцезнаходження: 03151, м. Київ, просп. Повітрофлотський, буд. 28-А ідентифікаційний код - 34578571, Центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне підприємство або частка держави у статутному капіталі юридичної особи, якщо ця частка становить не менше 25 відсотків - Міністерство оборони України (ідентифікаційний код - 00034022)) (надалі - позивач або ЦТУКБ) подало на розгляд Окружному адміністративному суду м. Києва позов до Головного управління Держгеокадастру у м. Києві (адреса: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 69, ідентифікаційний код - 39802366) (надалі - відповідач-1 або ГУ Держгеокадастру у м. Києві), Головного управління ДФС у м. Києві (адреса місцезнаходження: 04655, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 33/19, ідентифікаційний код - 39439980) (надалі - відповідач-2 або ГУ ДФС у м. Києві або Контролюючий орган) та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (адреса: 03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, буд. 3, ідентифікаційний код - 39411771) (в тексті - відповідач-3 або ДСУ з питань геодезії, картографії та кадастру), у якому просить суд:
- встановити відсутність компетенції Державної служби України з питань геодезії картографії та кадастру та Головного управління Держгеокадастру у м. Києві на застосування у витягах з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок міста Києва коефіцієнтів, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф), що затвердженні Наказом Мінагрополітики від 25.11.2016 № 489 "Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів" (зі змінами та доповненнями), до дня втрати чинності рішенням Київської міської ради від 03.07.2014 № 23/23 "Про затвердження технічної документації із нормативної грошової оцінки земель міста Києва";
- визнати протиправними дії ГУ Держгеокадастру у м. Києві щодо застосування у Витягу з технічної документації від 31.01.2019 № 1147/86-19 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,5987 га за адресою: м. Київ, Дарницький район, вул. Бориспільська, 30-А, кадастровий номер земельної ділянки: 8000000000:63:427:0005, та у Витягу з технічної документації від 31.01.2019 № 1149/86-19 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1,2812 га за адресою: м. Київ, Дарницький район, вул. Бориспільська, 40, кадастровий номер: 8 000 000 000:63:389:0023 коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельних ділянок (Кф) зі значенням " 3.0", яке не затверджено рішенням Київської міської ради від 03.07.2014 № 23/23 "Про затвердження технічної документації із нормативної грошової оцінки земель міста Києва";
- зобов'язати ДСУ з питань геодезії, картографії та кадастру та ГУ Держгеокадастру у м. Києві утриматись від застосування у витягах з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,5987 га за адресою: м. Київ, Дарницький район, вул. Бориспільська, 30-А, кадастровий номер земельної ділянки: 8000000000:63:427:0005, та земельної ділянки площею 1, 2812 га за адресою: м. Київ, Дарницький район, вул. Бориспільська, 40, кадастровий номер: 8 000 000 000:63:389:0023 коефіцієнтів, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф), що затвердженні Наказом Мінагрополітики від 25.11.2016 № 489 "Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів" (зі змінами та доповненнями), до дня втрати чинності рішенням Київської міської ради від 03.07.2014 № 23/23 "Про затвердження технічної документації із нормативної грошової оцінки земель міста Києва";
- визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у м. Києві щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про:
розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 1,2812 га за адресою: м. Київ, Дарницький район, вул. Бориспільська, 40, кадастровий номер: 8 000 000 000:63:389:0023 у сумі " 48 935 890,12 грн." та дату її проведення " 30.01.2019",
розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,5987 га за адресою: м. Київ, Дарницький район, вул. Бориспільська, 30-А, кадастровий номер земельної ділянки: 8000000000:63:427:0005 у сумі " 23 354 133,63 грн." та дату її проведення " 30.01.2019";
- зобов'язати Державну службу України з питань геодезії картографії та кадастру та Головне управління Держгеокадастру у м. Києві виключити з Державного земельного кадастру відомості про:
нормативно грошову оцінку земельної ділянки площею 1,2812 га за адресою: м. Київ, Дарницький район, вул. Бориспільська, 40, кадастровий номер: 8 000 000 000:63:389:0023 у сумі " 48 935 890,12 грн." та відомості про дату проведення нормативної грошової оцінки " 30.01.2019",
нормативно грошову оцінку земельної ділянки площею 0, 5987 га за адресою: м. Київ, Дарницький район, вул. Бориспільська, 30-А, кадастровий номер земельної ділянки: 8000000000:63:427:0005 у сумі " 23 354 133,63 грн." та відомості про дату проведення нормативної грошової оцінки " 30.01.2019";
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 24.04.2019 № 343521209, видане Головним управління ДФС у м. Києві.
В якості підстав позову позивачем зазначено про протиправність дій з визначення нормативно-грошової оцінки щодо земельної ділянки, внаслідок чого фіскальним органом прийнято протиправне податкове повідомлення-рішення щодо нарахування грошового зобов'язання.
Спір виник із публічно-правових відносин, у яких Головне управління Держгеокадастру у м. Києві, Головне управління ДФС у м. Києві, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру є суб'єктами владних повноважень.
Зазначений спір згідно з ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відноситься до компетенції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Ухвалою від 23.08.2019 Окружним адміністративним судом міста Києва позовну заяву залишено без руху.
Позивач зазначені в ухвалі недоліки усунув у строк встановлений судом.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. Частиною 2 вказаної статті вказано, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно ч. 1 ст. 260 КАС України, питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною 5 ст. 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Проаналізувавши позовну заяву і додані до неї матеріали, в силу вимог зазначених норм, суд приходить до висновку, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи та проведення судового засідання - у письмовому провадженні.
Керуючись ст.ст. 12, 79-80, 94, 160-162, 166, 171-172, 241-243, 248, 256-257, 260, 262, 263 КАС України, суд -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі № 640/15697/19.
2. Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні без виклику учасників справи та проведення судового засідання.
3. Запропонувати відповідачу подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали відзив на позовну заяву (відзив) та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
4. Повідомити відповідача, що ним можуть бути подані заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали про відкриття провадження у справі.
5. Повідомити учасників процесу, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
6. Запропонувати позивачу подати до суду у п'ятиденний строк з моменту отримання відзиву на позовну заяву (відзив) разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, відповідь на відзив та документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу.
7. Запропонувати відповідачу подати до суду у п'ятиденний строк з моменту отримання відповіді на відзив разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення позивача, заперечення та документи, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до нього доказів позивачу.
8. Повідомити сторін, що вони можуть отримати інформацію по справі № 640/15697/19, що розглядається, за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://adm.ki.court.gov.ua/sud2670/.
Ухвала, відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею і підлягає оскарженню лише в частині визначення підсудності.
Суддя К.С. Пащенко