Постанова від 10.10.2019 по справі 167/1364/19

Справа №167/1364/19

Провадження №3/167/503/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.10.2019 року Рожищенський районний суд Волинської області в складі: головуючого - судді Сіліча І.І.

секретаря судових засідань - Ісакової Н.Ю.

з участю прокурора - Мороза Д.В.

особи відносно якої складено протокол - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Рожище матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Кроватка, Рожищенського району, Волинської області, жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, приватного підприємця,

- за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Рожищенської районної ради Волинської області, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону не повідомив у десятиденний строк про суттєві зміни в майновому стані, а саме щодо придбання транспортного засобу марки «Volkswagen Transporter», вартість якого ставить 170 000 грн. та перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, шляхом відповідного електронного повідомлення через власний персональний електронний кабінет Національного агенства з питань запобігання корупції, чим порушив вимоги ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції».

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнав, суду пояснив, що в десятиденний строк не повідомив щодо придбання автомобіля марки «Volkswagen Transporter», оскільки на той час йому не було відомо про необхідність подачі необхідних відомостей до Єдиного державного реєстру декларацій. У вчиненому щиро розкаюється.

Прокурор вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172 -6 КУпАП.

Заслухавши пояснення правопорушника, прокурора, дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.

Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до вимог ст.ст.252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Пунктом 9 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Як зазначено у диспозиції ч.2 ст.172-6 КУпАП відповідальність за даною нормою закону настає у разі неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.

Згідно ч.2 ст.52 ЗУ «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до п.6 Розділу ІІ зазначеного Порядку, суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч.2 ст.52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у 10- денний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення надається шляхом заповнення відповідно електронної форми на веб сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми.

Згідно пункту 2 Розділу ІІ зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування надаються виключно в електронній формі, їх паперова копія не подається. Електронна форма для подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування затверджена рішенням Національного агентства №3 від 10.06.2016 року.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП підтверджується наступними доказами:

- протоколом №207 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 09.09.2019 року (а.с.1)

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.8-9);

- постановою Рожищенської районної виборчої комісії від 13.11.2015 року (а.с.32-33);

- рішенням Рожищенської районної ради від 19.11.2015 року №1/1 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Рожищенської районної ради сьомого скликання» (а.с.31);

- договором купівлі-продажу від 28.12.2018 року (а.с.16), зі змісту якого слідує, що ОСОБА_1 придбав транспортний засіб марки «Volkswagen Transporter», державний номерний знак НОМЕР_1 ;

- договором комісії від 27.12.2018 року з якого вбачається, що вартість транспортного засобу марки «Volkswagen Transporter», державний номерний знак НОМЕР_1 становить 170 НОМЕР_2 грн. (а.с.18-19);

- витягом з Єдиного Державного Реєстру Декларацій (а.с.46), з якого вбачається, що ОСОБА_1 не повідомив у десятиденний строк про суттєві зміни в майновому стані (а.с.46).

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування, відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив про суттєві зміни в майновому стані, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту придбання майна Національне агентство з питань запобігання корупції, чим поруши вимоги ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, в судовому засіданні знайшло своє підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.

У відповідності до ч.2 ст.33 КУпАП суд при обранні виду та розміру адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, свою винуватість визнав повністю, наміру приховувати свій майновий стан не мав, а тому призначає стягнення у мінімальному розмірі штрафу, передбаченому санкцією ч.2 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно із п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 384,20 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст.33, 36, 40-1, 172-6 ч.2, 280, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. судового збору.

Судовий збір має бути сплачений на рахунок: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA798999980000031211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу: судовий збір.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Рожищенський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ: І.І.Сіліч