Справа № 676/4500/19
Провадження № 3/676/1518/19
08 жовтня 2019 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Савчук Р.І., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Головного управління ДФС у Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , розлученого, офіційно непрацюючого,-
за ч.1 ст.155-1, ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 03.07.2019 року о 14 год. 15 хв. за адресою Оринінське шосе, 165 км. Кам'янець-Подільського району при проведенні контрольної розрахункової операції продав одну пляшку горілки «Green Day», об'ємом 0,5 л., міцністю 40 проміле за ціною 105 грн. 00 коп. та не застосував при цьому реєстратор розрахункових операцій, не роздрукував та не видав розрахунковий документ встановленого зразка (фіскальний чек), чим порушив п.1,2 ст.3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг».
Крім того, ОСОБА_1 того ж дня о 14 год. 10 хв. за адресою Оринінське шосе, 165 км. Кам'янець-Подільського району продав одну пляшку горілки «Green Day», об'ємом 0,5 л., міцністю 40 проміле за ціною 105 грн. 00 коп. без наявної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, чим порушив ст. 7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської відповідальності» та ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Крім того, ОСОБА_1 12.07.2019 року о 12 год. 40 хв. за адресою Оринінське шосе, 165 км. Кам'янець-Подільського району реалізував паливно-мастильні матеріали (дизельне паливо) у кількості 5,17 літра на суму 150 (сто п'ятдесят) грн. без відповідних дозвільних документів та не будучи зареєстрованим в органах державної влади як фізична особа-підприємець, чим порушив ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.155-1, ч.1 ст.164 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень не визнав. Суду пояснив, що продаж алкогольних напоїв та паливно-мастильних матеріалів не здійснював. Надав до суду заяву, без зазначення дати її написання, в якій зазначив, що його як ФОП рішенням господарського суду визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
Не визнання вини ОСОБА_1 розцінюється судом як намагання ним уникнути відповідальності та об'єктивно спростовується матеріалами адміністративної справи.
Відповідно до ст.15 ч.20 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами або пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Згідно довідки, виданої Кам'янець-Подільського відділення ГУ ДФС у Хмельницькій області встановлено, що підприємця-фізичну особу ОСОБА_1 , відомості про реєстрацію якого були внесені 19.08.1996 № НОМЕР_1 було визнано банкрутом.
Відповідно до ч.1 ст. 38 ЗУ «Про відновлення платоспроможності платника» з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу.
Відповідно до службової записки ст. оперуповноваженого з ОВС ОУ ГУ ДФС у Хмельницькій області від 24.07.2019 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно бази даних ГУ ДФС у Хмельницькій області на обліку в податкових органах в якості фізичної особи-підприємця не перебуває.
Відповідно до довідки, виданої ГУ ДФС у Хмельницькій області, Управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів від 24.07.2019 року ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним гр. ОСОБА_1 (код НОМЕР_2 ) не видавалась.
Досліджений в судовому засіданні фіскальний чек, виданий ПП ОСОБА_1 підтверджує, що ОСОБА_1 12.07.2019 року о 12 год. 40 хв. здійснив продаж дизельного палива у кількості 5,17 літрів на загальну суму 149 грн. 33 коп.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Крім того, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення № 70/22/ 01-14-08 від 03.07.2019 року, № 71/22/01-14-08 від 03.07.2019 року, № 25/21-05 від 12.07.2019 року та матеріалами справи.
Відповідно до ст.36 ч.2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Враховуючи вищевказане, оскільки подія зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення № 70/22/-01-14-08 від 08.07.2019 року мала місце 03.07.2019 року, а також подія зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення № 71/22/01-14-08 від 08.07.2019 року мала місце 03.07.2019 року, тобто більше як три місяці з часу розгляду даних протоколів в суді, а тому у відповідності до вимог ст. 38 КУпАП провадження по справі по даних епізодах підлягають закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Враховуючи характер скоєного, особу порушника, суд вважає, що по факту вчинення правопорушення від 12.07.2019 року на ОСОБА_1 необхідно накласти стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ст.164 ч.1 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, п. 7 ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним за ч. 1 ст. 164 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних розмірів доходів громадян - 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.164 КУпАП (по епізоду від 03.07.2019 року) та адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП ( по епізоду від 03.07.2019 року) щодо ОСОБА_1 закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя