вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
10.10.2019м. ДніпроСправа № 904/5932/18
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕНФОЛД", 49000, м.Дніпро, вул.Космічна, буд.9А, прим.101, код ЄДРПОУ 39538444
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕНФОЛД", 49000, м.Дніпро, вул.Космічна, буд.9А, прим.101, код ЄДРПОУ 39538444
про визнання банкрутом
Представники: від кредитора: не зявився
від боржника: не зявився
ліквідатор Венська О.О. посвідчення № 174 від 24.04.2013.
Суддя Примак С.А.
29.01.19 р. ухвалою господарського суду відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕНФОЛД", введено процедуру санації Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕНФОЛД" строком на 6 місяців, до 29.07.2019 р. Призначено розпорядником майна ТОВ "БЕНФОЛД" арбітражного керуючого Венську Оксану Олександрівну. Призначено керуючим санацією керівника ТОВ "БЕНФОЛД" Іванова Дмитра Миколайовича. Призначено попереднє засідання суду на 14.03.2019 р.
14.03.19 р. ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕНФОЛД".
14.05.19 р. постановою господарського суду визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "БЕНФОЛД" - банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців, до 14.11.2019 р. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕНФОЛД" призначено арбітражного керуючого Венську Оксану Олександрівну.
05.07.19 р. до господарського суду від Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надійшло клопотання від 05.07.19 р., в якому заявник просить зобов'язати ліквідатора ТОВ "Бенфолд" надати до ГУ ДФС у Дніпропетровській області документи фінансово-господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута в межах позапланової перевірки.
09.07.19 р. ухвалою господарського суду призначено до розгляду клопотання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 05.07.19 р. на 10.09.2019 р. на 12:50.
10.09.19 р. ухвалою господарського суду відкладено розгляд клопотання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 05.07.19 р. на 10.10.2019 р. на 11:30.
10.09.19 р. ліквідатор подала до господарського суду пояснення на клопотання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, в якому просить суд відмовити у задоволенні клопотання
Розглянувши в судовому засідання клопотання Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області № б/н від 05.07.2019р. про зобов'язання ліквідатора ТОВ "БЕНФОЛД" надати до ГУ ДФС у Дніпропетровській області документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута в межах позапланової перевірки та не затверджувати звіт та ліквідаційний баланс по справі №904/5932/18 до моменту надання ГУ ДФС у Дніпропетровській області документів фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута, заслухавши присутніх учасників провадження у справі про банкрутство, суд встановив наступне.
Згідно з пунктом 82.2 статті 82 Податкового кодексу України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для підприємців, які не мають найманих працівників - 3 робочих дня.
Відповідно до п. 78.1. п. 78.1.7. ст. 78 Податкового Кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків;
Згідно п. 78.4. ст. 78 Податкового Кодексу України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Відповідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового Кодексу України, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки. Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки. Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється. При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення. У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.
В своєму клопотанні ГУ ДФС у Дніпропетровській області просить суд зобов'язати ліквідатора ТОВ "БЕНФОЛД" надати ГУ ДФС у Дніпропетровській області документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку ТОВ "БЕНФОЛД" без зазначення періоду.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно ч.2 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, у клопотанні повинно бути зазначено заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
До свого клопотання ГУ ДФС у Дніпропетровській області надало наказ заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 1253-п від 27.02.2019 р. про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "БЕНФОЛД", в якому зазначено наступне: "Провести документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ "БЕНФОЛД" (код ЄДРПОУ 39538444), з 28.02.2019 тривалістю 5 робочих днів. Перевірку провести за період діяльності 01.01.2016 по теперішній час з метою перевірки дотримання вимог податкового, валютного законодавства та іншого законодавства та за період з 09.12.2014 по теперішній час з метою дотримання законодавства щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Проте, господарським судом встановлено, що до клопотання ГУ ДФС у Дніпропетровській області в супереч вимогам Податкового Кодексу України, не надано доказів про надсилання письмового повідомлення ліквідатору Венській О.О., яка є ліквідатором ТОВ "БЕНФОЛД" чи посадовим особам боржника про дату початку та місце проведення такої перевірки.
На даний час строк визначений в наказі заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 1253-п від 27.02.19 р. про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "БЕНФОЛД" сплинув.
Таким чином, господарським судом встановлено наявність порушень ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо порядку проведення позапланової перевірки щодо ТОВ "БЕНФОЛД", передбачені Податковим кодексом України, які виключають можливість проведення позапланової перевірки.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд вважає за необхідне відмовити в задоволення клопотання ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 05.07.19 р. про зобов'язання ліквідатора ТОВ "БЕНФОЛД" надати документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута в межах позапланової перевірки та не затверджувати звіт та ліквідаційний баланс по справі № 904/5932/18 до моменту надання ГУ ДФС у Дніпропетровській області документів фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута.
Керуючись ст. ст. 81, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст. 78 Податкового Кодексу України, господарський суд, -
Відмовити в задоволення клопотання ГУ ДФС у Дніпропетровській області № б/н від 05.07.19р. про зобов'язання ліквідатора ТОВ "БЕНФОЛД" надати документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута в межах позапланової перевірки та не затверджувати звіт та ліквідаційний баланс по справі №904/5932/18 до моменту надання ГУ ДФС у Дніпропетровській області документів фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута.
Зобов'язати ліквідатора Венську О.О. надати до суду до 14.11.19 р. звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Ухвала набирає чинності з моменту її оголошення.
Суддя С.А. Примак