пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
"10" жовтня 2019 р. Справа № 903/511/19
Господарський суд Волинської області у складі:
головуючого судді - Гарбара Ігоря Олексійовича
секретар судового засідання - Коваль Олександр Миколайович
за участю представників сторін:
від позивача: Багіров Р.А. -посвідчення № 000711 від 08.09.2017, ордер серія ВЛ № 000,054642 від 08.07.2019
від відповідача: Пилипчук І.Л. -довіреність № 03-05/199 від 05.08.2019, свідоцтво № 244 від 04.06.2003
від третьої особи: Андрусяк І.В. - довіреність від 15.03.2019, посвідчення №440 від 11.04.2018
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні Господарського суду Волинської області заяву представника Луцької міської ради про зупинення провадження по справі №903/511/19 за позовом Фізичної особи-підприємця Голубовича Ігоря Івановича до Комунального підприємства "Луцькреклама", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Луцька міська рада про стягнення 92249,91 грн.,
09.07.2019 фізична особа-підприємець Голубович Ігор Іванович звернувся в суд з позовною заявою до Комунального підприємства "Луцькреклама" про стягнення 92249,91 грн.
Ухвалою суду від 22.07.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
10.10.2019 представник Луцької міської ради подав клопотання про зупинення провадження у справі №903/511/19 до розгляду Касаційним судом у складі Верховного суду справи №803/433/18.
В обґрунтування необхідності зупинення провадження по даній справі представник третьої особи посилається на наступні обставини.
Доводить, що підставною даного позову є постанова Восьмого Апеляційного Адміністративного суду від 11.12.2018 у справі №803/433/18, якою було скасовано рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05.05.2018 та визнано протиправним та скасовано рішення Виконавчого комітету Луцької міської ради № 111-1 від 21.02.2018 «Про збільшення базового тарифу в розрахунку плати за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Луцька».
Вважає, що постанова Восьмого Апеляційного Адміністративного суду від 11.12.2018 прийнята з грубим порушенням матеріального та процесуального права. Луцька міська рада подала скаргу на вказану постанову, 01.02.2019 відкрито провадження по справі.
Представник позивача заперечує проти задоволення поданого відповідачем клопотання про зупинення провадження по даній справі.
Представники третьої оосби та відповідача підтримують клопотання про зупинення провадження у справі.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 227 ГПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадку об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Господарський суд зауважує, що під неможливістю розгляду справи слід розуміти неможливість для суду самостійно встановити обставини, які повинні бути встановлені судом у межах іншої справи, та які, в силу ст. 75 ГПК України, матимуть преюдиційне значення для вирішення спору по суті.
Приймаючи до уваги положення чинного законодавства, а також доводи наведені представником Луцької міської ради в обґрунтування поданого клопотання, господарський суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання третьої особи, оскільки останнім не було доведено суду існування об'єктивної неможливості вирішення даного спору на підставі зібраних доказів, які дозволяють встановити та оцінити обставини, які є предметом судового розгляду, також відсутнє відкрите апеляційне провадження в адміністративній справі № 803/433/18.
Постанова Восьмого Апеляційного Адміністративного суду у справі № 857/1066/18 від 11.12.2018 набрала законної сили 11.12.2018, тобто у даній справі немає можливості зупинити провадження у справі на підставі п.5 ч.1 ст. 227 ГПК України, оскільки, вже настала подія, до моменту настання якої ст.227 ГПК допускає можливість зупинення провадження у справі.
Господарський суд зауважує, що необґрунтоване зупинення провадження матиме наслідком затягування строків розгляду справи та знаходження учасників судового процесу у стані невизначеності, що, в свою чергу, свідчитиме про порушення положень частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, що покладає на національні суди обов'язок здійснити швидкий та ефективний розгляд справ упродовж розумного строку.
Враховуючи викладене вище, господарський суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для зупинення провадження по справі, що має наслідком необхідність відмови у задоволенні клопотання Луцької міської ради про зупинення провадження у даній справі.
Керуючись ст. ст. 75, 227, 234 ГПК України, суд, -
в задоволенні заяви Луцької міської ради про зупинення провадження у справі №903/511/19 від 10.10.2019 відмовити.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її оголошення відповідно до ч.1 ст. 235 ГПК України.
Ухвала суду підписана 11.10.2019.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя І. О. Гарбар