Рішення від 01.10.2019 по справі 480/2704/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2019 р. Справа № 480/2704/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кравченка Є.Д.,

за участю секретаря судового засідання - Михайленко О.В.,

позивача - ОСОБА_1 ,

представників відповідача: Єрьоменко В.В., Співака М.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/2704/19

за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до Управління Укртрансбезпеки у Сумській області

про визнання протиправними та скасування постанов,-

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Укртрансбезпеки у Сумській області (далі - відповідач), в якій з урахуванням збільшених позовних вимог просить визнати протиправними та скасувати постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 08.07.2019 № 102760, № 102761, № 102762, № 102763 та від 05.08.2019 № 131017.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Управлінням Укратрансбезпеки під час складання актів та прийняття оскаржуваних постанов щодо перевізника ФОП ОСОБА_1 за спеціальним маршрутом «Суми-Олдиш РТІ» як за маршрутом за регулярними пасажирськими перевезеннями «Суми-Олдиш».

На думку позивача, спірні постанови прийняті всупереч та з порушенням п. 26-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, а обставини викладені у актах про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом є такими, що не відповідають дійсності, оскільки суб'єкт господарювання ФОП ОСОБА_1 не здійснює перевезень по перевезення пасажирів на регулярному маршруті "Суми-Олдиш", який перевірявся відповідачем, а щодо маршруту на спеціальних пасажирських перевезеннях «Суми-Олдиш РТІ» у ФОП ОСОБА_1 є в наявності обов'язкові до пред'явлення документи передбачені ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»: схема маршруту та розклад руху. Щодо наявності квитків для пасажирів та квитково-касовий лист, позивач звертає увагу на те, що вказані документи є обов'язковими до пред'явлення перевізниками та їх водіями для регулярних пасажирських перевезень, а не для регулярних спеціальних пасажирських перевезень.

Крім того, позивач зазначає, що відповідачем не було дотримано приписів Порядку № 1567 щодо дотримання процедури розгляду акту перевірки про порушення ним законодавства про автомобільний транспорт, що позбавило ФОП ОСОБА_1 законного права бути присутнім під час розгляду справи, подати відповідні докази, висловити заперечення.

Ухвалою суду від 23.07.2019 відкрито провадження по справі, призначено справу до розгляду в порядку загального позовного провадження у підготовчому судовому засіданні.

Ухвалою суду від 19.09.2019 закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду по суті.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити.

Представники відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечували, просили суд відмовити у їх задоволенні.

Від відповідача до суду надійшов письмовий відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що з матеріалів перевірки, зокрема, з актів проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, які були складені відносно суб'єкта господарювання ФОП ОСОБА_1 , вбачається, що при наданні послуг з перевезення пасажирів за регулярним маршрутом Суми-Олдиш, на момент перевірки не оформлена схема маршруту, розклад руху затверджений замовником транспортних послуг, квитки для пасажирів, квитково-касовий лист, індивідуальна контрольна книжка водія, чим порушено ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». Відповідач стверджує, що про час і місце розгляду справи по вказаним актам, ОСОБА_1 повідомлено під розписку. Враховуючи вищевикладене, відповідач вважає, що Управління Укртрансбезпеки у Сумській області діяло виключно в межах наданих повноважень, та в спосіб передбачений чинним законодавством, а тому оскаржувані постанови є правомірними та такими, що не підлягають скасуванню.

Позивач подав до суду відповідь на відзив, в якій наполягав на тому, що він здійснює регулярні спеціальні пасажирські перевезення, при цьому всі необхідні для вказаного виду перевезень документи були у наявності у позивача та водіїв, що здійснювали рейси та були перевірені працівником Управління Укртрансбезпеки у Сумській області, однак останні не зважали на твердження водіїв про наявність у них всіх необхідних документів та помилково, або з невідомих позивачу причин здійснили перевірку документів спеціального пасажирського перевезення «Суми - урочище Олдиш» як пасажирського перевезення «Суми-Олдиш».

Відповідач подав до суд заперечення на відповідь на відзив, в якому зауважив, що наданий позивачем у якості доказу паспорт автобусного маршруту Суми - урочище Олдиш не відповідає вимогам чинного законодавства, а також був виданий раніше, ніж було укладено договір на перевезення.

Заслухавши позивача та представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець, здійснює діяльність у сфері: пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення (основний) (Код КВЕД 49.31); технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів (Код КВЕД 45.20); технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів (Код КВЕД 45.20); оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів Код КВЕД 45.31, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 16-18).

18.03.2019 між садівничим товариством "Олдиш" (Замовник) та ФОП ОСОБА_1 (Перевізник) укладено договір про організацію спеціальних пасажирських перевезень за маршрутом "Суми-урочище Олдиш" № 18/03-18, відповідно до п.1.1 якого Замовник надає право Перевізнику право на перевезення пасажирів, членів Садівничого товариства «Олдиш» та їх багажу на регулярному спеціальному маршруті перевезень «Суми-урочище Олдиш», транспортними засобами Перевізника (а.с. 119-120).

На підставі графіків проведення рейдових перевірок Управління Укртрансбезпеки у Сумській області (а.с. 51-53), направлень на рейдову перевірку від 10.06.2019 № 005386, від 27.05.2019 № 005384, від 20.05.2019 № 005381, від 01.07.2019 № 005393 (а.с. 54-57, 157) посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Сумській області проведено декілька перевірок додержання перевізником ФОП ОСОБА_1 вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

За результатами проведених перевірок були складені акти від 14.06.2019 № 147910, від 31.05.2019 № 162010, від 13.06.2019 № 162131, від 21.05.2019 № 147871, від 02.07.2019 № 162271 (а.с. 57, 60, 63, 66, 158), якими зафіксовано аналогічні порушення: при перевезенні пасажирів по регулярному маршруту Суми-Олдиш не оформлена схема маршруту, розклад руху, затверджений замовником транспортних послуг, індивідуально-контрольна книжка водія, квитки для пасажирів, квитково-касовий лист, чим порушено ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".

На підставі вказаних актів перевірок Управлінням Укртрансбезпеки у Сумській області прийнято постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 08.07.2019 № 102760, № 102761, № 102762, № 102763, від 05.08.2019 № 131017 (а.с. 59, 62, 65, 68, 162), якими стягнуто з ФОП ОСОБА_1 штрафи у сумі 1700, 00 грн. по кожній постанові.

Надаючи оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначені Законом України "Про автомобільний транспорт".

Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами визначена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567.

Відповідно до ст. 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015р. №103 Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).

Згідно із ст. 5, 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі). Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.

Відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;

для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка чи довідка, на підставі якої надається пільга), а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - електронний квиток та документи для пільгового проїзду.

Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.

Отже, перелік документів визначений частиною 2 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» не є вичерпним, оскільки передбачає наявність інших документів, передбачених законодавством України.

Так, статтею 18 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані:

організовувати роботу водіїв транспортних засобів, режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства України;

здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення безпеки дорожнього руху;

забезпечувати виконання вимог законодавства з питань охорони праці;

здійснювати організацію та контроль за своєчасним проходженням водіями медичного огляду, забезпечувати їх санітарно-побутовими приміщеннями й обладнанням.

Контроль за роботою водіїв транспортних засобів має забезпечувати належне виконання покладених на них обов'язків і включає організацію перевірок режимів їх праці та відпочинку, а також виконання водіями транспортних засобів вимог цього Закону та законодавства про працю.

Положення щодо режимів праці та відпочинку водіїв транспортних засобів визначається законодавством.

Пунктами 6.1 та 6.3, 7.1 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 340 від 07.06.2010 року, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.09.2010 №811/18106 передбачено наступне:

6.1. Автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3.5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

6.3. Водій, який керує транспортним засобом не обладнаним тахографом, веде індивідуальну контрольну книгу згідно додатку 3.

7.1. Перевірка додержання режиму праці та відпочинку водія здійснюється Державною службою України з безпеки на транспорті з дотриманням вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567.

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства.

Відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567 (далі - Порядок № 1567), зокрема:

п. 2. Державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

п. 3 Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансбезпека, її територіальні органи.

п. 4 Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

п. 12. Рейдова перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог, визначених пунктом 15 цього Порядку, здійснюється на підставі щотижневого графіка.

п. 14 Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.

п. 19 Рейдова перевірка проводиться у строк, зазначений у направленні на перевірку.

Пунктом 15 Порядку № 1567 визначено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно:

наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом;

додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів;

виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стверджуючи про протиправність спірних постанов, позивач посилається на те, що відповідачем помилково було здійснено перевірку ФОП ОСОБА_1 . як перевізника, який виконує регулярні пасажирські перевезення, в той час як позивач здійснює регулярні спеціальні пасажирські перевезення, та на час проведення перевірок мав усі необхідні для даного виду перевезень документи.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, вищевказане твердження позивача не у повній мірі відповідає дійсності.

Як встановлено з акту Управління Укртрансбезпеки у Сумській області про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 21.05.2019 № 147871, при перевезенні пасажирів транспортним засобом, що належить позивачу на момент перевірки не оформлено наступні документи необхідні для здійснення регулярних спеціальних пасажирських перевезень: схема маршруту та розклад руху (а.с. 66).

Як встановлено з акту Управління Укртрансбезпеки у Сумській області про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 31.05.2019 № 162010, при перевезенні пасажирів транспортним засобом, що належить позивачу на момент перевірки не оформлено наступні документи необхідні для здійснення регулярних спеціальних пасажирських перевезень: схема маршруту, розклад руху, індивідуальна контрольна книга водія (а.с. 60).

Як встановлено з акту Управління Укртрансбезпеки у Сумській області про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 13.06.2019 № 162131, при перевезенні пасажирів транспортним засобом, що належить позивачу на момент перевірки не оформлено наступні документи необхідні для здійснення регулярних спеціальних пасажирських перевезень: схема маршруту, розклад руху, індивідуальна контрольна книга водія, квитки для пасажирів, квитково-касовий лист (а.с. 63).

Як встановлено з акту Управління Укртрансбезпеки у Сумській області про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 14.06.2019 № 147910, при перевезенні пасажирів транспортним засобом, що належить позивачу на момент перевірки не оформлено наступні документи необхідні для здійснення регулярних спеціальних пасажирських перевезень: схема маршруту, розклад руху, індивідуальна контрольна книга водія, квитки для пасажирів, квитково-касовий лист (а.с. 57).

Як встановлено з акту Управління Укртрансбезпеки у Сумській області про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 02.07.2019 № 162271, при перевезенні пасажирів транспортним засобом, що належить позивачу на момент перевірки не оформлено наступні документи необхідні для здійснення регулярних спеціальних пасажирських перевезень: схема маршруту, розклад руху та таблиця вартості проїзду (а.с. 158).

Аргумент позивача про те, що вищевказані документи були наявні у водіїв, проте не надавались перевіряючим, оскільки останні не запитували таких документів, суд відхиляє, з огляду на те, що усі акти підписані водіями, у графі "Пояснення водія про причини порушень" зазначено: "Ознайомлений", жодних зауважень не висловлено.

Що стосується наданого позивачем паспорту спеціальних пасажирських перевезень на маршруті "Суми-урочище Олдиш", погодженого Головним управлінням промисловості та розвитку інфраструктури Сумської ОДА 01.07.2011, який за твердженням позивача містить схему маршруту, розклад руху, графік режиму праці та відпочинку водіїв (а.с. 112-118), то суд не бере його до уваги у якості доказу, з огляду на наступне.

Як вбачається зі змісту даного паспорту, він розроблений 22.06.2011 для автобусного маршруту нерегулярних спеціальних перевезень, який працює у нерегулярному спеціальному режимі, назва маршруту Суми - урочище Олдиш, в той час як позивач стверджує, що ФОП ОСОБА_1 здійснює регулярні спеціальні пасажирські перевезення згідно договору від 18.03.2018.

Порядком розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.05.2010 №278, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 червня 2010 року № 408/17703 (далі - Порядок), встановлені вимоги до паспортів автобусних маршрутів регулярних та регулярних спеціальних перевезень, процедуру розроблення, погодження та затвердження таких паспортів.

Згідно із п. 3.3 Порядку паспорт маршруту регулярних спеціальних перевезень після розроблення надається на погодження до відповідних підрозділів Державтоінспекції МВС України, після чого - до організатора перевезень на відповідній території.

Відповідно до пунктів 4.1, 4.2 Порядку, паспорт автобусного маршруту регулярних спеціальних перевезень оформлюється на строк дії договору про перевезення пасажирів між замовником послуг та перевізником. 4.2. У разі продовження строку дії договору про перевезення паспорт маршруту регулярних спеціальних перевезень переглядається комісією, зазначеною в пункті 2.9 розділу II цього Порядку, на відповідність умовам перевезень. За результатами перегляду комісія складає акт про можливість подальшого застосування паспорта, який підшивається до паспорта маршруту.

Згідно із пп. 5.2 паспорт маршруту регулярних спеціальних перевезень є нечинним у разі: розірвання договору про перевезення пасажирів; 5.2.2 закінчення строку дії договору про перевезення пасажирів.

Із наданих позивачем документів вбачається, що договір № 18/03-18 про організацію спеціальних пасажирських перевезень за маршрутом «Суми-урочище Олдиш» укладено 18.03.2018. При цьому паспорт автобусного маршруту нерегулярних спеціальних перевезень який працює у нерегулярному спеціальному режимі спеціальних пасажирських перевезень на маршруті «Суми-урочище Олдиш» затверджено у 2011 році згідно іншого договору.

Відповідно до ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно із п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 цього Закону Управлінням Укртрансбезпеки у Сумській області правомірно застосовано до позивача адміністративно-господарські штрафи у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а тому позовні вимоги ФОП ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування постанов задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Управління Укртрансбезпеки у Сумській області (40000, м. Суми, вул. Шишкарівська, 9, ідентифікаційний код 39816845) про визнання протиправними та скасування постанов - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.Д. Кравченко

Повний текст рішення складений та підписаний 10.10.2019.