Справа № 303/5797/19
Провадження № 3/303/2230/19
Іменем України
8 жовтня 2019 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області О.М.Куропятник, розглянувши матеріали, що надійшли з Іршавського ВП Хустського ВП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина Угорщини, приватного підприємця,
-за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 059951 від 24.08.2019 року, ОСОБА_1 24 серпня 2019 року о 11 год. 20 хв. в м.Іршава по вул..Шевченка, керуючи транспортним засобом марки «Форд Транзит», державний номерний знак НОМЕР_1 , не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції, та здійснив зіткнення з транспортним засобом марки «ВАЗ 21114», державний номерний знак НОМЕР_2 , що рухався попереду під керуванням ОСОБА_2 , що призвело до механічних пошкоджень транспортних засобів, чим порушив вимоги п.п.12.1,13.1 ПДР України.
Вивчивши письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до висновку, що протокол з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню на доопрацювання виходячи з наступного.
Головним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, вирішується питання, щодо правильності складання протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення, і у разі виявлених порушень ст. 256 КУпАП справа разом з адмінпротоколом повертається до органу, що їх склав для належного дооформлення.
Виконуючи вимоги ст.ст.268, 280, 283 КУпАП, з метою уникнення поверховості та неповноти дослідження фактичних обставин правопорушення, суддя з'ясовує чи правильно складений протокол про адміністративне правопорушення, чи відповідає він ст.256 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення є процесуальним документом, що засвідчує факт неправомірних дій, складається за встановленою формою і повинен містити, зокрема: дані про місце вчинення неправомірних дій особи, яка притягається до відповідальності та відносно якої складено протокол, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Та, як убачається з протоколу, цим вимогам закону він не відповідає, оскільки у ньому:1) не вказано місце вчинення неправомірних дій - де саме у АДРЕСА_2 Іршава АДРЕСА_3 вул..Шевченка, 2) не зазначено прізвища та адреси потерпілого ОСОБА_2 .
Крім того, до адміністративного протоколу додаються докази, що свідчать про пом'якшуючі і обтяжуючі обставини та які характеризують особу правопорушника, в тому числі чи притягався він раніше до адміністративної чи кримінальної відповідальності.
Відповідно до вимог статей 252, 280 КпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно й об'єктивно дослідити обставини правопорушення і з'ясувати, чи було воно вчинено та чи винна в цьому дана особа. При цьому, суд захищає права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вищевказані недоліки перешкоджають об'єктивному розгляду даної справи та не дають можливості суду розглянути даний адміністративний матеріал по суті, тому справу слід направити для належного дооформлення.
При цьому звертаю увагу, що затягування належного оформлення матеріалів призводить до закінчення строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 256, 268, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Адміністративний матеріал за протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 059951 від 24.08.2019 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Іршавського ВП Хустського ВП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М.Куропятник