Справа № 760/27790/19
Провадження № 2-а/760/1348/19
08 жовтня 2019 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Жовноватюк В.С., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо застосування обмеження максимального розміру пенсії та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити йому перерахунок та виплату пенсії, залишивши її у максимальному розмірі 89%.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви та доданими до неї документами, приходжу до висновку, що позовна заява підлягає передачі на розгляд Окружному адміністративному суду м. Києва, з таких підстав.
Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів визначена ст. 20 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Частина 2 статті 20 КАС України встановлює, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З поданої ОСОБА_1 позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує дії суб'єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо обмеження розміру його пенсії, а також просить зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії.
Таким чином, предметно дана справа не підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, оскільки спір, що виник між сторонами не відноситься до спорів визначених ч. 1 ст. 20 КАС України.
За таких обставин приходжу до висновку, що справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 повинна розглядатися Окружним адміністративним судом м. Києва.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись ч. 1 ст. 20, п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій суб'єкта владних повноважень неправомірними та зобов'язання вчинити дії - передати на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.С. Жовноватюк