Ухвала від 07.10.2019 по справі 640/9598/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття адміністративної справи до провадження

та відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі

без проведення судового засідання

07 жовтня 2019 року м. Київ № 640/9598/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Окружного адміністративного суду міста Києва про визнання факту,

ВСТАНОВИВ:

до Окружного адміністративного суду міста Києва (01601, м. Київ, вул. П. Болбочана, 8, корпус 1) звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) з позовом до цього ж суду, в якому просив визнати факт неналежного засвідчення копій ухвал, а саме: копію ухвали у справі № 826/15831/18 від 23 листопада 2018 року та копію ухвали у справі № 826/15831/18 від 08 жовтня 2018 року, копію ухвали у справі № 640/20037/18 від 06 грудня 2018 року, копію ухвали № 640/20037/18 від 26 грудня 2018 року. Просив також видати належним чином засвідчену копію ухвали, а саме копію ухвали у справі № 826/15831/18 від 23 листопада 2018 року та притягнути до відповідальності винних посадових осіб.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.06.2019 у цій справі визначено підсудність Київському окружному адміністративному суду, яка надійшла до цього суду 21.06.2019. Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.06.2019, головуючим визначено суддю Панченко Н.Д.

Ухвалою суду від 26.06.2019 відмовлено у відкритті провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2019 скасовано ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 26.06.2019, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду, яка надійшла до суду 03.10.2019 та, відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду, була передана судді Панченко Н.Д.

Як вбачається з матеріалів справи, за результатами апеляційного розгляду постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2019 було визначено, що за предметом спірних правовідносин цю справу слід розглядати в порядку адміністративного судочинства.

У якості підстави позову, позивач зазначив про неналежне посвідчення відповідачем процесуальних документів та бездіяльність працівників апарату Окружного адміністративного суду міста Києва.

У вступній частині позовної заяви позивач зазначив у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Державну судову адміністрацію України та Міністерство юстиції України.

Відповідно до частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем, всупереч вимогам частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України не заявлено клопотання про залучення Державної судової адміністрації України та Міністерства юстиції України до участі у справі в якості третіх осіб, а також не наведено обставин, за яких рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки вищевказаних суб'єктів.

З огляду на наведені обставини, підстав для залучення до участі у справі в якості третіх осіб Державну судову адміністрацію України та Міністерство юстиції України на час відкриття провадження у справі суд не вбачає.

З урахуванням позиції суду апеляційної інстанції про те, що встановлення факту є спором, що виник із публічно-правових відносин, Київський окружний адміністративний здійснює розгляд даної справи в порядку адміністративного судочинства.

Суд, з урахуванням положень статей 12, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.

Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 12, 29, 30, 49, 171, 243, 248, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Адміністративну справу № 640/9598/19 прийняти до свого провадження.

2. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися одноособово суддею Панченко Н.Д. за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

3. Запропонувати відповідачеві протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про прийняття адміністративної справи до провадження та відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву.

Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин третьої, четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

Попередити відповідача, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

4. Запропонувати позивачеві протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.

5. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.

6. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала суду в частині прийняття адміністративної справи до провадження набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала суду в частині відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Панченко Н.Д.