Справа № 420/3141/19
26 вересня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Бойко О.Я.,
за участі:
секретаря судового засідання Дубінєвич М.Г.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Білої Р.І. за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення під час служби в поліції та зобов'язання нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення, -
І. Суть спору:
ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Одеській області в якому просив:
1. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Одеській області (вул. Академіка Філатова, буд. 15-А, м. Одеса, 65080 код ЄДРПОУ 40108740) щодо не нарухування та не виплати індексації грошового забезпечення під час служби в поліції відносно ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ) в період з 07.11.2015 року по 29.09.2017 року включно.
2. Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Одеській області (вул. Академіка Філатова, буд. 15-А, м. Одеса, 65080 код ЄДРПОУ 40108740) нарахувати індексацію грошового забезпечення під час служби в поліції ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ) в період з 07.11.2015 року по 29.09.2017 року включно.
3. Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Одеській області (вул. Академіка Філатова, буд. 15-А, м. Одеса, 65080 код ЄДРПОУ 40108740) виплатити індексацію грошового забезпечення під час служби в поліції ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ) в період з 07.11.2015 року по 29.09.2017 року включно.
ІІ. Аргументи сторін
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.
Позивач з 21.11.1995 р. проходив службу в органах внутрішніх справ України. Наказом ГУМВС України в Одеській області від 04.11.2015 р. №1396 о/с позивач звільнений з 06.11.2015 р. з органів внутрішніх справ за пунктом 64 «з» (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади (установи, організації) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 р. №114.
07.11.2015 р. наказом №122 о/с позивач на підставі його заяви , відповідно до пунктів 9,12 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліцію», призначено в порядку пере атестування та установлення посадового окладу згідно зі штатним розписом на посаду старшого інспектора Суворовського відділу поліції в м. Одесі Головного управління Національної поліції в Одеській області з присвоєнням спеціального звання - «майор поліції».
26.09.2017 р. наказом Головного управління Національної поліції в Одеській області №1551 о/с позивач звільнений зі служби в поліції з 29.09.2017 р. за п.2 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію» (через хворобу).
Підставою для прийняття наказу Головного управління Національної поліції в Одеській області від 26.09.2017 р. №1551 о/с слугував рапорт позивача від 19.09.2017 р., подання начальника Суворовського відділу поліції в м. Одесі Головного управління Національної поліції в Одеській області від 19.09.2017 р. та свідоцтва про хворобу №321/2, видане ВЛК ДУ ТМО МВС України в Одеській області від 17.08.2017 р.
Позивач зазначив, що з метою перевірки правильності нарахування та виплати йому індексації грошового забезпечення під час служби в поліції в період в поліції в період з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. включно позивач звернувся 12.12.2018 р. до відповідача з запитом на отримання публічної інформації, з метою отримання довідки про розмір та складові грошового забезпечення.
Однак позивач відповіді на запит на отримання публічної інформації від 12.12.2018 р. щодо довідки про нарахування та виплату позивачу індексації грошового забезпечення під час служби в поліції в період з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. включно не отримав.
З метою отримання інформації щодо нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення під час служби в поліції в період з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. включно та у зв'язку з не отримання відповіді на запит від 12.12.2018 р. позивач звернувся Голови Національної поліції України.
12.04.2019 р. з повторним електроним запитом на отримання публічної інформації, розпорядником якої є Національна поліція України. Листом УФЗБО ГУНП в Одеській області №14/44/зі від 19.04.2019 р. позивачу надана відповідь на первісний запит від 12.12.2018 р., в якому зазначено, що індексація грошового забезпечення за період служби з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. позивачу не нараховувалась та не виплачувалась.
22.04.2019 р. позивач звернувся до начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області з електроним зверненням, щодо не нарахування та невиплати йому індексації грошового забезпечення під час служби в зазначений період.
Листом за підписом начальника відділу внутрішнього аудиту Головного управління Національної поліції в Одеській області за вих. №19/94 від 25.04.2019 р. позивачу відмовлено в нарахуванні індексації грошового забезпечення під час служби в поліції в період з 07.11.2015 р. по 18.09.2017 р. включно.
Даним листом підтверджені правові підстави, щодо нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення з посиланням на ч.5 ст.94 Закону України «Про Національну поліцію», ч.1 ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та зазначені обставини на підставі чого йому не нараховувалася та не сплачувалась індексація грошового забезпечення.
Таким чином, позивач зазначив, що в день його звільнення зі служби в поліціє, який є остннім днем служби (29.09.2017 р.) належна йому індексація грошового забезпечення за період з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. включно під час служби в поліції Головним управлінням Національної поліції в Одеській області йому не нарахована та не сплачена.
03.06.2019 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами загального позовного провадження.
01.07.2019 р. суд ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання, продовжив підготовче провадження до 90 днів.
22.07.2019 р. суд ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання, закрив підготовче судове засідання та призначив судове засідання для розгляду справи по суті.
Позивач в судовому засіданні просив задовольнити в повному обсязі адміністративний позов з підстав викладених у позові.
Представник відповідача у судовому засіданні у задоволенні позову просила відмовити з підстав викладених у відзиві на адміністративний позов ( а.с.49-51).
В обгрунтування відзиву представник відповідача зазначилп наступне.
Так дійсно відділом внутрішнього аудиту було проведено шість аудиторських досліджень за результатами яких складено шість аудиторських звітів в яких було визначено порушення Закону України «Про Національну поліцію» в частині не нарахування і не виплати індексації грошового забезпечення працівникам ГУНП в Одеській області.
За результатами аудиторських досліджень було складено аудиторські звіти, до яких надано рекомендації Управлінню фінансового забезпечення ьа бухгалтерської звітності, щодо усунень порушень.
ГУНП в Одеській області фінансується з коштів Державного бюджету України. Задля цільового використання бюджетних коштів керівництвом УФЗБО на адресу Національної поліції було направлено листа від 14.04.2017 р. №14/1-416.
В листі від 14.04.2017 р. №14/1-416 зазначено, що під час проведення аудиту відповідності діяльності підрозділів виникло питання щодо проведення індексації грошового забезпечення поліцейських ГУНП в Одеській області.
26.06.2017 р. за №2517/29/2/01-2017 начальником ДФЗБО Національної поліції України була надана відповідь, що на сьогодні у Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 №1078, відсутня така категорія осіб, як поліцейські.
Національною поліцією України з метою індексації грошового забезпечення поліцейських було розроблено проект постанови «Про внесення змін до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення», який погоджено без зауважень заінтересованими органами та направлено до Міністерства юстиції України для проведення експертизи.
18.10.2017 р. постановою Кабінету Міністрів України №782 внесено зміни до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 №1078, доповнено абзац п'ятий після слова «військовослужбовців» словом «поліцейських».
Також представник відповідача зазначив, що відділом внутрішнього аудиту 25.04.2019 р. за вих.19/94 на ім'я позивач направлений лист, де роз'яснено, про те що нарахування індексації грошового забезпечення поліцейських було розпочато з жовтня 2017 року, тобто після набрання чинності Постанови №782.
Позивач надав відповідь на відзив в якій зазначив, що відповідач не враховувував йому індексацію грошового забезпечення за період з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. включно, діяв неправомірно не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Заслухавши вступне слово позивача та представника відповідача, з'ясувавши обставини на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та дослідивши письмові докази, якими вони обґрунтовуються. Суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до задоволення з наступних мотивів.
ІІІ. Обставини, встановлені судом
Так, суд встановив, що позивач з 21.11.1995 р. проходив службу в органах внутрішніх справ України. Наказом ГУМВС України в Одеській області від 04.11.2015 р. №1396 о/с позивач звільнений з 06.11.2015 р. з органів внутрішніх справ за пунктом 64 «з» (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади (установи, організації) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 р. №114.
07.11.2015 р. наказом №122 о/с позивач відповідно до пунктів 9,12 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліцію», призначений в порядку переатестування та установлення посадового окладу згідно зі штатним розписом на посаду старшого інспектора Суворовського відділу поліції в м. Одесі Головного управління Національної поліції в Одеській області з присвоєнням спеціального звання - «майор поліції».
26.09.2017 р. наказом Головного управління Національної поліції в Одеській області №1551 о/с позивач звільнений зі служби в поліції з 29.09.2017 р. за п.2 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію» (через хворобу).
Позивач зазначив, що з метою перевірки правильності нарахування та виплати йому індексації грошового забезпечення під час служби в поліції в період в поліції в період з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. включно позивач звернувся 12.12.2018 р. до відповідача з запитом на отримання публічної інформації, з метою отримання довідки про розмір та складові грошового забезпечення.
Однак позивач відповіді на запит на отримання публічної інформації від 12.12.2018 р. щодо довідки про нарахування та виплату позивачу індексації грошового забезпечення під час служби в поліції в період з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. включно не отримав.
З метою отримання інформації щодо нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення під час служби в поліції в період з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. включно та у зв'язку з не отримання відповіді на запит від 12.12.2018 р. позивач звернувся до Голови Національної поліції України.
12.04.2019 р. з повторним електроним запитом на отримання публічної інформації, розпорядником якої є Національна поліція України. Листом УФЗБО ГУНП в Одеській області №14/44/зі від 19.04.2019 р. позивачу надана відповідь на первісний запит від 12.12.2018 р., в якому зазначено, що індексація грошового забезпечення за період служби з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. позивачу не нараховувалась та не виплачувалась.
22.04.2019 р. позивач звернувся до начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області з електроним зверненням, щодо не нарахування та невиплати йому індексації грошового забезпечення під час служби в зазначений період.
Листом за підписом начальника відділу внутрішнього аудиту Головного управління Національної поліції в Одеській області за вих. №19/94 від 25.04.2019 р. позивачу відмовлено в нарахуванні індексації грошового забезпечення під час служби в поліції в період з 07.11.2015 р. по 18.09.2017 р. включно.
Даним листом підтверджені правові підстави, щодо нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення з посиланням на ч.5 ст.94 Закону України «Про Національну поліцію», ч.1 ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та зазначені обставини на підставі чого йому не нараховувалася та не сплачувалась індексація грошового забезпечення.
Суд встановив, що відповідач в день звільнення позивача зі служби в поліціє, належну йому індексацію грошового забезпечення за період з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. включно під час служби в поліції не нарахував та не сплатив.
Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами суд виходить з наступного.
ІV Джерела права та висновки суду.
Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість зароблять собі на життя працю, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Відповідно до ч.5 ст. 94 Закону України "Про Національну поліцію", грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.
Згідно з ст.1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Відповідно до вимог ч.1 ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація належать грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: зокрема, пенсії, стипендії, оплата праці (грошове забезпечення).
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Держстату України (http://www.ukrstat.gov.ua) у квітні місяці 2016 року величина індексу споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.
Згідно з ч.3 ст. 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.
Відповідно до ст.5 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України. Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
Згідно з ст.9 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів.
Статею 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 р. №2017-ІІІ (із змінами та доповненнями) визначено, що індексацію доходів населення, яка встановлюється для підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, віднесено до державних соціальних гарантій.
Відповідно до ст.19 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» виключно законами України визначається індексація доходів громадян. Державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Згідно з ч.2 ст.6 ст.4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, що поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форм власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників визначає Порядок проведення індексації грошових доходів населення затвердженого Постановою КМУ №1078 від 17.07.2003 з наступними змінами та доповненнями.
Відповідно до п.4 Порядку №1078 індексації належать грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення), розмір аліментів , визначений судом у твердій грошовій сумі, допомога по безробіттю та матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, що надаються залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії.
Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що належить індексації на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.
Пунктом 5 Порядку №1078 визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюється відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.
Отже, суд зазначає, що підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності покладається обов'язок проводити індексацію заробітної плати (грошового забезпечення) у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації. При цьому, базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації слід вважати підвищення грошового забезпечення за рахунок зростання його складових, які не мають разового характеру.
До вказаної постанови внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року №782 та включено поліцейських до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення.
В контексті наведеного, суд відхиляє посилання представника відповідача, що індексація грошового забезпечення позивача повинна здійснюватись лише з набранням чинності постановою КМУ №782, оскільки така індексація прямо передбачена положеннями Закону України "Про Національну поліцію" та Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
Більш того, в силу положень частини другої ст. 8 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" , за наявності підстав, визначених цим Законом, право населення на реалізацію зазначених гарантій не залежить від прийняття рішень відповідними органами.
Тобто, індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій щодо оплати праці. За вимогами вказаних вище нормативно-правових актів, проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією), є обов'язковою для всіх юридичних осіб-роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Таким чином, суд вважає необгрунтованим посилання відповідача на відсутність механізму нарахування індексації грошового забезпечення поліцейських у період з 07.11.2015 р. по 29.09.2017 р. та незакладення до бюджету коштів для виплати індексації, оскільки індексація заробітної плати (грошового забезпечення) є одним із споссобів забезпечення державних соціальних стандартів і нормативів, тому держава не може односторонньо відмовитись від взятих на себе зобовязань, шляхом не виділення на дані цілі бюджетних асигнувань, без внесення відповідних змін до чинного законодавства щодо зміни соціальних стандартів і нормативів.
Отже, вказані відповідачем обставини у відповідях на звернення позивача не позбавляють його обовязку провести індексацію грошового забезпечення позивачу у встановленому законом порядку.
Відповідно до п.4 ч.10 ст.62 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський своєчасно і в повному обсязі отримує грошове забезпечення та інші компенсаційні виплати відповідно до закону та інших нормативно - правових актів України.
Крім того, суд зазначає, що нормами законодавства України передбачено проведення індексації грошового забезпечення, в тому числі, грошового забезпечення поліцейських та обмеження виконання цих норм законодавства не може відбуватися за телеграммами, роз'ясненнями Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України, вказівками та роз'ясненнями Міністерства внутрішніх справ України, тощо.
Зокрема, в силу положень ч.2 ст. 8 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» за наявності підстав, визначених цим Законом, право населення на реалізацію зазначених гарантій не залежить від прийняття рішень відповідними органами.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідач, не нарахувавши та не виплативши позивачу індексацію грошового забезпечення допустив бездіяльність, в звязку з чим позовні вимоги належать задоволенню у повному обсязі.
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 2, 77, 244-246 КАС України, суд -
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Одеській області (вул. Академіка Філатова, буд. 15-А, м. Одеса, 65080 код ЄДРПОУ 40108740) щодо не нарухування та не виплати індексації грошового забезпечення під час служби в поліції відносно ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ) в період з 07.11.2015 року по 29.09.2017 року включно.
3. Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Одеській області (вул. Академіка Філатова, буд. 15-А, м. Одеса, 65080 код ЄДРПОУ 40108740) нарахувати індексацію грошового забезпечення під час служби в поліції ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ) в період з 07.11.2015 року по 29.09.2017 року включно.
4. Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Одеській області (вул. Академіка Філатова, буд. 15-А, м. Одеса, 65080 код ЄДРПОУ 40108740) виплатити індексацію грошового забезпечення під час служби в поліції ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ) в період з 07.11.2015 року по 29.09.2017 року включно.
5.Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини постанови суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
6. Позивач - ОСОБА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 , Ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 .
Відповідач - Головне управління Національної поліції в Одеській області адреса для листування: вул. Єврейська, буд. 12, м. Одеса, 65014, код ЄДРПОУ 40108740.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний суддею 07 жовтня 2019 року.
Суддя О.Я. Бойко
.