Україна
Донецький окружний адміністративний суд
07 жовтня 2019 р. Справа №200/11519/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голошивець І.О., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Маріупольського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Маріупольського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 06.08.2019 позовну заяву залишено без руху і позивачеві встановлено десятиденний термін з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду: позовної заяви, викладеної державною (українською) мовою; доказів сплати судового збору (оригінал квитанції) у розмірі 768,40 грн. або доказів на підтвердження відсутності коштів у позивача чи інших підстав для відстрочення сплати судового збору в обґрунтування заявленого клопотання.
У встановлений строк позивач усунув недоліки позовної заяви.
Проте, при ознайомленні з матеріалами позовної заяви було виявлено, що її подано з порушенням вимог ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Згідно з ч. 4 ст. 46 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
За приписами частини першої та третьої ст. 43 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідачем по справі визначене Маріупольське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області, проте за вказаним в позові номером ЄДРПОУ № 41250795 відповідача вбачається, що в Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, наявні данні щодо Центрального об'єднаного Управління Пенсійного фонду України м. Маріуполя Донецької області, яке знаходиться в стані припинення.
Таким чином, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом зазначення ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) відповідача.
Крім того, згідно з п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві, зокрема зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, відповідно до заявлених позовних вимог, позивач просить зобов'язати відповідача провести перерахунок і виплачувати позивачеві пенсію за віком, як працюючому пенсіонеру і дитині війни, на підставі ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», не нижче мінімальної пенсії в розмірі прожиткового мінімуму, передбаченого законом, з встановленням підвищення до пенсії в розмірі 25% за п'ять років більш пізнього виходу на пенсію, надбавки 15% за наднормативний стаж 15 років, з проведенням масових перерахунків, індексації пенсії, компенсації витрат частини доходів, на певний позивачем банківський рахунок, починаючи з 26.11.2018.
Згідно з ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про зокрема, визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини, та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Таким чином, в порушення вимог ч. 5 ст. 160 КАС України, позивачем не викладений обґрунтований зміст позовних вимог щодо відповідача, а саме не вказані вимоги, на підставі яких потрібно зобов'язати відповідача провести перерахунок і виплату позивачу пенсії за віком.
Враховуючи вищезазначене, позивачу необхідно визначити зміст позовних до відповідача відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України, процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Згідно з ч. 2 ст. 121 встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
За таких обставин, суд дійшов висновку про необхідність надати позивачу додатковий строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду належним чином оформленої позовної заяви (у двох екземплярах) з зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) відповідача та визначеним змістом позовних вимог до відповідача відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 118, 121, 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Продовжити строк на усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до Маріупольського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, - 10 (десять) днів з дня отримання даної ухвали про продовження строку на усунення недоліків, шляхом надання до суду належним чином оформленої позовної заяви (у двох екземплярах) з зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) відповідача та визначеним змістом позовних вимог до відповідача відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя І.О. Голошивець