Справа№751/4944/19
Провадження №3/751/1189/19
26 вересня 2019 року м.Чернігів
СУДДЯ НОВОЗАВОДСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. ЧЕРНІГОВА
Яременко І.В.
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина
України, працюючого заступником начальника Управління капітального
будівництва Чернігівської міської ради - головою тендерного комітету, маючого на
утриманні малолітнього сина ОСОБА_2 ,
ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешкає за адресою:
АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з наказом начальника Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради № 13/в від 11.05.2017 головою тендерного комітету призначено Макарова Олександра ОСОБА_3 .
При проведенні планової ревізії фінансово-господарської діяльності посадовими особами Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області в Управлінні капітального будівництва Чернігівської міської ради за період з 01.01.2018 року по 31.03.2019 року виявлено (акт № 15-31/06 від 05.07.2019), що заступником начальника Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради - головою тендерного комітету ОСОБА_1 допущено порушення законодавства про закупівлі в частині несвоєчасного оприлюднення інформації на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (https://prozorro.gov.ua) по процедурі закупівлі «Будівництво дитячого садку-ясел в першому мікрорайоні житлового району «Масани» в м.Чернігові» (оголошення про проведення відкритих торгів № UA-2018-09-21-000326-а), що виразилося в такому.
В розділі І «Визначення» договору підряду № 281-18, укладеного 23.10.2018 Замовником - Управлінням капітального будівництва Чернігівської міської ради з Товариством з обмеженою відповідальністю «УТБ-Інжиніринг», зазначено, що терміни, що вживаються у цьому договорі, означають наступне: «Договір - цей документ, включаючи всі додатки до нього, доповнення і угоди, що підписані і надалі будуть підписані сторонами».
Замовником 23.10.2018 на веб-порталі був оприлюднений Договір з першими сторінками додатків «Договірна ціна 2018 - 2019», «Договірна ціна 2018», які є невід'ємною частиною договору. Проте, в повному обсязі Додатки «Договірна ціна 2018 - 2019», «Договірна ціна 2018» до договору оприлюднено 30.10.2018, чим порушено вимоги абзацу 8 частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», яким встановлено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: договорів про закупівлю - протягом двох днів з дня його укладання. Тим самим ОСОБА_1 допустив порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 164-14 КУпАП.
За даним фактом відносно ОСОБА_1 складений протокол за ч.1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, щодо викладеного у протоколі факту пояснив, що 23.10.2018 року під час оприлюднення договору по закупівлі: «Будівництво дитячого садку-ясел в першому мікрорайоні житлового району «Масани» в м.Чернігові» секретарем тендерного комітету управління капітального будівництва було оприлюднено лише перші сторінки Договірної ціни на 2018 - 2019 рік, що є невід'ємними додатками до Договору. Зазначені документи складаються з двох сторінок кожний. Публікація лише перших сторінок мала місце у зв'язку зі збоєм у роботі комп'ютерної техніки, а саме при скануванні многофункціональний принтер «затягнув» 2 сторінки одночасно, що відразу виявлено не було. Після виявлення допущеної технічної помилки 30.10.2018 року, Договірна ціна на 2018 та Договірна ціна на 2018 - 2019 рік були опубліковані у повному обсязі. Просив звільнити його від адміністративної відповідальності у відповідності до ст. 22 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.
Вислухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол, дослідивши матеріали справи, вважаю що вина ОСОБА_1 у суді доведена повністю, його дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, як порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства, виходячи з такого.
Згідно абзацу 8 частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: договорів про закупівлю - протягом двох днів з дня його укладання.
Відповідно до абзацу 12 частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи).
Пунктом 2.15 Розділу 2 «Засади діяльності тендерного комітету» Положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб) по управлінню капітального будівництва міської ради, затвердженого наказом начальника Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради № 20/в від 30.09.2016, передбачено, що голова та секретар комітету персонально відповідають за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель для загального доступу (а.с.6-9).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП повністю підтверджується сукупністю досліджених судом доказів у справі, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення № 25/94/2019-пр від 11.07.2019 року (а.с.1); актом ревізії фінанасово-господарської діяльності Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради за період з 01.01.2018 по 31.03.2019 № 15-31/06 від 05.07.2019, яким встановлено порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства по процедурі закупівлі «Будівництво дитячого садку-ясел в першому мікрорайоні житлового району «Масани» в м.Чернігові» (оголошення про проведення відкритих торгів № UA-2018-09-21-000326-а) (а.с.2-5); наказом Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради № 13/в від 11.05.2017, яким введено до складу тендерного комітету Макарова О.В. - заступника начальника управління капітального будівництва Чернігівської міської ради, як голову тендерного комітету (а.с.12), а також договором підряду № 281-18 (з додатками), укладеним 23.10.2018 Замовником - Управлінням капітального будівництва Чернігівської міської ради з Товариством з обмеженою відповідальністю «УТБ-Інжиніринг», розділом І «Визначення» якого передбачено, що терміни, що вживаються у цьому договорі, означають наступне: «Договір - цей документ, включаючи всі додатки до нього, доповнення і угоди, що підписані і надалі будуть підписані сторонами» (а.с.15-38).
За змістом ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, підставою для притягнення до адміністративної відповідальності є порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства.
Суд вважає за необхідне врахувати, що ОСОБА_1 , будучи особою зобов'язаною оприлюднити на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель для загального доступу інформацію по процедурі закупівлі «Будівництво дитячого садку-ясел в першому мікрорайоні житлового району «Масани» в м.Чернігові», здійснив оприлюднення договору підряду № 281-18 від 23.10.2018 вчасно, саме 23.10.2018 у відповідності абзацу 8 частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», але не в повному обсязі у зв'язку із збоєм оргтехніки. Однак повний обсяг інформації про закупівлі був оприлюднений 30.10.2019 року.
Наведені обставини, які підтверджуються матеріалами справи, не місять жодних даних, які безпосередньо, поза розумним сумнівом вказували б на наявність у ОСОБА_1 умислу на порушення вимог законодавства про закупівлі чи переслідування будь-якого корупційного інтересу.
Суд також враховує, що вказаним правопорушенням не завдано значної шкоди державним чи суспільним інтересам, ОСОБА_1 розкаявся у своєму вчинку та не мав наміру уникнути виконання вимог законодавства про закупівлі, про що свідчить та обставина, що оприлюднення повного обсягу додатків до договору підряду № 281-18 від 23.10.2018 все ж таки було здійснено, хоча і з затримкою, що свідчить про його бажання виправити свій проступок.
Враховуючи викладене та порівнюючи його з фактичними обставинами справи і особою правопорушника, суд вважає, що наслідки, які загрожують ОСОБА_1 , у разі накладення на нього стягнення за вчинення даного адміністративного правопорушення, є занадто суворими.
За змістом ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
При цьому зазначена норма закону не містить будь-якого переліку умов або обставин, наявність яких дозволила би судити про малозначність правопорушення, а також застережень щодо неможливості її застосування до окремих складів адміністративних правопорушень.
Оцінюючи в сукупності дії, наслідки та ставлення ОСОБА_1 до вказаних дій, з урахуванням даних, що характеризують його особу, відсутності суспільної шкоди його діяння, суд вважає можливим застосувати до нього положення ст. 22 КУпАП та звільнити останнього від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, й можливістю обмежитися усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 22, 283, 284, 287-289 КУпАП, Законом України «Про публічні закупівлі»,
На підставі ст. 22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 164-14 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 164-14 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Новозаводський районний суд м. Чернігова протягом десяти днів з дня її винесення
Суддя: І. В. Яременко