Справа № 161/12958/19
Провадження № 3/161/3551/19
м.Луцьк 30 вересня 2019 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кихтюк Р.М., при секретарі - Самолюк І.М., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , захисника - Поперецького О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого водієм у Волинському обласному управлінні АТ «Ощадбанк», -
- за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Луцького міськрайонного суду Волинської області із управління патрульної поліції у Волинській області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника, які просили провадження закрити із-за відсутності складу адміністративного правопорушення, дослідивши представлені на розгляд матеріали, вважаю, що матеріали даної справи слід повернути на доопрацювання з наступних підстав.
Так, у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка складала протокол; відомості про особу порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, на момент складання протоколу поліцейським не з'ясовано, чи наявне виконавче провадження і чи обмеження чинне, а також не з'ясовано інші обставини, що мають значення для вирішення справи.
За змістом ст.ст. 9-12, 280 КУпАП, підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за нормами КУпАП є встановлення в діянні цієї особи всіх обов'язкових ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною нормою КУпАП, зокрема об'єктивної та суб'єктивної сторони правопорушення.
Приймаючи до уваги, що суд здійснює оцінку вже зібраних та наявних в матеріалах справи доказів, зазначення всіх ознак складу правопорушення має бути належним чином здійснене в протоколі про адміністративне правопорушення у відповідності до ст.256 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, з метою об'єктивного розгляду даної справи та отримання додаткових доказів, суд дійшов висновку про необхідність направлення адміністративного матеріалу для належного доопрацювання органу, який його склав.
В ході доопрацювання необхідно усунути вищезазначені недоліки, оскільки без їх усунення, суд позбавлений можливості прийняти законне та обґрунтоване рішення.
Керуючись ст. ст. 256, 278, 283 КУпАП,
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 126 КУпАП повернути управлінню патрульної поліції у Волинській області - для доопрацювання.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду Р.М. Кихтюк