Справа №: 398/537/17
провадження №: 6/398/45/19
Іменем України
"04" жовтня 2019 р.
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
судді Нероди Л.М.,
за участю секретаря судового засідання Джеваги В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Олександрії справу за заявою Виконавчого комітету Олександрійської міської ради про заміну сторони у виконавчому провадженні,-
Представник виконавчого комітету Олександрійської міської ради звернувся до суду із заявою, в якій просив замінити сторону виконавчого провадження ВП №58232922, що відкрите на підставі постанови від 30.01.2019 року, а саме боржника Виконавчий комітет Олександрійської міської ради, код ЄДРПОУ 04055209, адреса: 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, пр.. Соборний (Леніна), 59 на Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради, код 03197641, адреса: 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул.. Шевченка,109.
В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що 30 січня 2019 року відкрито виконавче провадження та зобов'язано Виконавчий комітет Олександрійської міської ради забезпечити виконання капітального ремонту будинку за адресою: АДРЕСА_1, з урахуванням приписів Державного архітектурно - будівельного контролю Кіровоградської області та висновків експертизи ПАТ «Проектно-вишукувальний інститут «Кіровоградпроет». Відповідно до ст.. 22 Бюджетного кодексу України виконавчий комітет Олександрійської міської ради на є розпорядником бюджетних коштів, а тому не має кошторисних призначень на здійснення будь-яких видатків, і як наслідок не має можливості укладати будь-які договори на проведення капітального ремонту житлових будинків з суб'єктами господарювання. Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради являється виконавчим органом Олександрійської міської ради, яке відповідно до ст.. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» наділено повноваженнями вирішувати питання відповідно до законодавства питань про надання допомоги особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці, сім'ям загиблих, до числа яких і відноситься ОСОБА_3 , у проведенні капітального ремонту житла. Як вбачається п. 11 ч. 4 Положення про Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради, затвердженого рішенням Олександрійської міської ради від 08.09.2017 року №331, дане Управління здійснює виконання функцій головного розпорядника коштів місцевого бюджету на здійснення заходів з виконання програм соціального захисту населення, в тому числі за рахунок субвенції з державного бюджету. З метою забезпечення виконання капітального ремонту будинку Виконавчим комітетом Олександрійської міської ради прийнято рішення від 07 лютого 2019 року №95, яким зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради виконати капітальний ремонт зазначеного житлового будинку. Таким чином, Виконавчий комітет Олександрійської міської ради вважає, що у виконавчому провадженні ВП №58232922, що відкрите на підставі постанови від 30.01.2019 року має бути змінено сторону виконавчого провадження, а саме боржника Виконавчий комітет Олександрійської міської ради на Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради, оскільки останнє має повноваження та зобов'язані рішенням виконавчого комітету Олександрійської міської ради від 07.02.2019 року за №95, здійснити капітальний ремонт будинку за адресою: АДРЕСА_1 , з урахуванням приписів Державного архітектурно - будівельного контролю Кіровоградської області та висновків експертизи ПАТ «Проектно-вишукувальний інститут «Кіровоградпроет».
Сторони у судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, причини неявки суду не повідомили.
Відповідно до ст. 442 ЦПК України, неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання сторін фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного.
У судовому засіданні встановлено, що рішенням Апеляційного суду Кіровоградської області від 10 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Олександрійської міської ради, Виконавчого комітету Олександрійської міської ради про визнання бездіяльності неправомірною, стягнення моральної шкоди та зобов'язання вчинити дії позов задоволено частково. Визнано неправомірною бездіяльність Виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області щодо неприйняття заходів для усунення дефектів після капітального ремонту даху будинку по АДРЕСА_1 , та зобов'язано Виконавчий комітет Олександрійської міської ради Кіровоградської області забезпечити виконання капітального ремонту будинку за адресою АДРЕСА_1 з урахуванням приписів Державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області та висновків експертизи ПАТ «Проектно-вишукувальний інститут «Кіровоградпроект».
20 січня 2019 року державним виконавцем Улюшевим Б.В. відкрито виконавче провадження №58232929 з примусового виконання вищезазначеного рішення апеляційного суду.
Згідно листа від 08 лютого 2019 року керуючий справами виконавчого комітету Олександрійської міської ради повідомив державного виконавця про виконання судового рішення шляхом винесення рішення від 07 лютого 2019 року №95, яким зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради виконати капітальний ремонт будинку за адресою: АДРЕСА_1 , з урахуванням приписів Державного архітектурно - будівельного контролю Кіровоградської області та висновків експертизи ПАТ «Проектно-вишукувальний інститут «Кіровоградпроет».
Згідно з Положенням про Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради останнє хоч і є юридичною особо, проте є виконавчим органом Олександрійської міської ради, що утворюється міською радою, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим її виконавчому комітету та міському голові (п. п. 1, 10 Положення),
Частиною 1 статті 442 ЦПК України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Відповідно до ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Зазначена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 11 квітня 2018 року № 918/600/15.
Тобто, заміна сторони її правонаступником можлива на стадії як виконання рішення суду при наявності відкритого виконавчого провадження, а також у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Згідно ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За таких обставин, оскільки рішенням апеляційного суду від 10 жовтня 2017 року саме на Виконавчий комітет Олександрійської міської ради покладено обов'язок забезпечити виконання капітального ремонту будинку за адресою АДРЕСА_1 з урахуванням приписів Державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області та висновків експертизи ПАТ «Проектно-вишукувальний інститут «Кіровоградпроект», суду не надано доказів про те, що Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради є правонаступником Виконавчого комітету Олександрійської міської ради, у зв'язку із чим неможлива заміна сторони виконавчого провадження № 58232922 на Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради , а тому заявлені вимоги Виконавчого комітету Олександрійської міської ради про заміну сторони виконавчого провадження по справі №398/537/17 (провадження №2/398/1325/17) є необґрунтованими, недоведеними та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 442 ЦПК України, суд, -
У задоволенні заяви Виконавчого комітету Олександрійської міської ради про заміну сторони у виконавчому провадженні - відмовити.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом п'ятнадцяти днів з дня складання її повного тексту.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
СУДДЯ: Л.М. НЕРОДА