04 жовтня 2019 року Справа № 160/9526/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Бондар М.В., перевіривши матеріали позовної заяви начальника відділу державної реєстрації Павлоградської районної державної адміністрації державного реєстратора ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та скасування протоколу про адміністративне правопорушення, -
01.10.2019 року начальник відділу державної реєстрації Павлоградської районної державної адміністрації державний реєстратор ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про:
- визнання незаконними дій Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області по притягненню до адміністративної відповідальності начальника відділу державної реєстрації Павлоградської районної державної адміністрації, державного реєстратора ОСОБА_2 по ст. 166-23 Кодексу України про адміністративні порушення;
- скасування протоколу про адміністративне правопорушення №8 від 20.09.2019 року, по ст. 166-23 Кодексу України про адміністративні порушення, складеного щодо начальника відділу державної реєстрації Павлоградської районної державної адміністрації державного реєстратора ОСОБА_2.
Відповідно до частини 2 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з частиною 5 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
З позовної заяви видно, що позивач просить суд визнати протиправними дії Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області по притягненню позивача до адміністративної відповідальності відповідно до статті 166-23 Кодексу України про адміністративні правопорушення та скасувати протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно нього.
Таким чином, зазначений спір має вирішуватись місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до підсудності іншого суду.
Відповідно до частини 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Згідно з положеннями частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Враховуючи, що питання про передачу справи за підсудністю суд вирішує за відсутності представника позивача та протягом обмеженого часу, суд позбавлений можливості заслухати позицію позивача щодо суду (за місцем проживання позивача або місцезнаходженням відповідача), до якого має бути передана позовна заява для розгляду, суд вважає за доцільне передати матеріали позовної заяви до найбільш територіально наближеного до позивача суду - Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
На підставі викладеного, керуючись статтями 29, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративну справу №160/9526/19 за позовом начальника відділу державної реєстрації Павлоградської районної державної адміністрації державного реєстратора ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та скасування протоколу про адміністративне правопорушення передати за підсудністю до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_3