03 жовтня 2019 року Справа № 300/1827/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ільков В.В. перевіривши матеріали адміністративного позову Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності державного виконавця протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
03.09.2019 року Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради звернуся із позовною заявою до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, в якому просив суд:
- визнати бездіяльність державного виконавця протиправною та зобов'язати старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області винести постанову про закінчення виконавчого провадження ВП №59237701, відповідно до п.9 ч.1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», у зв'язку із фактичним виконанням в повному обсязі рішення суду згідно виконавчим документом.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2019 року
адміністративну справу №300/1827/19 за позовною заявою Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності державного виконавця протиправною та зобов'язання винести постанову про закінчення виконавчого провадження №59237701, у зв'язку з фактичним виконанням в повному обсязі рішення суду, згідно з виконавчим документом, передано на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
02.10.2019 року справа надійшла до Дніпропетровського окружного адміністративного суду та за результатами розподілу справи автоматизованою системою документообігу, передана на розгляд судді Ількову В.В.
Так, на підставі положень частини другої статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що провадження у цій справі не було відкрито.
Відповідно до пунктів 1, 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Із матеріалів позовної заяви вбачається, що позовна заява Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради підписана представником Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради - ОСОБА_1
Так, відповідно до частин 1, 3 статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Частиною 3 статті 55 КАС України передбачено, юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Пунктом 1 частини першої статті 59 КАС України передбачено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.
Частиною третьою статті 59 КАС України передбачено, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Відповідно до частини шостої статті 59 КАС України оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Враховуючи викладене, сторона у справі має право на звернення до суду самостійно або через представника лише на підставі документу, що посвідчує його повноваження у визначеному законом порядку.
Відповідно до ч.2 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Так, судом встановлено, що позовну заяву подано та підписано представником Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради - ОСОБА_1
Згідно матеріалів справи повноваження ОСОБА_1 підтверджені копією довіреності № 15/01-20/14в від 03.01.2019 року, якою Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради цією довіреністю уповноважує ОСОБА_1 представляти Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, у тому числі адміністративних судах. Довіреність видана строком до 31.12.2019 року.
Довіреність № 15/01-20/14в від 03.01.2019 року підписано Міським головою Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради - ОСОБА_2
Отже, повноваження ОСОБА_1 підтверджені довіреністю №15/01-20/14в від 03.01.2019 року, яка видана за підписом Міського голови Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, ОСОБА_2, однак до позовної заяви не додано належно засвідченого документа, що посвідчує повноваження, Міського голови Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради - ОСОБА_2
За таких обставин, позовну заяву Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради підписано особою, за відсутності підписання належних доказів на підтвердження повноважень такої особи на здійснення представництва.
Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону України Про судоустрій і статус суддів Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою України, який забезпечує сталість та єдність практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом.
Практика щодо застосування вищезазначених норм права викладена в ухвалі Верховного Суду від 23.11.2018 року справа №820/1603/18, яка повинна бути врахована адміністративним судом згідно ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.3 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Отже, встановивши, що позовну заяву подано без додержання відповідних вимог чинного процесуального закону, суд дійшов висновку про її повернення.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі викладеного, керуючись п. 3 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Прийняти до свого провадження адміністративну справу №300/1827/19 за позовом Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності державного виконавця протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Позовну заяву Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності державного виконавця протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Копію ухвали разом з позовною заявою та доданими матеріалами надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Позивач: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (76004, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, код ЄДРПОУ 04054346).
Відповідач: Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 45, код ЄДРПОУ 34844679).
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В Ільков