про відмову у зупиненні провадження справі
04 жовтня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2717/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши у письмовому провадженні клопотання ОСОБА_1 управління ДФС у Волинській області про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення,
ОСОБА_2 звернулася з позовом до ОСОБА_1 управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 06.08.2019 № 000913-40.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 10.09.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін суддею одноособово.
01.10.2019 на адресу суду від представника відповідача ОСОБА_1 управління ДФС у Волинській області ОСОБА_3 надійшов відзив на позовну заяву, у якому заявлене клопотання про зупинення провадження у справі до розгляду Верховним Судом справи № 140/391/19.
Відповідно до частини третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Отже, розгляд вказаного клопотання за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.
Клопотання до задоволення не підлягає, з огляду на таке.
Згідно із пунктом 3 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі: об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
За приписами частини другої статті 255 КАС України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Частиною першою статті 325 КАС України передбачено, що постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.
Суд звертає увагу, що в порушення вимог частини першої статті 167 КАС України, до суду не подано окремого письмового клопотання, а заявлене у відзиві клопотання про зупинення провадження у справі взагалі не містить будь-яких підстав, тобто, у ньому не вказано, на підставі яких положень КАС України провадження у цій справі підлягає зупиненню.
Як вбачається із матеріалів справи, постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19.06.2019 у справі № 140/391/19 набрала законної сили, тому відсутні передбачені пунктом 3 частини першої статті 236 КАС України підстави для зупинення провадження у цій справі.
Керуючись статтями 166, 236, 248, 262 КАС України, суд
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 управління ДФС у Волинській області про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення відмовити.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.М.Валюх