Справа № 522/16461/19
04 жовтня 2019 року cуддя Приморського районного суду міста Одеси Єршова Л.С., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту поліції охорони Національної поліції України, третя особа - Управління поліції охорони в Одеській області, про стягнення одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням II групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції у сумі 146686,00 грн.,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Департаменту поліції охорони Національної поліції України, третя особа - Управління поліції охорони в Одеській області, про стягнення одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням II групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції у сумі 146686,00 грн.
Суддя, розглянувши матеріали позовної заяви, встановив наступне.
Відповідно до ст. 19 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких спорів проводиться за правилами іншого судочинства.
За приписами пункту 2 частини першої статті 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку зі здійсненням суб'єктом владних повноважень, владних управлінських функцій, зокрема на публічно-правові спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Згідно з п. 17 ч. 1 ст. 4 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Питання, пов'язані з прийняттям (обранням, призначенням) громадян на публічну службу, її проходженням та звільненням з публічної служби (припиненням) урегульовано як Законом України «Про державну службу», так і спеціальними законами, які були та/або є чинними на час виникнення відповідних спірних правовідносин.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.
Як встановлено суддею, позивач перебував на службі в органах Національної поліції, а вимоги, заявлені ним до суду, стосуються виплати одноразової грошової допомоги, яка виплачується при звільненні зі служби в органах Національної поліції.
Таким чином, в даних правовідносинах відсутні елементи цивільного-правових відносин.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч. 5 ст.186 ЦПК України суд роз'яснює, що з даною позовною заявою позивачу необхідно звернутися до Одеського окружного адміністративного суду, юрисдикція якого поширюється на спірні правовідносини.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження у справі.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.19,175,186,260-261,353, ЦПК України,
Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту поліції охорони Національної поліції України, третя особа - Управління поліції охорони в Одеській області, про стягнення одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням II групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції у сумі 146686,00 грн.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання, проте може бути оскаржена протягом пятнадцяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Л.С. Єршова