Справа № 521/15620/19
Провадження по справі № 3/521/6546/19
03 жовтня 2015 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Морозова І.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Ради адвокатів Одеської області про притягнення до адміністративної відповідальностіОСОБА_1 за ст. 212-3 ч. 5 КУпАП,-
До Малиновського районного суду м. Одеси надійшов протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за 212-3 ч. 5 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення і додані документи, вважаю, що протокол підлягає поверненню на доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до вимог, встановлених пунктом 7 розділу ІІІ «Порядку оформлення головою ради адвокатів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя або уповноваженим радою членом ради адвокатів матеріалів про адміністративні правопорушення», затвердженого рішенням Ради адвокатів України 17.12.2012 № 27, зміст протоколу повинен відповідати вимогам, встановленим статтею 256 КУпАП, та оформляється згідно з додатком 1 до цього Порядку. Уповноважена особа зазначає у протоколі всю наявну інформацію, що ідентифікує особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 280 КУпАП серед іншого при розгляді справи слід з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 вбачається, що він був складений за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. При цьому в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: дати народження, ідентифікаційного коду, місця проживання, або інших будь-яких даних, що ідентифікують особу, а це унеможливлює розгляд даного протоколу та позбавляє суд можливості ухвалити постанову відповідно до вимог ст. 283 КУпАП, у разі притягнення особи до адміністративного відповідальності.
Вказані недоліки при оформленні та передачі матеріалів до суду для розгляду роблять неможливим подальший розгляд справи та винесення судом законного і обґрунтованого рішення по справі.
За таких обставин, з метою повного, всебічного та правильного розгляду справи, не допущення порушення прав особи, відносно якої складено адміністративний протокол, матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст.212-3 КУпАП слід повернути на доопрацювання, в ході якого необхідно виправити в протоколі про адміністративне правопорушення вказані недоліки.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256, 278, 280 КУпАП,-
Повернути протокол з додатками про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-3 ч. 5 КУпАП, відносно ОСОБА_1 до Ради адвокатів Одеської області для належного оформлення.
Суддя І.В.Морозова