Справа № 684/631/19
Провадження № 3/684/308/2019
іменем України
04 жовтня 2019 року
смт. Стара Синява
Старосинявський районний суд Хмельницької області у складі: головуючої судді Галиш І.Б., за участі секретаря с/з Гонти Н.І., прокурора Лютака Б.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Стара Синява матеріали, які надійшли із Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки та жительки АДРЕСА_1 , з вищою освітою, працюючої в управлінні статистики, до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язанез корупцією, раніше не притягувалася,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , на підставі наказу Управління соціального захисту населення Старосинявської районної державної адміністрації Хмельницької області №43/2018-к від 28.09.2018 року звільнена 01.10.2018 року з посади головного спеціаліста відділу прийому громадян за згодою сторін, являючись державним службовцем, та будучи відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КупАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимоги абзацу 2 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 15.04.2019 року о 11 год. 28 хв., перебуваючи за адресою: Хмельницька область, смт. Стара Синява подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнала повністю, суду пояснила, що дійсно 01.10.2018 року була звільнена посади державного службовця, із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» була ознайомлена. Щодо несвоєчасної подачі декларації після звільнення пояснила тим, що почала заповнювати розділ вказаної декларації 27.03.2019 року, однак через слабкі навички роботи з комп'ютером, не могла подати декларацію самостійно, а тому чекала на свого знайомого, який погодився допомогти подати вказану декларацію, що було зроблено ними 02.04.2019 року, про що вона подала відомості за місцем роботи. Проте, через декілька днів до останньої зателефонували з колишнього місця роботи, та повідомили, що вказана декларація після звільнення відсутня на сайті НАЗК, а тому її необхідно подати, що нею було зроблено 15.04.2019 року. Вона щиро шкодує про вчинене, вину визнає, просить суд врахувати те, що вона лише місяць працювала на посаді державного службовця, позитивно характеризується, їй встановлена інвалідність третьої групи.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 слід притягнути до відповідальності, визнавши її винною у вчиненні інкримінованого їй правопорушення та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Винність ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1, ст. 172-6 КУпАП, доводиться дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні доказами.
Так, адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 ч. 1 ст. 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч. 1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином, ОСОБА_1 , буду чи 01.10.2018 року звільненою із посади державної служби - головного спеціаліста відділу прийому громадян Управління соціального захисту населення за згодою сторін, зобов'язана була подати декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік до 01.04.2019 року.
Про факт обізнаності ОСОБА_1 з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» свідчить її підпис в попередженні про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби.
Однак, як вбачається з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 , подала вказану декларацію лише 15.04.2019 року о 11 год. 28 хв., тобто несвоєчасно.
Крім того, винність ОСОБА_1 , у вчиненні вказаного правопорушення також підтверджується: наказом № 41/2018-к від 23.08.2018 року Управління соціального захисту населення Старосинявської районної державної адміністрації Хмельницької області, яким, призначено ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста відділу прийому громадян управління соціального захисту населення райдержадміністрації з 27.08.2018 року, з посадовим окладом, згідно штатного розпису, як таку, що пройшла за конкурсом, наказом № 43/2018-к від 28.09.2018 року Управління соціального захисту населення Старосинявської районної державної адміністрації Хмельницької області, згідно якого, ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу прийому громадян управління соціального захисту населення райдержадміністрації з 01.10.2018 року за згодою сторін, попередженням про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби, зі змістом вказаного попередження ОСОБА_1 , ознайомлена 27.08.2018 року, про що свідчить її підпис, послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2019 року по 16.04.2019 року, пояснення ОСОБА_1 від 08.07.2019 року, повідомленням від 02.04.2019 року про успішне подання у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, скрін-шотом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з датою публікації 15.04.2019 року, декларація (після звільнення).
За вказаних обставин та аналізуючи в сукупності викладені докази, суд приходить до переконання про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП України, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Разом з тим, суд враховує, що ОСОБА_1 вперше притягається до адміністративної відповідальності, повністю визнає свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення, щиро розкаялася, відсутні обставини, які б обтяжували відповідальність за адміністративне правопорушення, її дії не заподіяли істотної шкоди суспільним інтересам та державі, а тому не становлять суспільної небезпеки.
Також суд бере до уваги те, що ОСОБА_1 позитивно характеризується за місцем проживання, згідно довідки до акта огляду МСЕК від 25.10.2018 року їй встановлена третя група інвалідності.
Згідно ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на піставі ст.22 КУпАП за малозначністю вчиненого правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 22,172-6, 280, 283, 284 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП в зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, оголосивши їй усне зауваження.
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Старосинявський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбаченихч.5ст.7КУпАПтач.1ст.287КУпАП.
Суддя Галиш І.Б.