Красилівський районний суд Хмельницької області
Справа № 677/725/19
02.10.2019 м.Красилів
Красилівський районний суд Хмельницької області у складі:
головуючого - судді Вознюка Р.В.,
за участі секретаря судового засідання Басистої Т.В.,
справа № 677/725/19,
сторони у справі:
позивач - ОСОБА_1 ,
відповідач - інспектор СРПП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області Гординський Володимир Володимирович,
вимоги позивача - скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
представник позиваач - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку дистанційного провадження адміністративну справу,
24.04.2019 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, в якому просив визнати протиправною та скасувати постанову серії ДПО18 № 262838 від 14.04.2019 інспектора СРПП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області Гординського В.В. про визнання його винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 126, ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладення на нього стягнення у виді штрафу.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що 14.04.2019 поліцейським СРПП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області Гординським В.В. відносно нього була винесена постанова серії ДПО18 № 262838, якою визнано його винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 126, ч.1 ст. 122 КУпАП та накладення на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 425 грн.
Згідно зазначеної постанови його визнано винним у тому, що 13.04.2019 о 09 год. 45 хв. він, керуючи автомобілем «Hyundai», державний номерний знак НОМЕР_1 , у м. Красилові по вул. Ціолковського, 10, здійснив рух на забороняючий знак, а також після зупинки транспортного засобу не пред'явив документи на транспортний засіб та посвідчення водія, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 126, ч.1 ст. 122 КУпАП.
Вважає зазначену постанову протиправною та такою, що підлягає скасуванню, у зв'язку з відсутністю події зазначених у ній та невідповідності її змісту дійсним обставин справи, оскільки даних порушень не вчиняв.
Зокрема, в зазначені у постанові час та місце він дійсно керував вказаним автомобілем, але даних правопорушень не вчиняв, оскільки будь-яких дорожніх знаків, які б обмежували або забороняли рух транспортних засобів в напрямку його руху або ж забороняли розворот на перехресті вулиць Ціолковського - Булаєнка на проїжджій частині або поруч із нею не було. На перехресті вулиць Ціолковського - Булаєнка він виконав розворот та поїхав у зворотному напрямку. Після чого, неподалік магазину «Будівельний двір», керований ним автомобіль був зупинений працівником поліції, який звинуватив його у порушенні вимог дорожнього знаку «Рух заборонено», який зі слів поліцейського, встановлений відразу за перехрестям вулиць Ціолковського - Булаєнка, а саме, зі сторони магазину «Будівельний двір». На вимогу працівника поліції він пред'явив пред'явив документи на транспортний засіб та посвідчення водія.
В ході розгляду справи судом замінено неналежного відповідача Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області належним відповідачем - інспектором СРПП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області Гординським Володимиром Володимировичем.
В судове засідання позивач та його представник не з'явилися. Представник позивача надіслав до суду заяву, в якій позов підтримав, просив справу розглядати за його та позивача відсутності.
Відповідач, який належним чином повідомлений про час і місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився, доказів поважності своєї неявки у судове засідання не надав, заперечень проти позову до суду не надіслав.
З викладених підстав та відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України суд має право розглянути справу у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом об'єктивно встановлено, що 13.04.2019 ОСОБА_1 керував автомобілем «Hyundai», державний номерний знак НОМЕР_1 , у м. Красилові по вул. Ціолковського, 10.
14.04.2019 поліцейський СРПП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області Гординський В.В. виніс постанову серії ДПО18 № 262838 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126, ч. 1 ст. 122 КУпАП та наклав на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 425 грн.
Згідно постанови ОСОБА_1 13.04.2019 о 09 год. 45 хв., керуючи автомобілем «Hyundai», державний номерний знак НОМЕР_1 , у м. Красилові по вул. Ціолковського, 10, здійснив рух на забороняючий знак, а також після зупинки транспортного засобу не пред'явив документи на транспортний засіб та посвідчення водія, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 126, ч.1 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до ст. 283 КУпАП постанова повинна містити: найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.
Відповідно до ст. 279 КУпАП в ході розгляду справи про адміністративне правопорушення заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Однак враховуючи, що ОСОБА_1 не погодився з притягненням його до адміністративної відповідальності за здійснення руху на забороняючий знак, а також непред'явлення документів на транспортний засіб та посвідчення водія, про що детально описав у позовній заяві, - відповідач не заперечив проти адміністративного позову та будь-яких доказів, які б заперечували доводи позивача, не надав.
За таких обставин оскаржувану постанову не можна вважати законною та обґрунтованою, вона підлягає скасуванню, а провадження по справі закриттю.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 9, 245, 251, 279, 283, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 2, 5, 9, 77, 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити.
Постанову серії ДПО18 № 262838 від 14.04.2019 інспектора СРПП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області Гординського Володимира Володимировича про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126, ч.1 ст. 122 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 425 гривень визнати протиправною та скасувати, а провадження по справі закрити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Красилівський районний суд з дня складання повного судового рішення.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених КАС України.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Відповідач - інспектор СРПП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області Гординський Володимир Володимирович, місцезнаходження: Хмельницька область, м. Красилів, вул. Грушевського, 46.
Суддя Р. В. Вознюк