Постанова від 04.10.2019 по справі 680/614/19

Віньковецький районний суд Хмельницької області

Справа № 680/614/19

Провадження № 3/670/382/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2019 року смт. Віньківці

Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області Потапов О.О., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , місце реєстрації АДРЕСА_2 , не працює -

за ст. 187 ч. 1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи адміністративно піднаглядним згідно постанови Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 17.07.2019 року, до 11.00 год. 14.08.2019 року не з'явився на реєстрацію до Новоушицького ВП ДВП ГУНП року, про причини неявки не повідомив, чим порушив одне із обмежень, встановлених судом.

Також ОСОБА_1 , будучи адміністративно піднаглядним згідно постанови Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 17.07.2019 року, у ніч з 22.08.2019 року на 23.08.2019 року був відсутній за місцем свого проживання без поважних причини, чим порушив одне із обмежень, встановлених судом.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав, що двічі не з'явився на реєстрацію в Новоушицьке відділення поліції. Повідомив, що страждає епілепсією, яка завадила його явці один раз, а другий раз він перебував в селі у батьків.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ч. 1 ст. 187 КУпАП відповідальність настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме, неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції.

Відповідно до ст. 251 КУпАП фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.

Заслухавши порушника, дослідивши матеріали справи та проаналізувавши всі докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, ОСОБА_1 винен у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Так, винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, підтверджується:

- адміністративним протоколом серії ГР № 115877 від 27.08.2019 року, адміністративним протоколом серії ГР № 1155874 від 27.08.2019 року;

- копією постанови Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 17.07.2019 року, відповідно до якої ОСОБА_1 заборонено: виходити з домогосподарства в АДРЕСА_1 з 22.00 години до 06.00 години наступного дня; змінювати місце проживання та виїзд за межі Новоушицького району Хмельницької області без повідомлення та дозволу Новоушицького ВП Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області; перебувати в ресторанах, кафе та інших місцях району, де продаються спиртні напої з метою розпивання спиртних напоїв;

- рапортом поліцейського про перевірку Кривого В.М. від 14.08.2019 року та від 23.08.2019 року;

- особистими поясненнями ОСОБА_1 в матеріалах справи та в судовому засіданні.

Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд бере до уваги, що згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 34 КУпАП обставина, що пом'якшує відповідальність правопорушника є його щире розкаяння.

Обтяжуючих відповідальність обставин, передбачених ст. 35 КУпАП, не встановлено.

Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення, враховуючи характер вчинених правопорушень, пом'якшуючі та обтяжуючі обставини, особу порушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Враховуючи вищевикладене, у відповідності до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” із порушника слід стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 384,20 грн.

Керуючись ст. 23, ст. 33, ст. 36, ст. 40-1, ч. 1 ст. 187, ст. ст. 283 - 285 КУпАП, Законом України “Про судовий збір” , суддя,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн., тобто десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стягнути зі ОСОБА_1 на користь Державного бюджету судовий збір у розмірі 384,20 грн.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Хмельницького апеляційного суду Хмельницької області через Віньковецький районний суд.

Суддя О.О.Потапов