01.10.2019 Справа №607/23397/19
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Гуменний П.П., розглянувши матеріали, що надійшли з Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.173-2 та ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 29 вересня 2019 року серії АПР18 176909, 29 вересня 2019 року о 00.00 год. гр. ОСОБА_1 перебуваючи по місцю проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , вчинила домашнє насильство відносно свого колишнього чоловіка ОСОБА_2 , з котрим продовжує спільно проживати, під час якого чинила на нього моральний та психологічний тиск, виражалася нецензурними словами.
Також, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 29 вересня 2019 року серії АПР18 176910, 29 вересня 2019 року о 00.00 год. гр. ОСОБА_1 перебуваючи по місцю проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , вчинила домашнє насильство відносно колишнього чоловіка ОСОБА_2 , в присутності двох малолітніх дітей - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , чим порушила вимоги ст. 10 ЗУ «Про охорону дитинства».
Беручи до уваги, що в провадженні судді знаходиться дві справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 та ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вважаю, що відповідно до ст.36 КУпАП вони мають бути об'єднані в одне провадження.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вини у вчиненні адміністративних правопорушень не визнала, вказала на те, що факти, які викладені у вище наведених протоколах про адміністративні правопорушення не відповідають дійсності.
ОСОБА_2 в судовому засіданні повідомив про те, що жодних протиправних дій, зокрема, домашнього насильства відносно нього ОСОБА_1 в присутності дітей, не вчиняла.
Відповідно до вимог ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол, у якому, відповідно до ст. 256 цього кодексу, зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника (дата і місце народження; місце проживання; телефон; посада); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За таких обставин, вважаю, що обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення серії АПР18 176909 та серії АПР18 176910 від 29 вересня 2019 року не відповідають дійсності, оскільки не підтверджені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судовому засіданні.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, вважаю що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.173-2 та ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із чим її слід звільнити від адміністративної відповідальності, а провадження в даній справі закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 7, 36, 173-2, 184, 276-280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Об'єднати справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 та ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення №607/23397/19 (3/607/6613/2019); №607/23403/19 (3/607/6615/2019), в одне провадження, присвоївши об'єднаним справам №607/23397/19 (3/607/6613/2019).
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 та ч.1 ст.184 КУпАП - закрити в зв'язку із відсутністю в її діях складу вказаних адміністративних правопорушень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Апеляційна скарга може бути подана особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя П.П. Гуменний