Справа № 710/1065/19 Провадження № 3/710/505/19
03.10.2019 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши адміністративні матеріали, за ч.2 ст.130 КУпАП, які надійшли від Черкаського відділу поліції Черкаського районного відділення поліції в Черкаській області, відносно громадянина України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1 , паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм № 001002006 виданий 22.09.2017, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі,
08.08.2019 о 7 годині 20 хвилин в м. Шпола, по вул. Соборна, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ - 21150, реєстраційний номер НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини). Від проходження медичного огляду в установленому порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.130 КУпАП.
У суд ОСОБА_1 , з'явився вину визнав, вказав, що необхідно було терміново везти дружино до лікарні.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами справи зокрема, даними протоколу про адміністративне правопорушення серія ОБ №066728 від 08.08.2019 (а.с.1), копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ДП 18 № 370742 від 08.08.2019 (а.с.2), письмовим поясненням ОСОБА_2 (а.с. 3), письмовим поясненням ОСОБА_3 , (а.с.4), роздруківка із «АРМОР» - підтвердження притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП (а.с.5).
Згідно п. 1.1. «Правил дорожнього руху», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 ПДР, ці Правила відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України. Інші нормативні акти, що стосуються особливостей дорожнього руху (перевезення спеціальних вантажів, експлуатація транспортних засобів окремих видів, рух на закритій території тощо), повинні ґрунтуватися на вимогах цих правил.
Згідно п.2.5. Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України, від 10 жовтня 2001 року №1306, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 1.9. ПДР, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про адміністративні правопорушення на транспорті», відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Стан сп'яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп'яніння в заклади охорони здоров'я та проведення огляду з використанням технічних засобів (затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров'я та Міністерства юстиції України N 114/38/15-36-18 ( z0055-95 ) від 24 лютого 1995 р.). Якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп'яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу або інструктора-водія під час навчання учнів-водіїв, незалежно від того, керує особа транспортним засобом, який рухається своїм ходом чи за допомогою буксирування. Для притягнення до відповідальності за ст. 130 КпАП (80731-10) не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані сп'яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважають закінченим з того моменту, коли він почав рухатись.
Суб'єктом правопорушень, передбачених частиною 1статтею 130 КУпАП, є водії транспортних засобів, які знаходяться у стані алкогольного сп'яніння, даний факт фіксується у протоколі про адміністративне правопорушення, огляд проводиться у відповідності до ст. 266 КУпАП у присутності двох свідків.
Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), та оформлення результатів такого огляду встановлено інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).
Відповідно до положень п. 2 розділу І Інструкції, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп'яніння, згідно з п.3 розділу І Інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби).
Згідно з п.7 розділу ІІ Інструкції, установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Згідно п.8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Від огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 відмовився, відмова від огляду на стан сп'яніння зафіксована у протоколі про адміністративне правопорушення у присутності двох свідків: ОСОБА_2 , та ОСОБА_3 . Крім цього ОСОБА_1 , визнав свою вину.
Згідно з витягу з адмінпрактики бази «Армор», гр. ОСОБА_1 , було притягнуто до адміністративної відповідальності Смілянським міськрайонним судом Черкаської області 03.06.2019 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , своїми діями, що виразились у відмові від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння, 08.08.2019 року о 7 год.20 хвилин, вчинив порушення, передбачене п. 2.5 Правила дорожнього руху, що підтверджується як кожним з доказів окремо, так і їх сукупністю.
Адміністративна відповідальність за частиною 2 статті 130 КУпАП настає, за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті. Згідно ч.1 ст.130 КУпАП відповідальність настає зокрема, у разі відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Суд підтверджує кваліфікацію дій ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина правопорушника доведена. Аналізуючи досліджені докази у сукупності у суду не має об'єктивних сумнівів у винуватості ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення за ч.2 ст.130 КУпАП.
Керуючись ст. 33 КУпАП, суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що обтяжують та пом'якшують відповідальність.
Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення, згідно вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення та його суспільну небезпеку, особу правопорушника, його ступінь вини, матеріальний стан, а тому суд з урахуванням всіх обставин справи, вважає за можливе призначити ОСОБА_1 , стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 400,00 грн., (двадцять тисяч чотириста гривень 00 коп.,), з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки, що є необхідним та достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП, мети виховного впливу зокрема, його виховання в дусі додержання законів України, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як ним, так і іншими особами.
Оскільки ОСОБА_1 піддається адміністративному стягненню, суддя стягує з нього судовий збір в сумі 384,20 грн., відповідно до ст.401, ч. 5 ст.283 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір»,
Керуючись ст.ст.33-35,401, 130, 252, 280, 283, 288 ст.294, 307, 308, 317 КУпАП, суддя -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП, піддати адміністративному впливу та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 400,00 грн. (двадцять тисяч чотириста гривень 00 коп.), який стягнути в дохід держави за наступними реквізитами (призначення платежу: «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення дорожнього руху» - по КЕКД 21081300, назва отримувача ГУК у Черк.обл./ Черкаська обл./21081300, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37930566, МФО 899998, бюджетний рахунок № НОМЕР_3 ), з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк три роки.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше, як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження даної постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником ОСОБА_1 , штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню із правопорушника у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 40 800 ,00 грн. (сорок тисяч вісімсот гривень 00 копійок) відповідно до ст.308 КУпАП.
Строк позбавлення права керування транспортним засобом, рахувати з часу вилучення посвідчення водія у правопорушника, ОСОБА_1 .
Виконання постанови в частині вилучення прав на керування транспортними засобами доручити начальнику Шполянського відділення поліції Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1 , паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм № 001002006 виданий 22.09.2017, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності суду не відомі, в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 (двадцять) копійок, за наступними реквізитами (отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, бюджетний рахунок UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Н.П. Побережна