Постанова від 30.09.2019 по справі 177/1585/19

Справа № 177/1585/19

Провадження № 3/177/560/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 вересня 2019 року м. Кривий Ріг

Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Суботіна С. А.

за участі прокурора Дрємайлова Ю.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, що надійшли від Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Красівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Криворізьким РВ УМВС України в Дніпропетровській області 09.03.1998, РНОКПП НОМЕР_2 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з рішенням Красінської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області № 1-1/VII «Про визнання повноважень депутатів Красінської сільської ради 7 скликання» від 10.11.2015, було визнано повноваження депутата Красінської сільської ради сьомого скликання, ОСОБА_2 .

АДРЕСА_2 , відповідно до постанови ВР України № 1037-VIII від 17.03.2016.

ОСОБА_2 , будучи депутатом Красівської сільської ради сьомого скликання, відповідно до статті 1, підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3, частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, - є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Враховуючи це, судом встановлено, що ОСОБА_2 , у порушення вимог ст. 45 ЗУ «Про запобіганні корупції» від 06.06.2014, зі змінами від 23.03.2017 та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2, не маючи поважних причин, не виконав в установлений законодавством строк, до 01.04.2018 та 01.04.2019, конкретний обов'язок щодо вчинення відповідних активних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: як депутат Красівської сільської ради сьомого скликання особисто за місцем знаходження вказаної сільської ради, за адресою: АДРЕСА_3 59/г, несвоєчасно, лише 07.06.2019 о 10 год. 56 хв. за 2017 рік та 07.06.2019 о 10 год. 25 хв. за 2018 рік, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у несвоєчасному поданні без поважних причин щорічної декларації за минулі 2017 рік та 2018 рік визнав повністю та щиро покаявся.

Досліджуючи матеріали справи, судом встановлено, що повноваження ОСОБА_2 , як депутата Красівської (раніше Красінської) сільської ради сьомого скликання були визнані її рішенням від 10.11.2015.

Згідно з розпорядженнями голови Красівської сільської ради ОСОБА_3 , № 38 а-р від 06.12.2017 та № 03 а-р від 29.01.2019, до відома депутатів доведено про необхідність подання щорічних декларацій відповідно за 2017 та 2018 рік. Зокрема роз'яснено положення ЗУ «Про запобігання корупції» та обов'язок і порядок подачі декларації за минулий 2017 рік в строк до 01.04.2018, а за 2018 рік - в строк до 01.04.2019, що не заперечувалося у судовому засіданні ОСОБА_2 .

Відповідно до копій витягів з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Пантолік М.С. подав декларації не в строк визначений законом, до 01.04.2018 та 01.04.2019 відповідно, фактично подавши їх тільки 07.096.2019 відповідно о 10 год. 56 хв. та о 10 год. 25 хв.

Оцінюючи в сукупності докази, суд вважає, що вина ОСОБА_2 у несвоєчасному поданні без поважних причин щорічних декларацій за 2017 рік та 2018 рік, доведена повністю.

Його дії суд кваліфікує за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації, вчинене особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При накладенні стягнення за цим законом суд, дотримуючись положень ст. 33-35 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_2 , ступінь його вини, майновий стан, а також наявність пом'якшуючих відповідальність обставин, а саме: щире розкаяння, відсутність обтяжуючих обставин, та вважає, що необхідним й достатнім стягненням для нього буде мінімальний штраф, що передбачено санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст. 33-36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283-285, 287 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справу про адміністративне правопорушення №177/1585/19 (провадження № 3/177/560/19) щодо ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП зі справою про адміністративне правопорушення № 177/1586/19 (провадження № 3/177/561/19), щодо ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та присвоїти об'єднаній справі № 177/1585/19 (провадження № 3/177/560/19).

Визнати ОСОБА_2 винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накластина нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий зір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку на протязі десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Криворізький районний суд Дніпропетровської області.

Відповідно до ст. 305 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішується органом (посадовою особою), який виніс постанову.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вище вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Повний текст постанови складено 03.10.2019

Суддя: