Ухвала від 03.10.2019 по справі 160/9508/19

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

03 жовтня 2019 року Справа № 160/9508/19

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сидоренко Д.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради про визнання протиправними дій та рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

30.09.2019 року засобами електронного зв'язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради, за змістом якої викладено заяву про забезпечення позову, в якій позивач просить суд:

1.Прийняти заяву про забезпечення позову «Про забезпечення Кабінетом Міністрів України, Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на життя і безпечне для життя і здоров'я довкілля та відшкодування шкоди за порушене право», на підставі статті 8 Конституції України та пункту 1 частини 1 статті 153 КАСУ, до розгляду та звільнити від сплати судового збору, на підставі статті 8 Конституції України та у зв'язку з незадовільним матеріальним станом, так як сума судового збору у розмірі 9412,8 грн. перевищує 5 відсотків від доходу за 2018 рік.

2.Зобов'язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання про відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, та зобов'язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом надання громадянину України ОСОБА_1 матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2866,90 грн. та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів.

3.Зобов'язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом надання громадянину України ОСОБА_1 Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2866,90 грн. та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів.

4.Зобов'язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, та зобов'язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом виділення коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм.

5. Зобов'язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для житія і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм.

6 Зобов'язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, та зобов'язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом фінансування у 2019 році проекту «Енергетична установка Благути», на об'єкті за адресою: АДРЕСА_1 , за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг.

7. Зобов'язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо відновлення та забезпечення особистого нємайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого нємайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути», на об'єкті за адресою: АДРЕСА_3 , АДРЕСА_1 , за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг.

8. Зобов'язати Дніпропетровську обласну раду вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної ради від 30.08.2019 за №№ Бл -34, Бл-35 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого нємайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого нємайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм.

9.Зобов'язати Дніпропетровську обласну раду вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної ради від 30.08.2019 за №№ Бл -34, Бл-35 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого нємайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого нємайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути», на об'єкті за адресою: АДРЕСА_1 за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг.

10.Зобов'язати Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 15.05.2019 Вих. № 23-751/0/139-1.9 від 18.09.2019 Вих. № 3-5757/0/261-19 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «Енергетична установка Благути», на об'єкті за адресою: АДРЕСА_1 за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути «Екотерм» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг.

11.Зобов'язати Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 15.05.2019 Вих. № 23-751/0/139-19 від 18.09.2019 Вих. № 3-5757/0/261-19 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм.

12.Зобов'язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 Цивільного кодексу України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно статті 293 Цивільного кодексу України шляхом надання матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. гри. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2866,90 грн. та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів.

13.Зобов'язати Кабінет Міністрів України звернутися до правоохоронних органів для притягнення до відповідальності винних осіб за не виконання, починаючи з 2005 року, посадовими особами Кабінету Міністрів України та державними органами влади своїх повноважень в галузі альтернативних джерел енергії, у відповідності до закону України «Про альтернативні джерела енергії, закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», щодо запровадження у виробництво, зокрема, проекту «Енергетична установка Благути», що забезпечує:

1) запобігання забруднення навколишнього природного середовища від викидів шкідливих речовин і парникових газів, шляхом переведення роботи енергетичних установок, що виробляють тепло, електричну та механічну енергію, на замкнений цикл роботи;

2) автономне, безпечне, екологічне, економічне та незалежне виробництво енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі та в космосі шляхом переведення роботи установки на замкнений цикл Карно без викидання відпрацьованих газів та їх використання як відновлювального вторинного палива та окислювача - «Теплоагенти Благути© »;

3) надання можливості споживачам енергії стати виробниками енергії та демонополізувати енергетичну галузь та як наслідок забезпечити зниження вартості товарів та послуг і підвищення їх конкурентної здатності;

4) запобігання необхідності втручання в гідрогеологію підземних вод шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв;

5) запобігання загибелі людей від вибухів горючих речовин на копальнях шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв;

6) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при аваріях транспортних засобів шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

7) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при транспортуванні горючих речовин та запобігання забруднення навколишнього середовища при розливах нафти та іншого шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

8) запобігання загибелі людей та пошкодження майна від вибухів природного газу в будинках та на підприємствах, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

9) запобігання необхідності руйнування родючих шарів землі та забруднення навколишнього природного середовища смердючими відвалами, які отруюють людей, рослини та тварин, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

10) запобігання загибелі людей від чадного газу при використанні дров та вугілля для опалювання будинків та запобігання викидання шкідливих речовин і парникових газів у повітря, а також запобігання необхідності вирубки дерев в лісах та лісонасадженнях для спалювання, шляхом виключення необхідності їх використання як традиційних енергоносіїв;

11) запобігання техногенним катастрофам пов'язаних із аваріями на атомних, теплових та гідроелектростанціях, шляхом переведення роботи парових турбін на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «Теплоагенти Благути©»;

12) запобігання захворюваності людей та збереження генофонду Українського народу шляхом зниження впливу шкідливих речовин на людей, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів;

13) запобігання змінам клімату на Землі, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів;

14) запобігання необгрунтованим витратам коштів платників податків для утримання бюджетної сфери, а саме: для оплати пального, тепла, електроенергії, товарів та послуг, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необгрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій;

15) запобігання корупції в енергетичній галузі;

16) запобігання необгрунтованим витратам коштів платників податків для надання субсидій населенню, а саме: для оплати тепла, електроенергії, природного газу, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необгрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій;

17) підвищення боєздатності Збройних сил України,

18) підвищення добробуту громадян та як наслідок цього зменшення сепаратистських настроїв населення;

19) зменшення захворюваності населення та підвищення тривалості життя громадян;

20) зниження вартості товарів та послуг та як створення додаткових робочих місць і повернення заробітчан в Україні;

21) підвищення народжуваності в Україні

22) скорочення заборгованості перед іноземними кредиторами за рахунок відмови від імпортних енергоносіїв та продажі енергоресурсів власного виробництва на зовнішніх ринках,

23) підвищення конкурентної здатності вітчизняних товарів на зовнішніх ринках за рахунок зниження вартості виробництва енергії;

24) підвищення заробітних плат та пенсій;

25) зниження ризиків аварій енергетичних підприємств шляхом переведення роботи турбін гідроелектростанцій, теплових та атомних станцій на альтернативне джерело енергії - відновлювальне вторинне паливо та окислювач «Теплоагенти Благути©» у разі природних катаклізмів та воєнних дій і інше, що призвело до нанесення шкоди інтересам держави в галузі безпеки та оборони, енергетичної та економічної незалежності, екологічної безпеки та права громадян України на життя та безпечне для життя і здоров'я довкілля та порушення.

Відповідно до пунктів 3 та 6 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Статтею 160 КАС України встановлено вимоги до позовної заяви.

Так, відповідно до ч.ч.1-3 ст.160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову, наданого судом.

Проте, в порушення ст.160 КАС України, позивачем подано до суду позовну заяву, в якій викладено заяву про забезпечення позову, тобто позов за змістом та формою не відповідає вимогам цього Кодексу.

Також, відповідно до ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" №2629-VIІI від 23.11.2018 року визначено, що у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року становить 1921,00 грн.

Розміри ставок судового збору визначені у ст.4 Закону №3674-VI.

Згідно із приписами ст.4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто, 768,40 грн. (1921,00 грн. х 0,4).

Також, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору становить1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 3 ст.6 Закон №3674-VI передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Судом встановлено, що в порушення ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви позивачем не подано документу про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Частиною 1 статті 67 Конституції України закріплено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Враховуючи, що ОСОБА_1 подано позов, в якому викладено заяву про забезпечення позову, суд не має можливости визначити яку саме суму судового збору позивач повинен був сплатити до суду, за подання позовної заяви.

Частиною 1 ст.169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Вищенаведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим статтями 160, 161 КАС України, тому згідно із частиною 1 ст.169 цього Кодексу, вона підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку на усунення вказаних недоліків.

Згідно із ч.2 ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання позовної заяви до суду у встановленому порядку і розмірі за наступними розрахунковими реквізитами для перерахування судового збору:

отримувач коштів: УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101;

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989253;

банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

код банку отримувача (МФО): 899998;

рахунок отримувача: 34316206084014;

код класифікації доходів бюджету: 22030101;

призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Суд звертає увагу, що з 01.11.2019 року реквізити для сплати судового збору буде змінено, про що позивач може дізнатися на офіційному сайти Судової влади України.

За таких обставин, суд вважає за необхідне, дану позовну заяву залишити без руху із наданням позивачу строку для усунення недоліків.

Відповідно до ч.3 ст.169 КАС, у разі якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.171 цього Кодексу.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради про визнання протиправними дій та рішень, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви, з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання:

- позовної заяви, оформленої відповідно до вимог ст.160 КАС України;

- документу про сплату судового збору (квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення) за подання позовної заяви до суду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно направити на адресу позивача.

Роз'яснити позивачу, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч.2 ст.293 КАС України, ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених ст.294 цього Кодексу. Оскарження ухвал суду, які не передбачені ст.294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху в самостійному порядку оскарженню не підлягає.

Суддя Д.В. Сидоренко