Справа №:755/13406/19
1кс/755/7243/19
"27" вересня 2019 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області ОСОБА_3 про призначення експертизи у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22018000000000144 від 26 квітня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України
слідчий в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи.
Мотивуючи клопотання, слідчий посилається на те, що у період з 2015 року по теперішній час невстановлені особи організували постачання з території України товарів на тимчасово непідконтрольну Уряду України територію Донецької та Луганської областей та АР Крим. З цією метою вказані особи впровадили схему експортування товарів з України через територію Російської Федерації, шляхом використання завідомо неправдивих документів про експорт продукції до суб'єктів підприємницької діяльності Республіки Грузія, Республіки Азербайджан, Республіки Вірменія, Республіки Узбекистан та Республіки Туреччина. У зазначений період, після перетину державного кордону на території Російської Федерації проводилась операція так званого перерваного транзиту і товар незаконно постачався на територію підконтрольну терористичним організаціям «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка». Реалізація вказаних товарів здійснюється через підконтрольні цим особам та представникам т.зв. «ДНР» і «ЛНР» незаконно створені підприємства. При цьому вказані особи, діючи за попередньою змовою групою осіб, частину коштів, отриманих від реалізації вказаних товарів, направляють до незаконно створених «органів влади» т.зв. «ДНР» та «ЛНР», службові особи яких вчиняють дії, направлені на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України. Крім того, у вказаний період невстановлені особи впровадили схему експорту товарів з території України на територію Російської Федерації тимчасово окуповану територію АР Крим з метою подальшого використання для проведення будівельних робіт на території АР Крим, а саме - використання для укріплення кордонів з територією України та з'єднання з частиною континентальної території Російської Федерації.
Під час розслідування виявлено факти втрат Державного бюджету України у вигляді ненадходження коштів до Державного бюджету України на загальну суму 8 376 750 грн внаслідок дій начальника Управління Держпраці у Житомирській області ОСОБА_4 , які виразилися у не накладенні штрафів та не призначенні до розгляду справ про накладення штрафів відносно ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 , ТОВ «Корнинський завод будівельних матеріалів», КП «Ємільчанська ЦРА № 19», Баранівський районноспортивно-технічний клуб товариства сприяння обороні України, ФОП ОСОБА_8 , ТОВ «Шериф-Новоград+», що підтверджується аудиторським звітом № 42 від 11 березня 2019 року Державної служби з питань праці Головного управління Держпраці у Житомирській області, довідкою Державної аудиторської служби про перевірку висновків аудиторського звіту № 42 від 11 березня 2019 року Державної служби з питань праці Головного управління Держпраці у Житомирській області.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження №22018000000000144 від 26 квітня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України, про що внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Вивчивши клопотання, додані до нього документи, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Згідно ч. 1 ст. 244 КПК України у разі, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Як зазначається у п. 6 ч. 2 ст. 242 КПК України слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
Згідно ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Оцінивши викладені в клопотанні слідчого обставини, додані на їх підтвердження докази, слідчий суддя вважає, що для вирішення питань викладених у клопотанні слідчого необхідні спеціальні знання, крім цього обставини, які слідчий намагається з'ясувати мають істотне значення для даного кримінального провадження, у зв'язку із чим необхідно залучення експерта для проведення судово-економічної експертизи.
Керуючись ст. 92, 242, 244 КПК України, слідчий суддя,
клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області ОСОБА_3 задовольнити.
Доручити експертам Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України у кримінальному провадженні №22018000000000144, для проведення судово-економічної експертизи, на вирішення якої постановити такі питання:
Чи підтверджується документально розмір втрат Державного бюджету України у вигляді ненадходження до Державного бюджету України коштів на загальну суму 8 376 750 грн внаслідок не накладення штрафів та не призначення до розгляду справ про накладення штрафів, що встановлено аудиторським звітом № 42 від 11 березня 2019 року Державної служби з питань праці Головного управління Держпраці у Житомирській області та у довідці Державної аудиторської служби про перевірку висновків аудиторського звіту № 42 від 11 березня 2019 року Державної служби з питань праці Головного управління Держпраці у Житомирській області. Якщо так, то в якому розмірі підтверджується документально матеріальна шкода (збитки)?
Чи підтверджується документально розмір втрат Державного бюджету України у вигляді ненадходження до Державного бюджету України коштів на загальну суму 8 376 750 грн внаслідок не накладення штрафів та не призначення до розгляду справ про накладення штрафів, що встановлено аудиторським звітом № 42 від 11 березня 2019 року Державної служби з питань праці Головного управління Держпраці у Житомирській області та у довідці Державної аудиторської служби про перевірку висновків аудиторського звіту № 42 від 11 березня 2019 року Державної служби з питань праці Головного управління Держпраці у Житомирській області. Якщо так, то в якому розмірі підтверджується документально матеріальна шкода (збитки)?
Надати експертам для дослідження копії матеріалів кримінального провадження, серед яких копії аудиторського звіту № 42 від 11 березня 2019 року Державної служби з питань праці Головного управління Держпраці у Житомирській області, довідки Державної аудиторської служби про перевірку висновків аудиторського звіту № 42 від 11 березня 2019 року, матеріали інспекційних відвідувань (справ), що проводилися службовими особами Управління Держпраці у Житомирській області стосовно ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 , ТОВ «Корнинський завод будівельних матеріалів», КП «Ємільчанська ЦРА № 19», Баранівський районно спортивно-технічний клуб товариства сприяння обороні України, ФОП ОСОБА_8 , ТОВ «Шериф-Новоград+», інші матеріали кримінального провадження.
Надати згоду, у разі необхідності, на часткове або повне знищення поданих об'єктів дослідження або речових доказів, якщо таке передбачене методикою дослідження.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.
Роз'яснити, що висновок експерта повинен відповідати вимогам ст. 102 КПК України.
Висновок експерта надати слідчому в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1