Ухвала від 01.10.2019 по справі 160/7438/19

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

01 жовтня 2019 року м. Дніпросправа № 160/7438/19

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Малиш Н.І. (доповідач),

суддів: Шальєвої В.А., Юрко І.В.,

перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 серпня 2019 року у справі № 160/7438/19 за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади, їх посадових та службових осіб,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 серпня 2019 року у справі № 160/7438/19 адміністративний позов ОСОБА_1 повернуто позивачу.

Не погодившись із вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, яка подана без додержання вимог, встановлених ст.296 КАС України.

Зі змісту поданої апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів вбачається, що вона підписана ОСОБА_1 з використанням електронного цифрового підпису.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 19.08.2019 апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 серпня 2019 року у справі № 160/7438/19 залишено без руху та надано десятиденний строк з дати отримання цієї ухвали для усунення недоліків шляхом подання до Третього апеляційного адміністративного суду: апеляційну скаргу у письмовій формі, за власним підписом відповідно до вимог ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України; копії апеляційної скарги відповідно до кількості учасників справи; довідку Державної фіскальної служби України № 336 від 04.02.2019 про доходи.

Копію ухвали разом із супровідним листом шляхом поштового повідомлення направлено на адресу ОСОБА_1 .

05.09.2019 року на електронну адресу Третього апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання скаржника:

- клопотання про звільнення від подання апеляційної скарги на паперовому носії, у зв'язку з відсутністю коштів на друк і поштові відправлення та відкриття провадження у справі (долучена довідка про пенсію та довідка про доходи);

Згідно розпорядження Третього апеляційного адміністративного суду від 30.09.2019 та протоколу повторного автоматичного розподілу судової справи між суддями, з огляду на перебування суддя Білак С.В. у відпустці, визначено склад колегії суддів: Малиш.Н.І., Шальєва В.А., Юрко І.В.

Суд апеляційної інстанції, розглянувши подане Благутою ОСОБА_2 клопотання від 05.09.2019 року вважає за необхідне зазначити наступне.

15.12.2017 набрали чинності зміни до Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), внесені Законом України від 03.10.2017 №2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (Розділи 1-3)".

Згідно з частиною 1 статті 296 КАС України апеляційна скарга подається у письмовій формі.

Пунктом 1 частини 4 статті 298 КАС України встановлено, що апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

Відповідно до частини 8 статті 18 КАС України особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", якщо інше не визначено цим Кодексом.

У пункті 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України зазначено, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

В газеті «Голос України» (№ 42 (7048) від 01.03.2019) опубліковано повідомлення Державної судової адміністрації України, згідно якого відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 28.02.2019 № 624/0/15-19 та враховуючи результати обговорення з судами, іншими органами та установами системи правосуддя питання необхідності відтермінування початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), Державна судова адміністрація України повідомила про відкликання оголошення, опублікованого в газеті "Голос України" (№ 229 (6984) від 01.12.2018).

З огляду на викладене, на сьогоднішній день Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система роботу не розпочала.

При цьому, відповідно до підпункту 15.1 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.

Крім того, посилання скаржника в обґрунтування клопотання на те, що ОСОБА_1 звертається до суду безпосередньо на підставі Конституції України не може свідчити про наявність у позивача переваг над іншими учасниками справи або ж бути безумовною підставою для задоволення клопотань які ґрунтуються на суб'єктивному тлумаченні норм чинного законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 296 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 169 цього Кодексу.

Пунктом 1 ч. 4 ст. 169 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Враховуючи наведене суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що недоліки апеляційної скарги зазначені в ухвалі Третього апеляційного адміністративного суду від 19.08.2019 по справі №160/7438/19 ОСОБА_1 частково усунуті (долучена довідка про пенсію та довідка про доходи), у зв'язку з чим апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.

Керуючись ст.ст. 169, 296, 298, КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 серпня 2019 року у справі № 160/7438/19 за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади, їх посадових та службових осіб - повернути.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду шляхом подання касаційної скарги у строк, визначений ст. 329 КАС України.

Головуючий - суддя Н.І. Малиш

суддя В.А. Шальєва

суддя І.В. Юрко