Постанова від 02.10.2019 по справі 495/8358/19

Справа № 495/8358/19

Номер провадження 3/495/1912/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2019 рокум. Білгород-Дністровський

Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Мишко В.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

12.09.2019 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції надійшли матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Так, 21.08.2019 року уповноваженою особою - головним спеціалістом відділу троботи із політичними партіями, що отримують державне фінансування на статутну діяльність Департаменту з питань запобігання політичній корупції - ОСОБА_2 . складений протокол № 50-25/881 про вчинення гр. ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП.

У протоколі № 50-25/881 від 21.08.2019 року про адміністративне правопорушення вказано, що за результатами аналізу Звіту політичної партії «Народний фронт» про майно, доходи і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2019 року поданого до Національного агентства 07.05.2019, встановлено, що у Звіті Партії в таблиці 1.1 «Внески грошовими коштами на рахунки політичної партії від фізичних осіб глави 1 розділу III Звіту Партії зазначено, що:

- 07.02.2018 року за розрахунковим документом № 5167009SВ на користь Партії надано внесок від ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) у сумі 60 594,50 грн.;

- 07.02.2018 за розрахунковим документом № 5167008SВ на користь Партії надано внесок від ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) у сумі 6 732 грн.

ДФС України листом від 12.06.2019 № 11602/5/99-99-17-02-16 повідомила, що станом на 07.02.2019 відповідно даних інтегрованих карток платників податків органів ДФС України за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) обліковується податковий борг в сумі 298,57 грн.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.15 Закону України «Про політичні партії в Україні», не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Вищезазначене порушення зафіксоване в Акті про проведення аналізу Звіту політичної партії «Народний фронт» (код ЄДРПОУ 39181335) про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2019 року від 01.07.2019 року та висновку про результати аналізу Звіту політичної партії «Народний фронт» (код ЄДРПОУ 39181335) про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2019 року від 02.07.2019 року, затвердженого рішенням Національного агентства від 05.07.2019 року № 1898

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого законом порядку надання внесків на підтримку політичної партії, відповідальність за яке передбачена ст.212-15 КУпАП.

В судові засідання 20.09.2019 року, 30.09.2019 року та 02.10.2019 року ОСОБА_1 та прокурор не з'явилися.

Згідно із ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст.245 КУпАП).

Статтею 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що адміністративним правопорушенням визнається протиправна вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права и свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Як вбачається з матеріалів справи та було вище зазначено, 21.08.2019 року уповноваженою особою - головним спеціалістом відділу троботи із політичними партіями, що отримують державне фінансування на статутну діяльність Департаменту з питань запобігання політичній корупції - ОСОБА_2 . складений протокол № 50-25/881 про вчинення гр. ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП.

У протоколі № 50-25/881 від 21.08.2019 року про адміністративне правопорушення вказано, що за результатами аналізу Звіту політичної партії «Народний фронт» про майно, доходи і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2019 року поданого до Національного агентства 07.05.2019, встановлено, що у Звіті Партії в таблиці 1.1 «Внески грошовими коштами на рахунки політичної партії від фізичних осіб глави 1 розділу III Звіту Партії зазначено, що:

- 07.02.2018 року за розрахунковим документом № 5167009SВ на користь Партії надано внесок від ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) у сумі 60 594,50 грн.;

- 07.02.2018 за розрахунковим документом № 5167008SВ на користь Партії надано внесок від ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) у сумі 6 732 грн.

ДФС України листом від 12.06.2019 № 11602/5/99-99-17-02-16 повідомила, що станом на 07.02.2019 відповідно даних інтегрованих карток платників податків органів ДФС України за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) обліковується податковий борг в сумі 298,57 грн.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.15 Закону України «Про політичні партії в Україні», не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Вищезазначене порушення зафіксоване в Акті про проведення аналізу Звіту політичної партії «Народний фронт» (код ЄДРПОУ 39181335) про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2019 року від 01.07.2019 року та висновку про результати аналізу Звіту політичної партії «Народний фронт» (код ЄДРПОУ 39181335) про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2019 року від 02.07.2019 року, затвердженого рішенням Національного агентства від 05.07.2019 року № 1898

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого законом порядку надання внесків на підтримку політичної партії, відповідальність за яке передбачена ст.212-15 КУпАП.

Відповідно до ст.254 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи (ст.256 КУпАП).

Таким чином, протокол № 50-25/881 від 21.08.2019 року про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 відповідає та складений у повній відповідності до вимог ст.ст. 254, 256 КУпАП.

Відповідно до ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають юридичне значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функцію фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Орган (посадова особа) оцінює докази за внутрішнім переконанням, заснованому на всебічному, повному та об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю (ст.252 КУпАП).

Згідно із ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Наявні в матеріалах справи докази складені та відповідають ст.ст. 251, 252 КУпАП.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наявні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП, а його вина підтверджується даними, які містяться в протоколі про адміністративні правопорушення № 50-25/881 від 21.08.2019 року, письмовими доказами, доданими до протоколу, що містяться в матеріалах справи.

Між тим, відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

У коментованій статті встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. У цих випадках, згідно із п.7 ст.247 КпАП, не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате підлягає закриттю, тобто зазначений строк ніким продовжено бути не може, будь-які дії щодо притягнення особи до відповідальності після його закінчення має бути припинено.

Згідно із п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладені обставини та норми чинного законодавства, з урахуванням того, що адміністративне правопорушення було виявлено 01.07.2019 року, а справа розглядається судом 02.10.2019 року, тобто з моменту виявлення правопорушення пройшло більш як три місяці, суд вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст.212-15 КУпАП відносно ОСОБА_1 , підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП.

Оскільки на ОСОБА_1 не може бути накладено адміністративне стягнення відповідно до ст.38 КУпАП на момент розгляду даного адміністративного матеріалу, то він підлягає звільненню від сплати судового збору, так як відповідно до ст.40-1 КУпАП cудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись статтями 1, 9, 24, 33-34, 38, 40-1, 212-15, 221, 245-249, 251-252, 254-256, 268, 276-279, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі № 495/8358/19 про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянином України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, відповідно до статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, або представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.В. Мишко