Ухвала від 30.09.2019 по справі 480/3882/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30 вересня 2019 р. Справа № 480/3882/19

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соп'яненко О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, Яструбинської сільської ради про визнання протиправними та скасування заперечення та відмов, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулись ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, Яструбинської сільської ради .

Просять:

- визнати протиправним і скасувати заперечення, викладене у листі Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області від 14.08.2019 №762-02-15;

- визнати протиправною і скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Сумській області у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною (орієнтовною) площею 2 га ОСОБА_4 А ОСОБА_5 , викладену у листі від 04.09.2019 №К-12893-6126/21-19;

- визнати протиправною і скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Сумській області у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною (орієнтовною) площею 2 га ОСОБА_6 О ОСОБА_7 , викладену у листі від 04.09.2019№К-12892-6085/21-19;

- визнати протиправною і скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Сумській області у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною (орієнтовною) площею 2 га ОСОБА_3 , викладену у листі від 04.09.2019№К- 12891-6086/21-19;

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Сумській області повторно розглянути заяви позивачів про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2 га для ведення особистого селянського господарства від 05.08.2019 та за результатами їх розгляду прийняти рішення у формі наказу про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою.

Адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог ч. З ст. 161 КАС України - не сплачено судовий збір.

Відповідно до ч. З ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.І ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. З ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

У позовній заяві кожен з позивачів заявляє самостійні вимоги в частині оскарження рішення сільради про непогодження надання дозволу на розроблення проекту землеустрою та заявляє окремі вимоги щодо кожного з трьох рішень головного управління Держгеокадастру, прийнятих відносно кожного з позивачів. За таких обставин, кожним з позивачів заявлено по дві вимоги немайнового характеру, судовий збір за які становить 1536,80 грн. та повинен бути сплачений кожним позивачем окремо.

До позовної заяви додано квитанцію №97992 про сплату судового збору в сумі 768,40 грн. Суд не приймає таку квитанцію як належний доказ сплати судового збору.

Судом встановлено, що позивачі 23.09.2019 звертались до суду із аналогічним позовом. Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 24.09.2019 у справі №480/3766/19 позовну заяву повернуто позивачу. При зверненні до суду з позовом до позовної заяви було додано ту ж саму квитанцію про сплату судового збору. На підставі п. 7 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума підлягає поверненню позивачу у справі №480/3766/19. Враховуючи, що питання розподілу судових витрат у справі №480/3766/19 не вирішено, у суду відсутні підстави враховувати подану квитанцію як доказ сплати судового збору у справі №480/3882/19.

Крім того, в наданій квитанції №97992 в графі "Призначення платежу" вказано РНОКПП представника позивачів, та що судовий збір сплачується за подання позову ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_1 Положення ч. 7 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" вимагають, що судовий збір повинен бути сплачений кожним позивачем окремим платіжним дорученням. З наданої квитанції неможливо встановити, хто саме з трьох позивачів сплачує судовий збір.

Також в позовній заяві заявлено клопотання про вжиття заходів забезпечення позову - заборону вчиняти будь-які дії, пов'язані зі спірними земельними ділянками на час розгляду справи.

Подана заява за змістом та формою не відповідає вимогам статті 152 КАС України, оскільки не містить обгрунтування необхідності вжиття таких заходів. Також за неї не сплачено судовий збір, який відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і повинен бути сплачений кожним позивачем окремо. За таких обставин, заява про забезпечення позову також підлягає залишенню без руху.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи викладене, позивачам необхідно усунути недоліки позовної заяви - сплатити судовий збір в розмірі 1536,80 грн. кожному з позивачів окремим платіжним дорученням та надати суду докази його сплати, або надати докази звільнення від такої сплати відповідно до закону. Заяву про забезпечення позову викласти в письмовій формі відповідно до положень статті 152 КАС України та надати докази сплати судового збору за подання такої заяви в розмірі 576,30 грн. кожним позивачем окремим платіжним документом.

Реквізити для сплати судового збору, які діють з 01.10.2019:

Отримувач коштів УК у м.Сумах/м.Суми/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970593

Банк отримувача Казначейство України

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UА568999980000034312206084030

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу *; 101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Сумський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Керуючись ч.ч. 1,2 ст. 169 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву та заяву про забезпечення позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, Яструбинської сільської ради про визнання протиправними та скасування заперечення та відмов, зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

Надати позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня отримання копії ухвали. Роз'яснити позивачам, що у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута заявникам.

Копію даної ухвали направити особам, що звернулись із адміністративним позовом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Соп'яненко

Попередній документ
84629007
Наступний документ
84629009
Інформація про рішення:
№ рішення: 84629008
№ справи: 480/3882/19
Дата рішення: 30.09.2019
Дата публікації: 03.10.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Сумський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері; землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них; з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (11.02.2020)
Дата надходження: 11.02.2020
Предмет позову: визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії