Ухвала від 30.09.2019 по справі 480/3812/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30 вересня 2019 р. Справа № 480/3812/19

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Глазько С.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Відділу державної реєстрації прав та їх обмежень Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми" Виконавчого комітету Сумської міської ради (вул. Горького, 21, м. Суми, Сумська область, 40004) про визнання рішення неправомірним та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до Відділу державної реєстрації прав та їх обмежень Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми" Виконавчого комітету Сумської міської ради, в якій просить:

- визнати неправомірним рішення від 06 травня 2019 року №46724921, прийняте державним реєстратором прав на нерухоме майно Виконавчого комітету Сумської міської ради;

- зобов'язати відповідача зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_2 .

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України.

Суд, перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. ст. 160, 161 КАС України.

Так, відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем, в порушення п.2 ч.5 ст.160 КАС України, не зазначено в ній власний РНОКПП та ідентифікаційний код в ЄДРПОУ відповідача.

Вказані недоліки позивачем можуть бути усунені у строк, вказаний в резолютивній частині даної ухвали, шляхом подання до суду заяви з зазначенням власного реєстраційного номеру облікової картки платника податків та ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача.

Крім того, відповідно до ч.6 ст.160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.

З матеріалів позовної заяви суд вбачає, що у позовній заяві вказано прізвище, ім'я та по батькові представника позивача, яким було підписано позов та місцезнаходження, однак, в порушення вимог п.2 ч.5 ст. 160 КАС України не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України та офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти представника позивача.

Вказані недоліки можуть бути усунені, шляхом подання до суду позовної заяви із зазначенням відомостей, які вказані у пункті 2 частини 5 статті ст. 160 КАС України стосовно представника.

Відповідно до ч. 1 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Однак, як вбачається з матеріалів позову, позивачем не додано до позовної заяви її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів для відповідача, натомість, до позовної заяви додано доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Суд зазначає, що обов'язок подання разом з позовною заявою до суду доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів встановлений лише для суб'єктів владних повноважень (ч. 2 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України ).

Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до суду копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви для відповідача.

Згідно із ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації прав та їх обмежень Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми" Виконавчого комітету Сумської міської ради про визнання рішення неправомірним та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви в семиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Глазько