Справа № 450/2574/19 Провадження № 3/450/1388/19
"30" вересня 2019 р. суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мусієвський В.Є., з участю прокурора Пустомитівського відділення Львівської місцевої прокуратури №3 Тарновського Ю.А., захисника Ощипок В.С., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли 30.07.2019 р. від Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Солонківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, жителя АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
Згідно протоколу №639 від 25.07.2019 р., який складено працівником поліції за матеріалами перевірки Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, ОСОБА_1 , будучи депутатом Солонківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, всупереч підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3, частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", не подав щорічну декларацію за 2018 рік у терміни до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 р., а таку подав лише 01.04.2019 р. о 20 год. 57 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Судова повістка на 15.08.2019 р. о 15 год. 00 хв., скерована на адресу місця проживання ОСОБА_1 , згідно пошуку поштових відправлень "Укрпошта" не вручена адресату та повернута на адресу суду.
Постановою від 15.08.2019 р. розгляд справи відкладено на 16 год. 00 хв. 28.08.2019 р. та зупинено строк розгляду адміністративної справи про адміністративне корупційне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні 28.08.2019 р. матеріали адміністративної справи про адміністративне корупційне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП надано для ознайомлення захиснику ОСОБА_2 та відкладено розгляд справи.
05.09.2019 р. розгляд справи відкладено у зв"язку з неявкою захисника Ощипок В.С.
В судовому засіданні 30.09.2019 р. о 16 год. 00 хв. відновлено строк розгляду адміністративної справи, захисник Ощипок В.С. та адмінправопорушник ОСОБА_1 винуватість останнього заперечили, подали письмові обгрунтування.
Розглядаючи матеріали адміністративної справи в межах наявних доказів, приходжу до висновку про повернення матеріалів адміністративної справи в Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України для доопрацювання з наступних підстав.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов"язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 62 Конституції України визначено, що особа вважається невинуватою і не може бути піддана покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку. Ніхто не зобов"язаний доводити свою невинуватість. Звинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до вимог ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв"язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Працівником поліції у протоколі №639 від 25.07.2019 р. вказано, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу 25.07.2019 р.
Однак, така інформація не відповідає дійсності, оскільки станом на 20.05.2019 р. працівники Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України володіли інформацією, яка надійшла з Національного агенства з питань запобігання корупції, щодо можливого порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" особою ОСОБА_1 (запит від 20.05.2019 р. №4481/39/112/01-2019).
Незважаючи на вказане, працівниками Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України не долучається до матеріалів справи отримана інформація, яка надійшла з Національного агенства з питань запобігання корупції, що унеможливлює визначити дату вчинення адміністративного правопорушення.
Частиною 3 статті 38 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов"язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
З наведених підстав, приходжу до висновку про повернення матеріалів адміністративної справи в Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України для доопрацювання.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя,-
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП повернути в Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України для доопрацювання, зокрема виконання вимог мотивувальної частини постанови.
Постанова остаточна та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Мусієвський В.Є.