Постанова від 26.09.2019 по справі 444/2367/19

Справа № 444/2367/19

Провадження № 3/444/900/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2019 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянувши в залі суду в м. Жовква матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС “Рава-Руська” І категорія (тип Б), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м.Луганськ, Україна, місце проживання: АДРЕСА_1 ) -

- за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

10.09.2019 року начальником 1 групи іспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби "Рава-Руська" (тип А) відділу прикордонної служби « Рава-Руська» (тип Б) Львівського прикордонного загону капітаном Поемчук Світланою Олександрівною складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 169848 відносно ОСОБА_1 , якому ставиться до вини те, що він 10 вересня 2019 року о 00 год. 00 хв. в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська» під час проходження прикордонного контролю на в'їзд в Україну з Республіки Польща прикордонному наряду «Перевірка документів» пред'явив паспорт громадянина Ізраїлю для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданий 19.12.2016 року, уповноваженим органом Ізраїлю. Під час проведення співбесіди з даним громадянином, він пред'явив паспортний документ громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий 02.06.2015 року, орган, що видав 8089, чим порушив порядок перетинання державного кордону громадянами України, передбачений ст.ст. 2, 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадянами України" п. 2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою KM України від 27.01.1995 року № 57, тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 cт. 204-1 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, однак в матеріалах справи знаходиться його заява, з якої вбачається, що останній є повідомленим про час та місце розгляду справи, а у разі його неприбуття у судове засідання, просить розгляд справи провести у його відсутності.

Крім цього, в матеріалах справи знаходяться письмові пояснення ОСОБА_1 , з яких вбачається, що він прийняв громадянство Ізраїлю. Останній раз 19.08.2019 р ІНФОРМАЦІЯ_2 він прилетів по паспорту гр.Ізраїлю до України в аеропорт «Бориспіль», так як він є громадянином Ізраїлю. Пояснює, що і надалі буде так перетинати кордон по паспорту Ізраїлю, оскільки не є громадянином України.

Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що справу належить закрити з таких підстав.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є зокрема, своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 248 КУпАП визначено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.

Диспозиція ч. 1 ст. 204-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

Даних, які вказували б на наявність в діях ОСОБА_1 ознак такого правопорушення, в матеріалах справи немає.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 має закордонний паспорт громадянина Республіки Ізраїлю для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 виданий 19.12.2016 року, за яким він 10.09.2019 року в'їжджав на територію України як громадянин Ізраїлю.

З рапортів працівників прикордонної служби від 10.09.2019 року вбачається, що о 00 год. 00 хв. під час оформлення пасажирів на в'їзд в Україну з Республіки Польща у легковому автомобілі марки «Тойота» прикордонним нарядом «Перевірка документів» у складі старшого прапорщика ОСОБА_2 було виявлено громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який пред'явив на паспортний контроль паспорт громадянина Ізраїлю для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 виданий 19.12.2016 року на ім'я ОСОБА_3 , уповноваженим органом Ізраїлю. В процесі перевірки документів та проведення перевірочних заходів було встановлено, що вищевказаний громадянин являється громадянином України, тобто пред'явивши паспорт громадянина Ізраїлю вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону по невідповідних для громадян України документах.

Ксерокопією наявного у матеріалах справи про адміністративне правопорушення паспорта №31075556, виданого 19.12.2016 року, уповноваженим органом Ізраїлю, підтверджено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 ANDRII, громадянину Ізраїлю, ІНФОРМАЦІЯ_1 , видано паспорт громадянина Ізраїлю, терміном дії до 18.12.2021 року.

Ксерокопією наявного у матеріалах справи про адміністративне правопорушення паспорта серії НОМЕР_2 підтверджено, що 02.06.2015 року ОСОБА_1 , громадянину України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , видано паспорт громадянина України для виїзду за кордон, терміном дії до 02.06.2025року .

Доказів, які давали б підстави піддати сумніву належність кожного з поданих ОСОБА_1 уповноваженому органу Державної прикордонної служби України документів, у справі немає. Пред'явлення ОСОБА_1 уповноваженому органу Державної прикордонної служби України свого паспорту громадянина Ізраїлю для виїзду за кордон після пред'явлення тому ж органу свого ж паспорту громадянина України належності будь-якого з цих документів не виключає.

У матеріалах справи відсутні які-небудь дані, які підтверджують, що паспорт громадянина Республіки Ізраїлю для виїзду за кордон серії паспорта серії НОМЕР_1 виданий 19.12.2016 року, на ім'я ОСОБА_5 , який 10.09.2019 року ОСОБА_1 пред'явив у пункті пропуску "Рава-Руська" під час перетинання державного кордону з Республіки Польща в Україну є підробленим чи не відповідними чи такими, що містять недостовірні відомості про особу.

Наведені вище докази достовірно підтверджують, що 10.09.2019 року о 00 год. 00 хв., ОСОБА_1 , пред'явив у пункті пропуску «Рава-Руська» під час перетинання державного кордону з Республіки Польща в Україну, на паспортний контроль паспорт громадянина Ізраїлю для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 виданий 19.12.2016 року, уповноваженим органом Ізраїлю, який є офіційним документом, достовірність якого не оспорюється і який надає певні права.

Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за спробу незаконного перетину державного кордону з Республіки Польща в Україну, не грунтується на фактичних обставинах справи.

Вважаю за необхідне зазначити, що відповідно до принципів Європейської Конвенції "Про громадянство" від 06.11.1997, ратифікованої Україною Законом від 20.09.2006, Україна зобов'язалася гарантувати права громадян із множинним громадянством, зокрема, ст. 17, відповідно до якої, визначаючи права та обов'язки, пов'язані із множинним громадянством: громадяни держави - учасниці, які мають інше громадянство, мають на території держави учасниці, в якій вони проживають, ті самі права та обов'язки, як і інші громадяни держави-учасниці.

А від так, паспорт громадянина Республіки Ізраїлю для виїзду за кордон № НОМЕР_1 , виданий 19.12.2016 року уповноваженим органом Ізраїлю, не є невідповідним документом як про це зазначено в рапортах працівників державної прикордонної служби.

Враховуючи викладене, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_6 у вчиненні передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП адміністративного правопорушення, наявними в матеріалах справи доказами не доведена, а тому, провадження в справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в діях ОСОБА_7 події та складу адміністративного правопорушення.

Керуючись п.1 ст. 247, ст. 294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення- закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. ст. 287, 294 КУпАП.

Суддя Ясиновський Р. Б.